Wspomóż pracę swojego układu pokarmowego. Zobacz które produkty przyśpieszają metabolizm

Możliwość komentowania Wspomóż pracę swojego układu pokarmowego. Zobacz które produkty przyśpieszają metabolizm została wyłączona 9

Zdrowy i dobrze funkcjonujący układ pokarmowy z pożywienia dostarczy wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania substancji. Rozprawi się ze wszystkim co jesz bez problemów gastrycznych i dodatkowych kilogramów. Sprawdź co jeść aby metabolizm lepiej funkcjonował.
Kapsaicyna

Pod tą obcobrzmiącą nazwą kryje się alkaloid który jest zawarty w papryczce chilli. Odpowiada ona za jej ostry i piekący smak natomiast przyczynia się do czegoś jeszcze. Kapsaicyna pobudza organizm do efektywniejszego spalania tłuszczy czyli przyśpiesza metabolizm. Wynika to z tego, że wpływa na termogenezę czyli pobudza organizm do wydzielania ciepła. Jednak należy z nią uważać ponieważ jest toksyczna w dużych dawkach.
Witaminy z grupy B

Rozpuszczalne w wodzie witaminy z grupy B mają zbawiennie wpływają na układ nerwowy oraz mają działanie antystresowe. Są także ważne dla układu pokarmowego, ponieważ pomagają w prawidłowym przyswajaniu substancji pokarmowych. Niedobór tych witamin objawia się często biegunką wymiotami oraz nudnościami. Cennym źródłem tych witamin są produkty zbożowe pełnoziarniste , rośliny strączkowe, żółtka jaj, wątróbka oraz wszystkie produkty wytwarzane na bazie drożdży.
Białko

Popularny element diety kulturystów, białko ma duży wpływ na przyśpieszenie metabolizmu w organizmie. Jest ono ważne w diecie przede wszystkim ze względu na to, że buduje mięśnie. Jednak już sam fakt spożywania białka powoduje, że organizm jest zmuszony do intensywniejszej pracy, dzięki temu spala więcej kalorii. Warto nadmienić, że proces trawienia białka jest przeciętnie dwa razy dłuższy niż węglowodanów czy tłuszczów. Najlepiej przyswajalne przez organizm są białka pochodzenia zwierzęcego czyli mięso, ryby, jaja a także nabiał.

admin

View all contributions by admin

Similar articles