Virgin mobile bramka sms

Możliwość komentowania Virgin mobile bramka sms została wyłączona 2

Usługa nienowa, ale jara

Ach, któż ze starszych czytelników w młodości nie korzystał z bramki SMS, kiedy kończyły mu się impulsy na koncie? Bramki SMS istnieją nadal, chociaż wydaje się, że czasy świetności mają już za sobą – do tego stopnia, że młodszym czytelnikom należałoby zapewnić w ogóle przybliżyć zjawisko.

Bramka SMS jest to strona pozwalająca na wysyłanie z niej – czyli za pomocą Internetu, nie telefonu, przypisanego do konkretnej osoby -SMSów na dowolny, podany przez siebie, numer telefonu. Jeśli bramka jest darmowa, to do wysyłanych SMSów dołączane są często reklamy. Takie bramki mają również dzienny limit wysyłanych wiadomości. Oferuje je większość polskich operatorów.

Istnieją również bramki płatne, bez dodatkowych reklam i bez limitów (albo z limitami znacznie wyższymi). Te, chociaż wygodne, cieszą się złą sławą, bywają bowiem wykorzystywane do rozsyłania spamu lub wręcz w celach przestępczych – np. do wysyłania fałszywych informacji „z banku”, mających na celu wyłudzenie od ofiary danych dostępu do konta.

Bramki SMS trwają więc sobie w najlepsze, nawet jeśli nie są już ostatnim krzykiem mody. Ciekawe, ile jeszcze dekad przed nimi?

admin

View all contributions by admin

Similar articles