Super Mario Advance

Możliwość komentowania Super Mario Advance została wyłączona 77

Żadna nowa konsola nie obejdzie się bez gry z Mario. Nie inaczej jest w przypadku GameBoy Advance. Super Mario Advance to nic innego jak kolejna znakomita platformówka, która wyszła od samych mistrzów. Rola gracza polega oczywiście na skakaniu, zbieraniu monet, odnajdywaniu ukrytych bonusów, pokonywaniu przeciwników. Nic, czego byśmy nie znali.
Ogólnie rzecz biorąc jest to remake Super Mario 2 z konsoli Super Nintendo, jednak z poprawioną grafiką oraz kilkoma dodatkami. Nasz hydraulik robi to co zwykle. Jedyną poważniejszą zmianą jest fakt, że zmieniono sposób eliminacji wrogów. Otóż w przeciwieństwie do innych części nie wystarczy naskakiwanie na nich. Teraz po wskoczeniu na przeciwnika nasz bohater będzie dumnie siedział na jego karku. Aby pozbyć się delikwenta należy jeszcze wcisnąć dodatkowy przycisk, który spowoduje podniesienie go. Wtedy możemy nim rzucić i tym samym pozbyć się jego pobratymców. Prócz tego mamy także możliwość wyciągania z ziemi roślinek. Zdecydowana większość z nich może posłużyć za broń, a kilka otwiera przejścia do ukrytych terenów.
Żeby było ciekawiej do dyspozycji oddano nam trzy dodatkowe postacie: brata Mario – Luigiego, księżniczkę oraz grzybka. Każdy z nich jest opisany trzema statystykami jak siła, wysokość skoku oraz prędkość. Dzięki temu małemu zabiegowi gra tylko zyskuje. Co ważniejsze umiejętny dobór postaci ułatwi ukończenie niektórych etapów. Dodatkowo na carcie umieszczono klasycznego Mario Bros, oczywiście z oprawą godną GBA oraz tryb multiplayer. Tryb dla wielu raczy jest znakomity, a najlepszym jest fakt, że wystarczy tylko jeden egzemplarz gry dla czterech graczy. Cały trik polega na tym, że zlinkowane konsolki, które nie mają carta, ściągają potrzebne dane przez kabelek od tego, który taki cart posiada. Natomiast cała zabawa polega na tym, żeby zebrać sześć monet lub pozostać jako ostatni na arenie. Gra się znakomicie.
Pod względem oprawy najnowszy Mario robi pozytywne wrażenie. Wygląda naprawdę ładnie. Wszystko zostało dokładnie narysowane. Postacie są duże a ich ruchom nie można niczego zarzucić. Zresztą zerknijcie na screeny. Muzyczka przygrywająca w tle to miłe dla ucha kawałki, ale bez rewelacji. Podobnie jest z odgłosami.
Super Mario Advance jako to świetny tytuł. Od dnia premiery w Japonii jest najchętniej kupowanym cartem do GBA. I nie ma się co dziwić. Gra jest długa (przeszło 50 poziomów!),co daje nam sporo godzin dobrej zabawy. Jest cała masa sekretów i tego, co lubią wszyscy fani platformówek. Poziom trudności rośnie tak, aby zachęcać do dalszej gry a nie zniechęcać. Krótko mówiąc dobra gra, warta swojej ceny.

admin

View all contributions by admin

Similar articles