Reklama zewnętrzna

Możliwość komentowania Reklama zewnętrzna została wyłączona 2

Reklama zewnętrzna

Hasło: ,,reklama jest dźwignią handlu” jest z pewnością wszystkim bardzo dobrze znane. W tym miejscu pojawia się pytanie czym właściwie jest ta reklama ? Jest ona informacją połączoną z komunikatem perswazyjnym. Jej celem jest zazwyczaj skłonienie konsumenta do zakupu danego towaru lub skorzystanie z jakiejś odpłatnej usługi. Reklama może również zachęcać do poparcia określonej inicjatywy lub sprawy. Z kolei reklama zewnętrzna jest reklamą, umieszczaną poza miejscem zamieszkania konsumenta. Ma na celu dotarcie do potencjalnych klientów, którzy są poza domem.
Reklama zewnętrzna jest przedstawiana na odpowiednio do tego przygotowanych nośnikach reklamy. Takimi nośnikami reklamy są między innymi: tablice reklamowe, billboardy, citylighty, słupy ogłoszeniowe. Tak naprawdę można powiedzieć, iż reklamy otaczają nas z każdej strony i towarzyszą nam cały czas. Najczęściej spotykamy je na billboardach, czyli na wielkoformatowych tablicach. Najczęściej umieszczane są one w bardzo widocznych miejscach, na przykład przy ulicy. W nocy bardzo często są one dodatkowo oświetlane. Najpopularniejsze wymiary billboardu wynoszą 6 x 3m.
Kolejnym popularnym nośnikiem reklamy zewnętrznej jest tak zwany citylight. Jest to panel reklamowy o mniejszych wymiarach, standardowo wynoszą one: 1,20 x 1,80m. Citylight często umieszczany jest w w wiatach przystankowych. Może występować również samodzielnie, jako wolnostojący. Warta uwagi jest również reklama pneumatyczna. Jest ona bardzo szybka w montażu i stosuje się ją zazwyczaj na imprezach plenerowych.

admin

View all contributions by admin

Similar articles