Opis (Recenzja) gry Remanum

Możliwość komentowania Opis (Recenzja) gry Remanum została wyłączona 43

Remanum to pierwszej klasy multiplayerowa gra handlowa, w którą można grać za darmo w przeglądarce internetowej. W grze wcielasz się w jednego z tysięcy kupców usiłujących zgromadzić wielki majątek i znakomitą reputację w 20 miastach Imperium Rzymskiego otaczającego Morze Śródziemne. Każda runda gry trwa 6 miesięcy, po których gracz o najlepszej reputacji w całym Imperium zostaje ogłoszony Imperatorem. Jest to możliwe tylko dzięki starannemu zarządzaniu warsztatami, gospodarstwami i manufakturami, umiejętnemu handlowaniu i sprzedaży towarów z zyskiem, a w końcu właściwym użyciu zdobytego majątku dla dobra swojego miasta i jego mieszkańców.

W Remanum można dążyć do osiągnięcia wielu różnych celów. Pierwszy i najważniejszy z nich to zdobycie pozycji szanowanego i cenionego obywatela swojego miasta. Aby to osiągnąć, trzeba rozbudowywać swoją posiadłość, wytwarzać różne towary i sprzedawać je z dobrym zyskiem. Następnie należy handlować z innymi miastami śródziemnomorskimi i wykorzystać sytuację na rynku handlowym. Oczywiście Twoi współgracze i przeciwnicy próbują osiągnąć to samo, co prowadzi do interesujących walk o rzadkie towary, najlepsze ceny i świetną reputację, którą oznacza sukces.

Remanum zawiera wyjątkowy system ekonomiczny: każda transakcja handlowa, sprzedaż i popyt są zapisywane w systemie handlowym całego świata, co skutkuje dynamicznie zmieniającymi się cenami towarów na rynkach śródziemnomorskich. Wolny rynek to doskonałe narzędzie dla każdego gracza, dzięki któremu można osiągnąć swoje cele i próbować znaleźć jak najwyższy zysk. Trzeba być jednak ostrożnym – transakcja, która była opłacalna jeszcze wczoraj, już jutro może być błędem.

Do świętowania pierwszych zwycięstw potrzebne Ci będą różne towary i pełny portfel. Zatem Twoim pierwszym celem w grze powinna być rozbudowa posiadłości. Możesz postawić różnorodne budowle, w których pozyskiwane są surowce albo produkowane z surowców droższe towary. Możesz sprzedawać towary mieszkańcom swojego miasta macierzystego na targowisku. Inwestując zdobyte w ten sposób pieniądze możesz rozbudowywać swoje budynki i utworzyć skomplikowane łańcuchy produkcyjne.

Remanum oferuje potężny system produkcyjny: w każdym zakładzie produkcyjnym towary wytwarzane są automatycznie – o ile jest zaopatrzony w odpowiednie surowce i materiały, a w magazynie jest wystarczająco dużo miejsca na wyprodukowane towary. Celem gracza jest utworzenie jak najbardziej efektywnych łańcuchów produkcyjnych, w których produkcja na każdym poziomie jest jak najbardziej wydajna. Najdroższe towary wymagają perfekcyjnej współpracy wielu zakładów produkcyjnych. Można jednak sprzedawać na rynkach światowych półprodukty, aby zachować elastyczność swojego przemysłu.

Każdy budynek w Remanum może zostać rozbudowany i ulepszony. Dzięki odpowiednim ulepszeniom Twoje budynki produkcyjne mogą wytwarzać więcej towarów. Możesz także w przyszłości zdecydować się na wytwarzanie towarów o znakomitej jakości – w tym wypadku także potrzebne są inwestycje i odpowiednia rozbudowa zakładów produkcyjnych. Rozwój Twojego imperium handlowego wymagać będzie także zadbania o inne budowle – targowisko, magazyn i przystań.

Bogactwo samo w sobie to nie wszystko w Remanum. Aby awansować w arcy-ważnym rankingu reputacji, trzeba dotować budynki miejskie i darować na ich rozwój odpowiednie towary. Należy cały czas pamiętać o dobru i rozwoju swojego miasta. Bierz regularnie udział w wyborach, możesz też zgłosić swoją kandydaturę do senatu. Politycy są szczególnie poważani i mogą decydować o przyszłości miasta. Senator o najlepszej reputacji na koniec gry zostaje koronowany na Imperatora.

W każdym mieście jest wiele różnych budowli, które wywierają wpływ na wszystkich mieszkańców. Jest niezmiernie ważne, aby każdy kupiec współpracował z innymi obywatelami przy rozbudowie tych drogich, ale bardzo użytecznych budynków. Nagroda to nie tylko bonusy dla własnej posiadłości, ale także znaczący wzrost reputacji.

Każda runda gry w Remanum trwa 6 miesięcy. Gracz o najlepszej reputacji na koniec tego okresu zostaje Imperatorem i wygrywa grę. Nagrodzone zostaje także miasto o najlepszej reputacji oraz gracz o największym majątku (cenzusie) są nagradzani. Zarejestruj się teraz, dołącz do gry i zostać Imperatorem – w Remanum możesz grać za darmo w przeglądarce internetowej, niezależnie od tego, gdzie jesteś.

admin

View all contributions by admin

Similar articles