Muppet RaceMania

Możliwość komentowania Muppet RaceMania została wyłączona 20

Gry typu Muppet RaceMania cieszą się ostatnio sporą popularnością tak na PC-tach, jak i na konsolach. Przywołajmy tu takie tytuły, jak choćby Mario Karts, LEGO Racers czy chociażby South Park: Rally. Gry te żerują na popularności wielu produktów, z którymi są związane. Jak nie LEGO, to Mario itd.
Muppet RaceMania żeruje na popularności doskonałego serialiku telewizyjnego dla młodszej widowni, opowiadającego przygody Muppetów. Jim Henson, twórca Muppetów, chyba stwierdził, iż serial w TV to za mało i wziął się za robienie gier komputerowych. Tak właśnie powstałą gra, której recenzją się zajmę.
W roli kierowców, w grze występują same Muppetowe sławy: Fozie Bear, Kermit, Animal, Gonzo i reszta maskot znanych z ekranów telewizorów. Każdy taki zawodnik ma inny pojazd (no, może nie zawsze pojazd). Tych jest aż 25. Niektóre z nich są nieźle udziwnione. Mamy tu i UFO i Monster Trucka i Dragstera i jeszcze parę innych „bolidów”. Z każdym kierowcą możemy odbyć „jazdę próbną” po okrągłym „placu”, aby lepiej zapoznać się z możliwościami jego maszyny.
Samych trybów gry jest mnóstwo – 12. W tym: zwykły wyścig na czas, ganianie za kurczakami i inne.
Co do torów, to wypada powiedzieć, że są zróżnicowane na tyle, iż jeżdżąc razem z Muppetami na pewno nie popadniemy w apatię. Na torze zawsze coś się dzieje i wpada nam do głowy mnóstwo pomysłów. Czasami możemy wybrać, czy chcemy skręcić w lewo, w prawo, czy też kontynuować jazdę prosto. Dodatkowo, torów jest całkiem sporo, bo aż 28. Naturalnie nie wszystkie od razu dostępne (podobnie rzecz ma się z wehikułami i kierowcami). Słowem, jest nad czym myśleć, czym i z kim się ścigać.
Podczas jazdy, zbieramy różnorodne power-upy, dające naszemu bolidowi solidnego kopa (bolid przyspiesza aż miło) lub powodujące chwilowe problemy u naszych przeciwników (wybuchające kurczaki itp.)
Pomiędzy kolejnymi etapami zabawy, towarzyszą nam urywki filmów z telewizyjnej wersji Muppetów. Jest to bardzo fajny dodatek, uatrakcyjniający rozgrywkę.
Grafika w Muppet RaceMania jest całkiem całkiem. Starannie przygotowane levele i modele zwierzaków robią dobre, pozytywne wrażenie. Podczas obcowania z grą, cały czas przygrywa nam skoczna, „odpustowa” muzyka i w ogóle oprawa dźwiękowa jest „w dechę”.
Nie oszukujmy się, gra, o której mowa, jest grą raczej dla młodszej publiczności. O niej bowiem myśleli twórcy programu podczas jego pisania i do takich widzów gra owa jest adresowana. Choć oczywiście nie znaczy to, ze „starzy” mają sobie odmówić zabawy.
Gra ma jednak jedną wadę: szybko się nudzi. Tak jest chyba z wszystkimi, maksymalnie komercyjnymi grami, więc co się dziwić i w tym przypadku?
To czy ta gra znajdzie się w Waszych zbiorach, zależy tylko od Was. Jeśli jesteś fanem Muppetów, to pewnie ją kupisz. Jeśli nie, to pożycz ją sobie od młodszego kolegi na weekend i daj czadu w grze z tymi sympatycznymi zwierzakami. Emocje są duże, a co najważniejsze, zdrowe!

Plusy: Minusy:
  • Muppety
  • Masa radochy
  • Dużo pojazdów, torów i trybów gry
  • Niezłe wstawki filmowe
  • Dynamika rozgrywki
  • Szybko się nudzi
  • Chyba nie każdemu się spodoba
admin

View all contributions by admin

Similar articles