Kirby`s Dream Land

Możliwość komentowania Kirby`s Dream Land została wyłączona 60

Nintendo ma na swoim koncie już kilka znanych i lubianych postaci. Na ich czele stoi wąsaty Mario wraz z swoim bratem. Prócz nich jest jeszcze miły mały dinozaur Yoshi. Ale to nie wszyscy, jest również mały, zabawny stworek o imieniu Kirby.
Jednak kim , a właściwie czym jest Kirby? Eee… Tak naprawdę, to ciężko jest to stwierdzić. Z wyglądu przypomina okrągły balonik, nawet tak się zachowuje. Otóż zazwyczaj jest on mały, jednak gdy wciągnie nieco powietrza to staje się o wiele większy i może unosić się w powietrzu, a dokładniej mówiąc może latać. Jakby tego było mało, nasz ulubieniec potrafi także wessać swoich przeciwników, a następnie użyć ich jako broni (pocisku). Prócz tego potrafi także skakać oraz kucać, no i oczywiście chodzić przebierając swoimi małymi nóżkami.
Jednak czym w takim razie jest Kirby`s Dream Land 2? Odpowiedź jest prosta: kolejną świetną platformówką! Gra w jak najlepszy sposób korzysta ze sprawdzonych schematów. Mamy całkiem pokaźną liczbę etapów, całkiem sporą ilość przedmiotów do zbierania (w tym wypadku gwiazdki) i dużo platform, po których będziemy skakać oraz całe zastępy wrogów. Nie zabrakło także starć z większymi przeciwnikami, których pokonanie otwiera nam dostęp do kolejnych etapów. Poziom trudności został dopasowany wręcz idealnie. Rośnie on stopniowo z poziomu na poziom. Dzięki czemu przejście kilku pierwszych nie powinno sprawić większych problemów. Z kolei ukończenie tych ostatnich będzie wymagało odrobiny małpiej zręczności.
Grafika mimo kilku lat na karku nadal robi pozytywne wrażenie. Postać głównego bohatera jest całkiem spora i dobrze animowana, podobnie jak i wszyscy przeciwnicy. Plansze mimo iż nie posiadają zbyt wielkiej liczby detali, wyglądają przyzwoicie i mają swój urok. Podobnie wygląda sprawa wydobywających się z głośników odgłosów i muzyki.
Są takie gry, które nigdy się starzeją i mimo lat nadal dostarczają pokaźnej dawki dobrej zabawy. Kirby`s Dream Land to właśnie jedna z takich gier. Poziomy są zaprojektowane tak, że praktycznie cały czas mamy do czynienia z czymś nowym. Dodatkowo część etapów można ukończyć na kilka sposobów, co tylko urozmaica rozgrywkę. Podobnie ubarwiają grę liczne sekrety. Przygody Kirbiegoto jedna z najlepszych platformówek, w jakie dane było mi zagrać i z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu posiadaczowi GameBoy`a.

admin

View all contributions by admin

Similar articles