FIFA 2000 (GBC)

Możliwość komentowania FIFA 2000 (GBC) została wyłączona 69

Co cechuje prawdziwego fana piłki nożnej??? Czy jest to klubowa koszulka, szalik ulubionej drużyny noszony nawet wtedy, gdy temperatura przekracza grubo 30 stopni??? A może kij baseballowy, kastet i kosa??? Nie, drodzy państwo – prawdziwy miłośnik piłki nożnej, ma zawsze przy sobie Gameboya, i gra na nim w którąś z gier piłkarskich.
Cóż, na PC rządzi EA Sports ze swoją seria FIFA – postanowiłem więc przyjrzeć się, jak wygląda, jedna z moich ulubionych gier, w wersji na miniaturowa konsolkę zwaną Gambeboy. Pierwsze naszym oczom ukazuje się, całkiem ładnie wykonane pod względem graficznym (w niewielkim stopniu przypominające te z FIFA 99 na PC), menu.
Dostępne tryby to: szybki mecz, pojedynczy mecz, turniej, play-off, puchar oraz mecz w hali. Niestety, brak tutaj rozróżnienia pucharów (Mś, Liga Mistrzów) :-(. Brakuje także zespołów klubowych. To wszystko wynagradza nam możliwość rozgrywania meczy w hali – czyli coś, czego nie ma w edycji PC (kiedyś to było – jeszcze nawet w FIFA 98 mogliśmy kopać piłkę zamknięci w czterech ścianach). I to właśnie ten tryb jest najlepszy – boisko jest nieco mniejsze i, co najważniejsze, ograniczone ścianami, co bardzo dobrze wpływa na grywalność – gra jest bardzo dynamiczna i nie można się nudzić. Jeśli spróbujemy zagrać na normalnym, otwartym i pełno wymiarowym boisku, to ukaże się nam obraz klęski i rozpacz – może trochę przesadzam, ale nie jest zbyt różowo. Piłka, odbija się bardzo dziwnie (dotyczy to także hali, ale tam to nie przeszkadza) – po prostu potrafi sama przyspieszyć. Zawodnicy poruszają się powoli… boisko powinno być jednak trochę mniejsze. Jak we wszystkich chyba piłkach na GB, przełączanie piłkarzy odbywa się automatycznie.
W opcjach mamy możliwość ustawienia kilku ważnych parametrów – wiatr, kondycja murawy, męczenie się piłkarzy, długość połowy, faule. Przed i podczas meczu, możemy zmieniać strategię oraz ustawienie naszego zespołu. Możliwych formacji jest nieco mało – tylko tych kilka najpopularniejszych. O wiele lepiej prezentują się możliwości zmiany taktyki i strategii gry – tutaj Gameboyowa wersja gry przypomina program wydany na PC.
Nadchodzi moment, w którym muszę napisać co nieco o grafice podczas gry. Trudno jest ją jednoznacznie ocenić – z jednej strony, dzięki rzutowi izometrycznemu i całkiem ładnym sylwetkom piłkarzy, przypomina ona nieco wersję na PC (w pewnym tylko stopniu oczywiście – w końcu podlega ona ograniczonej mocy przerobowej oraz małemu wyświetlaczu konsoli). Niestety, kolory są jakieś takie „wyblakłe”, nie jest wyświetlany ani wynik ani czas. Kamera, umieszczona pod pewnym kątem, na początku skutecznie utrudnia grę. Na szczęście po jakimś czasie, wszystko jest już w porządku – tj. taki sposób obserwowania zmagań piłkarzy, w niczym nam nie przeszkadza.
Przyszedł czas na podsumowanie. FIFA 2000 na GB rozczarowuje. Nie jest to na pewno najlepsza piłka na GB.

admin

View all contributions by admin

Similar articles