Dobra zabawa? Najlepiej z puzzlami!

Możliwość komentowania Dobra zabawa? Najlepiej z puzzlami! została wyłączona 20

Niektórzy rodzice starają się ograniczać dostęp dzieci do zabawek, które niekoniecznie rozwijają je twórczo czy pod względem wiedzy. Jest to rozwiązanie dobre, o ile nie sprawia, że dziecko nie chce się bawić – w końcu każdy ma prawo do własnych zachcianek, niekoniecznie przydatnych, a po prostu przyjemnych. O wiele lepiej jest wybrać takie zabawki, które od wieków bawią oraz rozwijają dzieci.

Naukowcy już od lat powtarzają, że niektóre zabawki są bardziej przydatne dla dziecięcego rozwoju niż inne. Pozwalają poznawać nowe rzeczy w otoczeniu dziecka, budować wyobraźnię czy rozwijać istotne zdolności psychoruchowe. Do takich zabawek należą również puzzle dla dzieci, które w świetny sposób są w stanie rozwijać wszystkie dziecięce możliwości, dostarczając przy tym sporo zabawy.

Rozwój wyobraźni

Od wielu lat wiadomo, że puzzle dla dzieci doskonale wpływają na rozwój wyobraźni. Dzięki nim dziecko uczy się poznawać zupełnie nowe obrazy, co przekłada się również na budowanie w jego wyobraźni ciekawych pomysłów. Dzięki naniesieniu na tworzone przez dziecko puzzle np. obrazu parku z drugiego końca świata dziecko może nie tylko sobie wyobrażać tamtejszy świat, ale również w głowie przenosić się w tamte okoliczności, np. podczas zabawy. Co więcej, wspiera to rozwój wiedzy dziecka o świecie i pozwala na poznawanie zupełnie nowych cudów przyrody, architektury czy odległych krain.

Pobudzanie motoryki

Puzzle dla dzieci to przede wszystkim wyzwanie ruchowe – zwłaszcza dla maluchów, których motoryka pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Najmłodsze dzieci często miewają problemy z prawidłowym operowaniem drobnymi elementami, dlatego dla nich dobrze sprawdzą się na początek puzzle nieco większe, np. z trójwymiarowych elementów łatwych do złapania. W takim przypadku dobrze jest również zadbać o to, aby dziecko miało pomoc dorosłego przy układaniu obrazów. Wraz z rozwojem dziecka można fundować mu coraz to nowsze puzzle dla dzieci, dostosowane do jego tempa układania oraz długości jego zaangażowania w zabawę.

Świetna zabawa

Choć mówimy o tym na samym końcu, nie należy zapominać, że puzzle dla dzieci to przede wszystkim wspaniała zabawa. Dziecko ma szansę poznawać otaczający je świat, rozwijać swoje zdolności, ale głównie zajmuje sobie czas, ucząc się cierpliwości i czerpiąc satysfakcję z osiągniętych celów. Wspólne układanie puzzli to świetna okazja na spędzenie razem czasu przez rodziców oraz dziecko – oraz okazanie maluchowi wsparcia oraz pokazanie cierpliwości, na której może się wzorować. Puzzle dla dzieci znajdziesz w wielu sklepach internetowych, np.: https://www.toysplanet.pl/pol_m_Puzzle-228.html.

admin

View all contributions by admin

Similar articles