Descent 3

Możliwość komentowania Descent 3 została wyłączona 51

Rozdział 1 – Missing Persons.

Cel: Zinfiltruj PTMC crisis contingency management i public relations data retention center na księżycu Deimos. Znajdź terminal danych na niższym poziomie i pozyskaj informacje o dokładnej lokalizacji Dr Sweitzer.
Nowi przeciwnicy: RAS-1 (gyro), RAS-2 (tubbs) Poziom rozpoczniesz w wejściu do retention center. Możesz wybrać każdą z dwóch dróg – bądź prawą, bądź lewą. Leć i ostrożnie prześliźnij się za narożnik – nieopodal czaić się będą dwa gyro. Zniszcz je. W dziele zniszczenia może dopomóc Ci kilka rakiet wstrząsowych (concussion missiles) znajdujących się tuż obok. Kieruj się dalej bądź lewym bądź prawym korytarzem, następnie przeleć przez steam room. Zbliżysz się do wąskiego korytarza z drzwiami u dołu i otwartym korytarzem u góry. Uwolnij swego GuideBota nieopodal otwarcia, wystartuje i zbierze extinguisher power-up. Otwórz drzwi u dołu strzelając w nie i wleć za nie, po czym natychmiast cofnij się, by uniknąć śmiercionośnego ataku zaczajonego za nimi gyro.
Kiedy pozostanie po nim tylko wspomnienie, wejdź przez drzwi i skieruj się w prawo. Leć naprzód dopóki nie natkniesz się na skrzyżowanie. Tam skieruj się przez drzwi po lewej. Trafisz na kolejne skrzyżowanie; leć w lewo i zniszcz gyro czającego się za rogiem. Rozwal drzwi po lewej strzelając w nie i przeleć dalej. Znajdziesz się w dużej komorze, którą wypełniać będą płomienie wystrzeliwane z czegoś w rodzaju silników odrzutowych na niższym poziomie sali. Leć po obwodzie sali i zbierz wszystkie power-upy, jakie w niej są. Skieruj się do pomieszczenia naprzeciw sali w której jesteś i spójrz ponad jamą. Zobaczysz dwa mechanizmy, w każdym z nich będzie świecić czerwone światło. Strzel w obydwa by je przełączyć.
Strzel w obydwa przyciski, to sprawi, że otworzą się wrota i droga do tego pomieszczenia i zarazem zdezaktywuje ogniste strumienie. Kiedy się to stanie, skieruj się w dół, tam gdzie wcześniej były płomienie i zbierz czekające tam na ciebie dobra, w tym milusie (nifty) homing missile i afterburner cooler twego statku. Kiedy wszystkie znajdą się na pokładzie, opuść salę tą samą drogą, którą do niej przybyłeś. Cofnij się odrobinę po swych śladach aż do chwili, gdy zobaczysz dwoje drzwi – jedne nisko, drugie wysoko. Przeleć przez górne przejście, zniszcz tubbsów i zbierz energię i tarczę z tej niewielkiej sali. Wreszcie, strzel w mechanizm przełącznika na ścianie, aby wyłączyć pola siłowe znajdujące się tym poziomie.
Opuść pokój tą samą drogą, którą weń wleciałeś i skieruj się do drzwi dokładnie pod tobą. Na pierwszym skrzyżowaniu skręć w lewo – znajdziesz się na zewnątrz. Powoli przeleć kanionem starając się niszczyć wrogów pojedynczo, bez wdawania się w walkę z wieloma naraz. Kiedy zostaniesz sam jeden na polu walki skieruj się w lewo – znajdziesz się na odkrytej przestrzeni z wieloma budynkami i tunelami rozrzuconymi na niej. Pierwszy budynek po prawej ma wieżyczkę na platformie, której łatwo możesz pozbyć się za pomocą swych samonaprowadzających się rakiet. Kiedy już będzie bezpiecznie podleć do tego budynku – u jego dołu znajdziesz niewielkie przejście, którym wśliźniesz się do jego wnętrza. Skieruj się w dół tunelem aż do skrzyżowania. Wleć prosto w czerwony tunel i przygotuj się do zwalczenia kilku tubbsów. Leć nadal prosto, po chwili powinieneś znaleźć się w fioletowym tunelu. Przedzieraj się dalej, przez kilka tuneli, do momentu gdy – wreszcie – znajdziesz się pokoju, z okien którego widać zewnętrzny świat. Skieruj się w lewo – ujrzysz otwór prowadzący do wielkiej sali.

Nie waż się jednak do niej wlatywać! Bądź cierpliwy i zamiast bawić się w nierozważne, szybkie akcje kończące się spektakularną śmiercią niszcz metodycznie każdego z gyro i tubbsów znajdujących się w sali. Dopiero kiedy dopełnisz dzieła zniszczenia będziesz mógł bezpiecznie wlecieć do sali. Leć w drugą stronę sali i przeleć przez otwór w ścianie. Leć jedyną drogą – poprowadzi cię przez ciasny korytarz z oknami po obu jego stronach. Nadal leć wprost do małego pokoju z drzwiami po prawej i lewej stronie. Przeleć przez te po prawej – wlecisz w obszerny tunel. Skieruj się w prawo i skręć w pierwsze przejście w lewo na jakie trafisz.
Wywalcz swą drogę do wewnątrz. Kiedy przelecisz przez drzwi, znajdziesz się w dużej, złowieszczej sali. Spójrz w dół i leć zebrać klucz. Kiedy sala zostanie wyczyszczona z wrogów, pokręć się po niej i zbierz power-upy. Leć z powrotem tunelem, który przywiódł Cię tu i skręć w lewo w przejściu. Kieruj się prosto, miń wlot tunelu po lewej, dopóki nie znajdziesz się pod drzwiami – po twojej lewej – strzeżonymi przez tubbsy. Przeleć przez drzwi i natychmiast leć w górę, rozglądając się wkoło by nie przeoczyć power-upa nietykalności umieszczonego obok filaru. Po jego zebraniu sfruń w dół i wykończ wszystkich wrogów w tym pomieszczeniu – najszybciej jak to możliwe. Kiedy się nimi uporasz podleć do terminala w niższym końcu pomieszczenia.
Opuść salę drogą którą przybyłeś i skręć w prawo w przejściu. Leć w dół tunelem mijając kilka korytarzy po prawej dopóki nie natrafisz na stalowa kratę w ścianie po lewej. Zniszcz ją i wleć w tunel, jaki się za nią skrywał.

Rozdział 2 – Conspiracy.

Cel: Dzięki twej ostatniej misji, wiesz już gdzie znajduje się Dr Sweitzer. Jest przetrzymywany w więzieniu na księżycu Phobos. Zostaniesz zrzucony na zewnątrz starego tunelu konserwacyjnego, skąd rozpoczniesz drogę do głównej wieży, dokonasz dywersji i odnajdziesz Sweitzera. Zaraz po tym wyślemy wahadłowiec by przejął go i wywiózł z Fobosa.
Nowi przeciwnicy: G7-11 (thief)
Rozpoczynasz ten poziom w jaskini z tylko jedną drogą wyjścia. Leć jaskinią z włączonymi światłami, tak by móc lepiej orientować się w jej mrocznych czeluściach. Kiedy wreszcie staniesz przed wyborem, którą drogą udać się dalej – prawą czy lewą – wybierz prawą i leć nią aż do momentu, gdy zbliżysz się do metalowej kraty w ścianie. Najpierw strzel w stalową kratę po lewej stronie drzwi by otworzyć drogę do kilku power-upów energetycznych. Dopiero teraz zniszcz kratę i wleć w otwór. Przeleć na drugą stronę pokoju i wyleć przez dziurę w suficie. W tym momencie, wlatując do kolejnej sali powinieneś przygotować się na walkę z kilkoma tubbsami. Kiedy zagrożenie przestanie być zagrożeniem skieruj się do jedynego wyjścia innego niż to którym wleciałeś; uwolnij swego GuideBota – on otworzy przejście dla Ciebie. Znalazłeś się na zewnątrz. Przeleć powoli kanionem, zdejmując tubbsów jednego po drugim, tak by nie mieli możliwości rzucenia się na Ciebie wszyscy razem. Wkrótce u dołu wąwozu zobaczysz wieżę z wielką wieżyczką strzelniczą na szczycie. Zacznij strzelać w nią poruszając się (ślizgając, czy raczej strafe’ując) w prawo i lewo by unikać wystrzeliwanych w twoją stronę pocisków. Kiedy wieża padnie – leć nadal, przelatując obok wieży.
Minąwszy krawędź zakrętu ujrzysz kolejną wieżyczkę na szczycie wieży. Strzelaj do niej z daleka i wciąż pamiętaj o tym, by strafe’ować w prawo i lewo w celu uniknięcia wystrzeliwanych przez nią laserów. Kiedy zbliżysz się do już zniszczonej wieży zobaczysz kolejną w oddali. Zniszcz ją również. Teraz uważaj – po lewej, za niewielką górką jest kolejna, czwarta już wieża do zniszczenia. Wreszcie, skieruj się prawo, tam zobaczysz wielki kompleks i ostrożnie i z pewną taką delikatnością kryjącą się za nim. Kiedy wszystkie wieże zostaną zniszczone, przemieść się do magazynu po lewej stronie placu. Uważaj jednak, by nie przeoczyć samonaprowadzających się rakiet, które możesz znaleźć na platformie. Wleć do wnętrza hangaru zaopatrzeniowego (supply hangar). Udaj się do jego krańca i odnajdź klucz oznaczony G-1. Weź go i wleć w jeden z otworów w podłodze, by znaleźć się w wielkiej podziemnej jaskini. Bądź jednak ostrożny i nie zbliżaj się zanadto do zielonego kwasu u dołu jaskini, gdyż może on uczynić poważne szkody twemu statkowi.
Leć przez jaskinię i tunele w świadomości, że będziesz musiał zaopiekować się paroma różnymi gyro i tubbsami, jakie będą próbowały cię powstrzymać. Możesz również spodziewać się swej pierwszej konfrontacji ze złodziejem. Wyeliminuj go szybko, gdyż będzie próbował ukraść jedną z twoich broni. Jeśli uda mu się – leć za nim i wykończ tak szybko jak to możliwe. Zaraz po tym jednak podejmij swe przebijanie się przez jaskinię do momentu gdy wlecisz do dużej sali z dwoma tunelami. Wybierz niższy z nich i leć nim, by zebrać cloaking device na jego końcu. Prześliźnij się przez otwór obok „płaszcza” i wykończ tubbsy w dużej komorze. Skieruj się do góry tej sali i leć w lewo, przez otwarty portal, wreszcie skręć w lewo. Tuż obok lewej ściany znajdziesz kolejny klucz, oznaczony symbolami R-1. Weź klucz i skieruj się poprzez portal na tej samej ścianie, co klucz. Leć do końca pomieszczenia – po prawej zobaczysz terminal strażniczy. Zbliż się do monitora, przygotuj w swym inventory klucz G-1 i uaktywnij go.
Zawróć i skręć w prawo strzelając w portal, by go otworzyć. Wkroczyłeś na minimalnie strzeżony poziom więzienia. Kieruj się na wprost, następnie skręć w prawo po prawej. Przebij się tunelem i uważnie oglądaj ścianę po lewej tak by nie przeoczyć klucza. Weź go i wróć do tunelu, skręcając w lewo i wracając po własnych śladach. Ponownie obserwuj ścianę po lewej by znaleźć kolejny klucz. Weź go również, wróć do tunelu i skieruj się w lewo dopóki nie ujrzysz tablicy na ścianie po lewej, mówiącej „Minimum Security”. Przeleć przez otwór obok tablicy – znajdziesz się nieopodal kolejnego terminalu strażniczego – będzie po prawej stronie. Użyj na nim klucza R-1 z twego inventory by wyłączyć pole siłowe za tobą.
Przeleć przez portal po prawej i leć w dół tunelem, kierując się przez przejście u dołu. Kiedy trafisz na poziom cel skręć w prawo i leć tunelem jeszcze przez chwilę dopóki nie ujrzysz po prawej tabliczki głoszącej „Medium Security”. Skieruj się do niewielkiego pomieszczenia obok tablicy i użyj swego klucza R-1 na terminalu strażniczym. Obróć się i skieruj w prawo, w nowo ujawnioną obszar. Opuść się szybem i wśliźnij w pierwszy tunel jaki zobaczysz. Skręć w prawo i kieruj się metalowym szybem dopóki nie usłyszysz wiadomości od załogi wahadłowca. Tak jest – znalazłeś doktora, jednak wciąż nie możesz go uwolnić… jak na razie. Kontynuuj lot tunelem dopóki nie ujrzysz kraty w ścianie po prawej. Strzel w nią, by się jej pozbyć i wleć do pomieszczenia za nią. Skręć w prawo i opuść się tunelem dostawczym dopóki nie znajdziesz się w wielkim pokoju. Weź quad lasers znajdujący się obok monitorów. Strzel w dźwignię z migoczącym czerwonym światełkiem po lewej by uaktywnić robota dostawczego. Pojawi się on po drugiej stronie szklanej tafli i podniesie znajdujący się tam przedmiot. Kiedy będzie poruszać się nad zbiornikiem z zielonym kwasem w centrum pomieszczenia, strzel w dźwignię po prawej; to sprawi że robot upuści przedmiot w sadzawkę zielonego kwasu.
Wracaj po swoich śladach – w górę szybem i później korytarzem aż do wrót po lewej. Przeleć przez nie – znajdziesz się z powrotem w sekcji więzienia o minimalnym wskaźniku ochrony. Przeleć obok kilku cel – spostrzeżesz oczekującego na ciebie doktora. Leć tunelem po prawej i prześliźnij przez przejście po prawej; obok niego wisi tablica Minimum Security. Wleć w szyb i leć nim na samą górę, wreszcie strzel w dźwignię na ścianie by opuścić pole siłowe. To umożliwi załodze wahadłowca wlecieć do kompleksu i podjąć doktora spod jego celi. Po krótkim przerywniku poziom zakończy się.

Rozdział 3 – Solving the Puzzle.

Cel: Musisz polecieć na Tiris i odnaleźć kopię zapasową pracy Sweitzera z jego laboratorium.
Nowi przeciwnicy: RAS-3 (stinger)
Rozpoczynając poziom znajdujesz się w sporym, niemal pustym pomieszczeniu. Pokręć się wokoło i postrzelaj w znajdujące się tu skrzynie i pudła, gdyż mogą skrywać dodatkowe tarcze i wzmocnienia energii. Kiedy skończysz poszukiwanie i podładowywanie statku skieruj się w drugą stronę sali i przeleć przez portal. Wleć w tunel po prawej i kontynuuj dopóki nie spostrzeżesz wielkiej komnaty z centralną kolumną. Zatrzymaj się i próbuj niszczyć po jednym przeciwniku naraz. Kiedy sala zostanie z nich wyczyszczona, postrzelaj w okoliczne skrzynie by ujawnić ich zawartość: power-upy tarcz i energii. Przeleć na drugą stronę sali i wleć w szyb. Kiedy znajdziesz się w miejscu, że nie będziesz w stanie wznosić się dalej, obróć się w prawo i leć przejściem jakie zobaczysz. Zbliżysz się do skrzyżowania z trzema monitorami naprzeciw ciebie. Skieruj się w dół nową drogą, a napotkasz zamknięty portal. Przygotuj się na to, że po jego otwarciu będziesz zmuszony zniszczyć umieszczoną na suficie sali za nim wieżyczkę strzelniczą. Kiedy stanie się ona jedynie wspomnieniem, wleć do sali i kontynuuj lecąc tunelem aż do wypełnionego mgiełką korytarza. Tuż przed tobą będzie monitor z przełącznikiem pod nim. Strzel w przełącznik by wyłączyć pole siłowe w poprzednim pomieszczeniu.
Skieruj się z powrotem do poprzedniej sali, skręć w lewo i leć korytarzem który zawiedzie cię do wyjścia prowadzącego na zewnątrz. Tu zatrzymaj się, nie opuszczaj jeszcze tunelu. Przed tobą jest otwarta przestrzeń wypełniona wieżami wystrzeliwującymi strumienie elektryczne. Zauważ, że każda wieża, mniej więcej pośrodku, ma przewężenie. Właśnie w to miejsce powinieneś strzelać, by zniszczyć wszystkie wieże. Zrób to tak szybko jak to tylko możliwe, w przeciwnym razie zostaniesz zmieciony przez wystrzeliwane przez wieże ładunki elektryczności. Jeśli zostaniesz poważnie uszkodzony, możesz zaryzykować wylot z tunelu i lot w kierunku głównej wieży; po jej prawej znajdziesz power-up nietykalności.
Kiedy uporasz się wreszcie z wszystkimi czterema wieżami, wieża centralna eksploduje otwierając przejście na drugą stronę wąwozu. Przeleć nim i zniszcz umieszczone na suficie sali znajdującej się za nim działko wartownicze. Leć w dół szybem – na podłodze zobaczysz obracającą się turbinę. Sprowokuj kilka robotów by wleciały w twój szyb, lub co najmniej znalazły się pod nim i zniszcz je. Leć w dół tunelem i skręć w korytarz po prawej; poprowadzi cię on do kolejnego portalu. Leć dalej aż do momentu gdy napotkasz kolejny szyb; tu zbierz super laser zawieszony naprzeciw ściany szybu. Leć w kierunku stropu szybu i wśliźnij się w korytarz z czerwonym znakiem na drzwiach. Leć tym tunelem i przy pierwszej okazji skręć w prawo.
Będziesz mógł pokonać drogę w dół kilkoma różnymi sposobami, w końcu jednak zwykle trafisz na dużą komnatę aż rojącą się od robotów. Staraj się wywalczyć sobie taką pozycję, byś mógł walczyć z tylko jednym na raz. Kiedy skończysz walkę – wleć w drzwi po prawej stronie pokoju. Ponownie natrafisz na pomieszczenie wypełnione zagrożeniami. I ponownie sprowokuj je lecąc z powrotem do tunelu i niszcz je jeden po drugim. Kiedy skończą ci się przeciwnicy wróć do sali i skieruj się wprost pod rury, gdzie zobaczysz wirujący klucz. Weź go. Wróć po swoich śladach – przez dwie sale i wleć w długi korytarz. Tu wleć w pierwsze drzwi jakie ujrzysz po prawej. Kontynuuj lot do kolejnego pokoju i prześliźnij się przez otwór w podłodze. Znalazłeś się w rozległym kompleksie podziemnych jaskiń.
Leć wolno i ostrożnie jaskinią i eliminuj pojedynczych wrogów. Wreszcie znajdziesz się tuż przed blokadą przejścia; w miejscu w którym powyrywano ogromne głazy. Strzel w kamienie by je wysadzić i otworzyć sobie przejście. Przeleć przez przejście; znajdziesz się na zewnątrz. Tu zacznij szanować swój czas i nie włócz się po okolicy – w przeciwnym razie znajdziesz się w poważnych tarapatach. Trzymaj się blisko wlotu do tunelu i staraj się pozbywać wrogów jednego po drugim. Kiedy pozostaniesz jedynym poruszającym się obiektem w tej okolicy skieruj się w prawo, przeleć nad kilkoma zrujnowanymi budynkami. W chwilę później zobaczysz wielką budowlę ukształtowaną na podobieństwo łba potwora. Wleć w jego wnętrze przez otwór symbolizujący usta.
Leć w dół szybem, znajdziesz się nieopodal rzeki lawy. Nie próbuj nawet testować jej właściwości – obrażenia jakie zadaje nie należą do niewielkich… Zamiast tego leć na drugą stronę sali i wleć w szyb prowadzący na zewnątrz. Tu powoli i ostrożnie przesuwaj się naprzód, w kierunku widocznego w oddali budynku. Kilka zgromadzonych wokół bazy czołgów poczęstuj paroma rakietami i – kiedy pozostanie z nich tylko parę dymiących szczątków – zbliż się do szklanej kopuły budynku.
Zniszcz kopułę rakietą i wleć w szyb. U jego dołu ujrzysz cztery pary wrót. Powinieneś przeleć przez te ze zniszczoną rampą przed nimi. Leć tunelem i skręć w pierwszy otwór po prawej. Za kolejnymi drzwi będzie thief bot z data cartridge, którego szukasz. Leć za nim i zniszcz go, po czym, już spokojnie, weź cartridge jaki pozostawi po sobie. Wróć po własnych śladach aż do sali z czterema drzwiami. Wleć w te po lewej. Przeleć szybem i skręć w pierwszy otwór po prawej, jaki napotkasz. Na samym końcu szybu spostrzeżesz ścianę z dziwnym urządzeniem obracającym się na niej – umieszczonym pomiędzy dwoma węzłami w ścianach. Wleć pomiędzy węzły, przygotuj swój data cartridge i uaktywnij go. Po uaktywnieniu wróć do ostatniego pokoju jaki odwiedziłeś i skręć w prawo. Zobaczysz przełącznik na ścianie. Strzel weń, obejrzysz krótki przełącznik przedstawiający proces tworzenia super złodzieja. Wróć do sali w której uaktywniłeś węzły informacyjne, przygotuj swój napalm cannon i przygotuj się na naprawdę trudną walkę z super złodziejem. Najlepszym sposobem na posłanie go na dechy jest ciągły ruch, ciągłe krążenie, ślizganie się wokół niego i jednoczesne pakowanie weń kolejnych wiązek rakiet i zasypywanie go pociskami z działa napalmowego dopóki nie uzna swej niższości padając w częściach na glebę. Zbierz z jego szczątek data cartridge i wróć na powierzchnię, przez strzaskaną szklaną kopułę. To sprawi, że poziom zostanie zaliczony.

Rozdział 4 – Payback time.

Cel: Musisz dostarczyć dowody obciążające Suzuki na Seol. Znalazłszy się na Seol skieruj się do wieżowca PTMC.
Nowi przeciwnicy: brak
Rozpoczynasz w tunelu kolejki podziemnej, skąd możesz wydostać się tylko jedną drogą. Przedzieraj się tunelem i wleć w pierwszy korytarz po lewej. Staraj się jednak nie szarżować zanadto i nie wpadaj niczym burza w kolejny korytarz. Zamiast tego zawieś się nad peronem i przeczekaj przejazd rozpędzonego do bliskiej podświetlnej pociąg. Kiedy minie cię drugi – błyskawicznie wśliźnij się w tunel metra i skręć w lewo sunąc tuż przy ścianie i pakując się w pierwszą wnękę jaką napotkasz. Ponownie przeczekaj pociąg i przeleć do kolejnej bezpiecznej kryjówki; znalazłszy się w niej przeczekaj kolejny skład. Wreszcie, powinieneś ujrzeć peron po prawej na który powinieneś się dostać; z niego będziesz mógł lecieć w prawo i lewo. Wybierz prawy tunel.
Korzystając z wyżej opisanego sposobu przeleć tunel wystrzegając się rozmycia cię na ścianach przez rozpędzone metro. Kolejny bezpieczny przystanek będzie po lewej, naprzeciw nowego tunelu kolei. Tym razem musisz wybrać lewą drogę; tu również musisz korzystać z metody leć i kryj się. Wkrótce trafisz na kolejną stację po prawej; stąd wyrusz w prawo, wciąż – do znudzenia – korzystając z wnęk. Kolejnym bezpieczny przystanek znajdziesz po lewej.
Trafiłeś na stacji główną. Leć w górę rampą – znajdziesz się w ogromnym mieście. Nieopodal znajduje się droga wiodąca przez miasto, której powinieneś się trzymać, jednak leć nią powoli i ostrożnie, gdyż przyjdzie ci wykańczać kolejne partie droidów. Rób to metodycznie, po jednym na raz, tak by nie dać wciągnąć się w ich większą grupę. Powinieneś lecieć wzdłuż tej drogi, naśladując jej skręty aż do momentu, gdy nagle zakończy się ona. Przeszkodą, przez moment uniemożliwiającą dalszy lot jest metalowa krata; zniszcz ją i przeleć przez otwór. Kiedy dotrzesz do końca ulicy, spójrz w dół i strzel w metalową kratę by otworzyć przejście do kolejnej części mapy.
Leć w dół szybem za kratą i zaraz po tym szybem jaki napotkasz. Na pierwszym skrzyżowaniu na jakie wlecisz, skręć w prawo; następnie – na kolejnym na którym się znajdziesz – w lewo. Miń kolejne skrzyżowanie i na tym znajdującym się za nim skręć w prawo. Skręć w tunel po lewej i leć prosto, mijając skrzyżowanie do momentu, gdy trafisz na pozornie ślepy zaułek. Spójrz w górę i wleć w szyb widniejący nad tobą. U jego końca widnieje krata – zniszcz ją by wydostać się z kanału. Jesteś z powrotem w mieście. Leć wzdłuż głównej alei – trafisz na drzwi znajdujące się poziomie ziemi. Otwórz je i przeleć przez nie, miń kolejne drzwi, by znaleźć się na dużym placu przylegającym do wieży.
Wleć do wnętrza wieży przez otwarty portal na dolnym poziomie i przeleć przez drzwi – znajdziesz się w niewielkiej sali z platformą. Dostań się na platformę i uaktywnij swój data cartridge by przesłać dane do Suzuki. Kiedy transfer danych się zakończy, wyleć z wieży drogą, którą przybyłeś i przygotuj się na walkę z dwoma statkami najemniczymi PTMC. W trakcie walki odpal wszystkie samonaprawowadzające się rakiety i generalnie używaj najpoważniejszej broni jaka znajduje się na twym pokładzie. Wykorzystuj też otaczający cię teren by kryć się przed zbliżającymi pociskami i unikać ognia. Kiedy wreszcie, po długiej, rozsądnie przeprowadzonej przez ciebie przy użyciu rakiet i otoczenia walce najemnicy padną – poziom zostanie ukończony.

Rozdział 5 – Red Acropolis Research Station.

Cel: Dotrzeć do boi w określonym czasie, sprawiając zarazem, że co najmniej trzy z pięciu reaktorów pozostały nietknięte.

Nowi przeciwnicy: brak
Tym razem nie ma czasu na zabawę! Szybko leć w kierunku drzwi naprzeciw ciebie – po ich minięciu znajdziesz się w dużej sali z kilkoma numerowanymi drzwiami. Wybierz te z numerem 1 i leć korytarzem, przelatując przez kolejne drzwi do momentu, gdy znajdziesz się w dużej komnacie z reaktorem. Ten akurat będzie atakowany przez kilka botów wystrzeliwujących weń rakiety i smażących go laserami. Najlepszą metodą na pozbycie się tych botów jest zbliżyć się do nich i wykorzystać concussion missile. Zwykle już jedna salwa sprawia, że zamienią się one w kupkę gorących popiołów. Korzystając z tej metody błyskawicznie zniszcz je wszystkie, dozbrój się zbierając broń rozrzuconą wokół i wracaj skąd przybyłeś – skęcając w lewo na pierwszym skrzyżowaniu, na które wlecisz. Droga ta doprowadzi cię wprost do drugiego reaktora, który – podobnie jak pierwszy jest atakowany.
Korzystaj z powyższego sposobu, by w jak najkrótszym czasie zniszczyć wszystkie atakujące droidy. Kiedy wojenna wrzawa ucichnie, błyskawicznie uzupełnij uzbrojenie i leć do drzwi nr 3, za którymi, tak jak poprzednio, kryje się atakowany przez kolejną grupę reaktor. Tutaj również musisz w jak najkrótszym czasie wykończyć wszystkich napastników. Kiedy się z nimi uporasz, możesz – korzystając z tego, że misja została zaliczona, dać sobie spokój i odpocząć. Możesz jednak również spróbować walczyć dalej… Kiedy czas upłynie, pojawi się nowa wartość czasowa, ukazująca ile jeszcze masz sekund do znalezienia wyjścia. Aby je znaleźć, wróć do głównej sali z numerowanymi drzwiami, zapal światła i zanurkuj w dół – tam gdzie rury. Powinieneś ujrzeć otwór wentylatora.
Wymiń jego ostrza i leć dalej tunelem – poziom zostanie zaliczony.

Rozdział 6 – Out of the Ashes

Zadanie: Interceptor (przechwytywacz) CED rozbił się i został przejęty przez nomadów. Przeleć kanionem i przebij się do platformy lądowniczej nomadów. Tam znajdź statek.

Nowi przeciwnicy: PB-5 (pest), OS-114 (old scratch).

Leć ciasnym kanionem dopóki nie otworzy się na równinę ukazując zarazem platformę lądowniczą nomadów.
Zbliż się do platformy i wystrzel rakietę w każdy z dużych czarnych obiektów obok każdej z kolumn.
Zbliżając się do platformy, zwróć uwagę na dwa czarne obiekty po bokach każdego z filarów. Wystrzel po rakiecie w każdy obiekt, by je zniszczyć. To sprawi, że sama platforma zsunie się w dół, otwierając przejście, przez które powinieneś się prześliznąć.

Leć w dół szybem platformy – w końcu znajdziesz się w dużej sali. Leć w kierunku przejścia u boku sali i skręć w drzwi po prawej. Leć dalej korytarzem – w międzyczasie zniszcz kilka old scratche’y. W trakcie walki nie przejmuj się tym, że odstrzelą ci część broni – będziesz mógł odzyskać ją zaraz po tym, jak z napastników pozostanie jedynie wspomnienie. Przedzieraj się dalej, trzymając ściany po prawej – doprowadzi cię ona do kolejnego korytarza. Skręć w pierwszy korytarz na lewo, jaki napotkasz. Leć korytarzem i skręć przy pierwszej sposobności w prawo. Po raz wtóry skręć w prawo i spójrz w górę – powinieneś ujrzeć collector’s icon. Weź ją!

Kiedy przelecisz przez otwór w dziwnym „czymś”, kolejny pojawi się w kolejnym z przedmiotów.

Zawróć i skręć w lewo, podążając po swych śladach. Leć dalej drogą, którą już raz przebyłeś, aż do głównego szybu pod platformą lądowniczą. Tu skręć w lewo i przeleć przez drzwi. Znajdziesz się w kolejnej sali, w niej zaczynać i kończyć się będzie kilka korytarzy – wleć w ten po lewej i kieruj się do kolejnego pokoju i następnie do drzwi po prawej stronie tej sali. Trafisz do dużego pomieszczenia ze zbiornikiem lawy pośrodku. Przeleć nad zbiornikiem i leć prosto. Znajdziesz się w na zewnątrz, w miejscu z dziwnymi przedmiotami sterczącymi z ziemi. W tym miejscu twoim celem jest dostać się możliwie najszybciej przez jedyny wydrążony przedmiot. Kiedy to zrobisz, pole kryjące otwór w kolejnym przedmiocie zostanie wyłączone i będziesz musiał przelecieć przez niego i tak dalej – każdy, przez który przelecisz będzie oznaczać „otwarcie” kolejnego przez który przelecisz, by otworzyć następny… Czyń to aż do momentu, gdy skończą ci się te specyficzne bramki.

Kiedy rozwiążesz tę zagadkę automatycznie otrzymasz builder’s icon. Wleć z powrotem w szczelinę, którą się tu dostałeś – znajdziesz się z powrotem w sali z lawą. Leć z powrotem korytarzem na niższy poziom i obserwuj, trzymając się jej blisko – ścianę po lewej. Skręć w pierwsze drzwi jakie na niej spostrzeżesz. Znajdziesz się w innej dużej sali, przez którą będziesz musiał przelecieć aż do samego jej końca, gdzie ujrzysz niewielką rysę w podłodze, tuż przy ścianie. Wleć w nią. Leć korytarzem i przez drzwi do dużej sali. Po prawej stronie ściany znajdziesz niewielki kącik. Wleć weń i umieść w nim swą builder’s icon; zostanie umieszczona we właściwym miejscu. Leć do kolejnego kącika w pomieszczeniu i umieść na nim collector’s icon.

Kiedy zakończysz umieszczanie symboli opuść salę drogą, którą się do niej dostałeś. Zbliżając się do rozgałęzienia drogi na prawo i lewo zauważysz, że podłoga pod tobą wiedzie na drugi poziom. Obniż lot i obróć się – zobaczysz długi korytarz wiodący wprost do portalu. Leć w jego kierunku. W dali zobaczysz priest’s icon. W tej chwili jednak nie wolno ci jeszcze lecieć do niego i zebrać go – aby tego dokonać będziesz musiał przeleć właściwą drogę pomiędzy kilkoma różnymi kolumnami.

Przeleć obok pierwszej grupy kolumn i skręć w prawo. Leć obok ściany i skręć w lewo. Miń dwie kolumny i skręć w lewo. Przeleć obok kolumny i skęć w prawo. Leć naprzód i skręć w lewo zważając na to, by nie dotknąć się do pola siłowego. Przeleć obok dwóch kolumn i skręć w lewo. Omiń dwa kolejne filary i ponownie skręć w lewo. Przeleć obok dwu kolejnych i skręć w prawo. Leć naprzód – w tym momencie pole siłowe powinno się w końcu wyłączyć – pozwalając ci pochwycić priest’s icon.

Opuść salę i leć do wewnętrznego sanktuarium naprzeciw ciebie. Na jednej ze ścian spostrzeżesz kolejny kąt. Zbliż się do niego i użyj priest’s icon, by otworzyć drzwi w komnacie. Przeleć przez nie i leć prosto. Znajdziesz się w pomieszczeniu z przezroczystą rurą opadającą w dół pośrodku. Na dalszym krańcu rury spostrzeżesz wejście. Przeleć przez otwór i… obejrzyj przerywnik. Uważne jego oglądanie sprawi, że ukaże ci się przerażający homunkulus! Najlepszym sposobem na jego pokonanie będzie udanie się w najdalszy kraniec pokoju i wzlecenie tak wysoko, jak to tylko możliwe. Następnie, po przyjęciu dogodnej pozycji wywal w niego wszystko co posiadasz, nie zapominając przez cały czas o ślizganiu się w prawo i lewo, by uniknąć jego ataków pazurami. Utrzymuj ten stan tak długo jak możesz, a w razie potrzeby wycofaj się z powrotem do sali i zdobyć tarcze i energię. Wreszcie, w momencie gdy homunkulus zostanie pokonany – twoi towarzysze będą mogli przejąć statek. Gratulacje! Ukończyłeś naprawdę trudny poziom.

Rozdział 7 – Virus

Zadanie: Zostałeś wysłany do kopalni PTMC na Ceres. Tam będziesz musiał odnaleźć próbkę wirusa. Znajdź ją!

Nowi przeciwnicy: ARC-12 (sparky), FS440 (six gun – sześciolufowiec?)

Nowy Statek: Phoenix (Feniks)

Wstępna część tego scenariusz może okazać się bardzo groźna, dla każdego, kto się go podejmie. Dlatego też pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić, będzie zejście na niski pułap, skierowanie się wprost na godzinę dziewiątą i lot na dopalaczu dopóki nie spostrzeżesz wielkiego, okrągłego kompleksu w kraterze. Dowodem na to, że znalazłeś właściwy kompleks będzie to, że ten którego szukasz ma cztery przełączniki na suficie.

Kiedy je ujrzysz, wystrzel ze swych laserów w każdy z nich – to sprawi, że tarcze chroniące bazę zostaną opuszczone. Kiedy się to stanie, pośrodku przełączników pojawi się niebieska kolumna. Strzelaj w nią dopóki jej nie zniszczysz.

Wróć z powrotem do miejsca startu – dostaniesz się w pobliże wielkiego kompleksu z dwiema ogromnymi wieżami strzelniczymi na zewnątrz. Na twoje szczęście – zostały one już wyłączone :). Wleć do wnętrza kompleksu przez niewielki otwór i opuść się szybem znajdującym się pośrodku pomieszczenia. Leć dalej – znajdziesz się wielkiej jaskini.

Skieruj się w lewo. Leć korytarzem jaskini – trzymając się prawej jego strony – do następnego szybu jaki ujrzysz. Wreszcie, powinieneś ujrzeć w oddali pojedynczy czołg. Stafuj w prawo i lewo, unikając wrażego ognia i jednocześnie sam nie przestawaj posyłać w kierunku czołgu co cięższych niespodzianek – dopóki nie padnie. Wleć w komnatę w której znajdował się czołg – otrzymasz automatyczny przekaz danych. Obleć salę naokoło i skieruj się do wąskiego korytarza po lewej. Spójrz w dół – zobaczysz przełącznik.

Przyciśnij przełącznik za pomocą boltu laserowego i opuść pokój drogą, którą się doń dostałeś, przeleć przez kolejny hol i skieruj się w korytarz podobny do tego, który przed momentem opuściłeś. Podobnie zresztą jak w tym poprzednim strzel w przełącznik. Wróć w centralny hol i skręć w lewo w miejscu w którym był czołg. Strzel w portal przy ścianie, by go otworzyć. Wleć w błękitną kolumnę, i uaktywnij descending accelerator. Wróć do głównej sali i skieruj się w dół. Wrócisz do jaskiń. Tu trzymaj się lewej ściany dopóki nie dotrzesz do dużej groty. Skręć w prawo i przeleć przez otwór – znajdziesz się w sali jeszcze większej niż ta którą opuściłeś – co gorsza jednak – będzie się w niej roić botów.

Szybko wśliźnij się w szyb w podłodze tej jaskini. Leć tym długim kanałem dopóki nie natrafisz na salę z dwoma przełącznikami na ścianie. Tu kieruj się korytarzem po lewej stronie i leć nim dopóki nie natrafisz na klucz. Wróć do przełączników i strzel w każdy z nich z laserów. Wróć w korytarz, z którego wyleciałeś i skręć w pierwszą drogę po prawej na jaką natrafisz. Znajdziesz się w jarzącej się na pomarańczowo sali z widocznymi w oddali wieżami i wystrzeliwującymi miotaczami ognia. Tu po pierwsze strzel w przełącznik po prawej – blisko miejsca, w którym pojawiasz się zaraz po wleceniu do tej komnaty. Następnie zbliż się do miotaczy płomieni i strzel w przełączniki po prawej i lewej stronie pomieszczenia. Zdezaktywuje to miotacze płomieni i ujawni dwie próbki wirusa.

Kiedy uzyskasz już próbki, wróć do pierwszego przełącznika w jaki strzeliłeś i spójrz w górę. Leć szybem do pomieszczenia. Z niego wleć w kolejny szyb. W momencie gdy się w nim znajdziesz, poziom zakończy się.

Rozdział 8 – A Wrench in the Gears

Zadanie: W czasie gdy naukowcy będą badać próbkę wirusa, zostajesz posłany na Europę by zniszczyć rafinerię.

Nowi przeciwnicy: SH-1100 (thresher)

Już w punkcie startu włącz dopalacz, przemknij nad pierwszym kompleksem i naokoło ściany wzgórz po prawej – zobaczysz kolejny kompleks z trzema kominami.

Wleć w komin po prawej i użyj dopalacza, by przebić się przez wyrzucany przezeń dym. Jeśli portal zamknie się, zanim zdążysz przezeń przelecieć, zwolnij wyzwalacz dopalaczy i pozwól im się ponownie naładować. Kiedy otworzy się po raz wtóry, włącz dopalacz i leć w dół kominem dopóki nie trafisz na do głównej sali. Skieruj się do drzwi po prawej stronie sali.

Kiedy zbliżysz się do wejścia do kolejnego pomieszczenia, obniż pułap przy dużej szarej rurze naprzeciw ciebie i leć w dół, wślizgując się w szyb u dołu poziomu. Na pierwszym skrzyżowaniu na jakie trafisz skręć w prawo, przybędziesz do sali z potężnym obracającym się mechanizmem pośrodku. Tu strzel we wszystkie cztery czerwone płytki w czasie gdy obiekt będzie się obracaj i wśliźnij w otwór jaki się pojawi.

Leć na dół obiektu i otwórz strzałem znajdujący się tu portal. Leć wzdłuż korytarza który się pojawi – znajdziesz się w pomieszczeniu z przełącznikiem. Strzel weń z laserów – uaktywni to system schładzania fabryki. Wróć drogą, którą tu przybyłeś – aż do dużego szybu. Przeleć przez otwór w ścianie i skręć w pierwszy korytarz w lewo jaki napotkasz. Znajdziesz się w sali z plątaniną rur. Skręć w prawo i podleć do fioletowej ściany. Przeleć ponad nią i wleć w tunel jaki się tu znajduje. Wreszcie, znajdziesz się w sali z trzema dymiącymi kominami. Wybierz dowolny z nich i opuść to miejsce. Znajdziesz się z powrotem na zewnątrz.

Leć wąskim kanionem nieopodal kominów tak jak prowadzi – wkrótce powinieneś zobaczyć nowy kompleks. Wleć do jego wnętrza przez dach – na jednej ze ścian zobaczysz przełącznik. Uaktywnij go strzałem laserów i kontynuuj w dół szybem, gdzie zobaczysz obracający się obiekt na podłodze. Właduj trochę amunicji w tenże obiekt by wysadzić go w powietrze.

Kiedy chłodnica przestanie istnieć, wróć na zewnątrz i porozglądaj się w poszukiwaniu kolejnego kompleksu – w rzeczy samej podobnego do tego, który opuściłeś. Znajduje się bardzo blisko, więc nie powinieneś stracić zbyt wiele czasu na jego odnalezienie. Wleć weń i dalej postępuj tak jak w przypadku powyżej – przełącz przełącznik i zniszcz znajdującą się na ziemi chłodnicę. Następnie, tak jak wcześniej, opuść kompleks i znajdź trzeci przeznaczony do odwiedzin kompleks. Tu potwórz operację przeprowadzoną na poprzednich dwóch. Tym razem jednak, zamiast opuszczać kompleks wleć w szyb pośrodku i przeleć przez drzwi jakie tam znajdziesz. Leć korytarzem przez pewien czas, prześliźnij się przez obracający wentylator przyciągający cię do siebie i leć dalej – znajdziesz się w sali. Tu skręć w lewo i przeleć przez korytarz błękitnej jaskini. Przelecenie przez jaskinię zajmie trochę czasu, w końcu jednak powinieneś trafić do małego kompleksu.

Zestrzel wieżę w małym pokoju – sprawi to, że opadnie pole siłowe. Teraz, opuść salę drogą, którą przybyłeś i spójrz na szczyt kompleksu, gdzie znajdziesz kilka okien. Zniszcz rakietą okno znajdujące się na jego czele. Opuść się szybem w dół i leć, poprzez kilka szybów aż do momentu gdy dotrzesz do hangaru. Po prawej znajdziesz statek medyczny z przełącznikiem na jego suficie. Strzel weń i w następny przełącznik w przyległej sali, następnie przedostań się do sali kontroli, gdzie znajdziesz kolejne kilka przełączników. Przełącz pierwszy, usytuowany przed pozostałymi trzema, zaraz za środkowym przełącznikiem. To wywoła start fregaty medycznej. Wróć do głównej sali i leć w górę, na zewnątrz budynku – w ten sposób szczęśliwie zakończysz poziom.

admin

View all contributions by admin

Similar articles