Witajcie konsolowi gracze!

Możliwość komentowania Witajcie konsolowi gracze! została wyłączona 8

Od kilku dobrych lat nasz kraj ewoluuje i przechodzi burzliwe zmiany, jeśli chodzi o rynek elektronicznej rozrywki. Już jakiś czas temu odeszły w zapomnienie czasy, gdy słowo „konsola” kojarzyło się każdemu wyłącznie z kokpitem myśliwca F-16 czy (bardziej wtajemniczonym;) z wywoływanym tyldą wierszem poleceń w Quake’u. Już nie czuję się jak odmieniec otoczony zdziwionymi spojrzeniami gdy relacjonuję znajomym granie w gry bez komputera i muszę tłumaczyć, co to jest Dual Shock.

Pierwsze kilka etepów rozwoju konsol polscy gracze po prostu przespali. NES, SNES, Jaguar, Mega Drive, przystawki na CD… To zamierzchłe czasy. Nawet pokazanie się na rynku rewolucyjnej i miażdżącej swą potęgą ówczesne PeCety konsoli PlayStation nie wywołało znaczącego przełomu. Stało się to na dobrą sprawę dopiero wtedy gdy Ś.P. Saturn ustąpił pola szarej Sonce w pretendowaniu do tronu. N64 po dłuższej batalii niestety również padło. Minęło 6 lat, a PSX nadal się trzyma. I to właśnie dzięki niej mamy szansę, by niedługo konsola stanęła w każdym polskim domu.

Dziś jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne systemy – DreamCast, PS2. Nowe gry już są, są i nowe pomysły. Znów właściciele PC będą musieli zaczekać kilka lat i zainwestować kolejne tysiące zlotych w sypiącego się blaszaka, by osiągnąć to co potrafią konsole nowej generacji. A my jesteśmy po to, byście mogli o tym przeczytać. Obecnie czekamy jeszcze na X-Boxa i GameCube. A obie już za momencik…

W wyniku tak dynamicznego rozwoju służących do zabawy systemów, pojęcie gry komputerowej zostało znacznie zawężone wraz z powstaniem instytucji gier konsolowych. I mimo, że są jedną rodziną, podział był jak najbardziej konieczny. Aby uniknąć wszechobecnego chaosu, również u nas powstał osobny dział, by pokazać, że „konsole nie gęsi”, a przede wszystkim by ułatwić i umilić naszym czytelnikom dostęp do zawsze wiarygodnych i ciekawych informacji.

Znajdziecie tu recenzje zarówno najnowszych hitów, jak i nieco starszych gier, gdyż nasze założenie brzmi: „Jeśli nie możesz czegoś znaleźć, znajdziesz to w WIG”. Prezentowane teksty dotyczą zarówno gier na „duże” konsole, jak i handheldy (głównie GameBoy). Z każdym dniem baza konsolowych tekstów będzie się rozrastać prezentując dogłębne spojrzenia redaktorów na coraz liczniej ukazujące się gry. A jak na razie i tak jest co poczytać…

Witajcie konsolowi gracze!
1 vote, 5.00 avg. rating (96% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles