Tony Hawk’s Skateboarding

Możliwość komentowania Tony Hawk’s Skateboarding została wyłączona 8

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że będziemy mieli do czynienia ze zwykłym symulatorem jazdy na deskorolce. Zgrabnie sfilmowane intro upewnia nas w przekonaniu, że to zwykła sportowa gra. Menu jakie otwiera przed nami program również nie pozwala na jakiekolwiek inne myśli. Dopiero pierwsze odepchnięcie się na desce uświadamia nam jeden fakt. Ta gra jest bardziej brutalna od nie jednej mordowaniny. Chociażby od Duka na przykład.
Sposób w jaki zostały tu przedstawione upadki z deski oraz odgłosy im towarzyszące, przyrównać można chyba tylko do jęków postrzelonych, albo palących się postaci we wszelakiego typu nawalankach. Wylądowanie na szczęce w momencie zablokowania się deski, wytwarza na plecach grającego naprawdę przedziwny dreszcz (oraz wytrysk krwi u „skate’a”).
Na dzień dobry być może taki opis nie zachęca (przynajmniej tych bardziej wrażliwych), jednak tak naprawdę to te powyższe realia plus dynamiczna ścieżka dźwiękowa (mamy do wyboru kilka niezwykłych kawałków) tworzą rewelacyjny klimat tej gry, który bez większych problemów przekłada się na dużą dawkę giercowania i zabawy.
Pomimo, iż na początku giera wydaje się dosyć trudna, to jednak z minuty na minutę zyskuje coraz więcej w oczach. Dobra grafika, muzyka i odgłosy sprawiają, iż dla fanów i nie fanów skateboardingu zakup tej gry będzie nie lada frajdą.
Rozpoczynając grę możemy wybrać jazdę samemu albo z drugim graczem. Dokonując pierwszego wyboru będziemy mogli grac w trybie „kariery”. Co oznacza, iż jako zawodowiec musisz jeździć w wielu miejscach i starać się utrwalać swoje wyniki na kasetach video, które w czasie jazdy należy zbierać. Zbieranie kaset pozwoli ci w przyszłości na start w innych miejscach i korzystanie z lepszego ekwipunku.
Oprócz trybu kariery mamy jeszcze dwa. „Pojedynczy” i „wolny”. Ten pierwszy to po prostu wybór jednego miejsca i trzaskanie na nim maksymalnej ilości punktowej. Ten drugi to wolna jazda, pozwalająca na doskonalenie swoich umiejętności.
Natomiast kiedy dokonamy drugiego wyboru będziemy mogli na podzielonym ekranie jechać we dwójkę i próbować w ciągu dwóch minut stestowac przeciwnika (kto wykona więcej trików wygrywa) – tzw. Graffiti.
Albo rywalizować jeszcze w dwóch innych trybach – Horse i Trick Attack.
Do naszej jazdy należy się odpowiednio przygotować. Dlatego też wcześniej swobodnie możemy sobie wybierać deski, kółka oraz najważniejsze, samych skate’ów, których mamy do wyboru 10. Oprócz wyboru sprzętu i playera możemy również wybrać miejsce jazdy. Może to być na przykład szkoła, magazyn, śródmieście miasta czy po prostu ulica.
Kiedy już zdecydujemy się na wszystko i rozpoczniemy jazdę pozostanie nam już tylko nauczyć się odpowiednich tricków, których jest naprawdę sporo i podziwiać je, gdyż wyginanie się kolesia na desce w powietrzu jest w tej grze naprawdę fajnie zrobione.
Nie wolno również zapomnieć o tym, iż każdy z dziesiątki skate’ów ma swój „gwóźdź programu”. Przykładowo specjalność Bucky Laska to Fingerflip Airwalk.
Kończąc mogę tylko napisać, iż jeździ się bardzo miło. Oczywiście jeżeli omija się taksówki i nie wjeżdża tułowiem na metalowe rury.
Ocena dla uprawiających powyższą dyscyplinę – 10 (chyba za to, że jest tu naprawdę od cholery tricków, a nawet i bez nich chociażby i judoce będzie się tu dobrze jeździło) dla wolących bmx’a, gry zespołowe i inne…- 7 (dla piłkarzy chyba za trudna i za dużo tu tricków).

Tony Hawk’s Skateboarding
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles