Gran Turismo 3 – A-spec

Możliwość komentowania Gran Turismo 3 – A-spec została wyłączona 4

W przypadku tej gry pisanie recenzji paro stronicowej jest wręcz nie na miejscu – inaczej mówiąc po prostu nie wypada tego robić, bo wszystko, co ma ponad 3 zdania już będzie w tym wypadku przynudzeniem. Ponieważ jednak większa dawka informacji dla niektórych musi być zaserwowana stąd też poniższy tekst uformowany został tak, aby wszyscy byli szczęśliwi.

Recenzja numer 1.

Grafika – super. Muzyka – super. Dźwięki – super. Giercowność – maksymalna. Ocena końcowa: a co tam ocena, lecieć do sklepu i kupować.

Recenzja numer 2.

Gran Turismo 3 równa się wyścigi samochodowe jakich jeszcze świat gier komputerowo-konsolowych do tej pory nie widział. Gry tak dopracowanej w większości elementów, jeżeli idzie o ten gatunek, z pewnością nie było i pewno przez jakiś czas nie będzie na rynku.
Giera jest po prostu fantastyczna. Spokojnie można powiedzieć, że możliwości Playaka wykorzystuje znakomicie. Graficznie przebija bowiem wszystko co do tej pory poruszało się na torach ekranowych. Samochody, których mamy tu ponad 150, są dopracowane prawie idealnie. Oglądając powtórkę jazdy, tak naprawdę nie wiemy czy mamy do czynienia z komputerowymi samochodami, czy też z prawdziwymi brykami, wyciągniętymi wprost z relacji telewizyjnej. Nie ma co się rozwodzić, ścigające się samochody trzeba zobaczyć na własne oczy, bo sposób w jaki zostały zrobione robi wrażenie.
Nie mniejsze wrażenie robi również grafika pozostałych elementów gry. Poziom wykonania tras jest świetny, niekiedy zaś niewiarygodny. Nawet jeżeli ktoś pruje z prędkością 200 kilometrów na godzinę musi choć na chwile oderwać wzrok od drogi i spojrzeć na niebo. Jedyny komentarz do tego widoku to – czad. Nie wspominając już o wschodzącym słońcu i przebijających się przez gałęzie drzew promieni słonecznych – czad numer 2. Co by nie mówić, grafika jest super.
Bardzo podobnie też ma się dźwięk w tej grze. Odgłos silników poza tym, że jest bardzo dobry to do tego jeszcze bardzo zróżnicowany. Każdy samochód brzmi po swojemu.
Podczas jazdy zaś towarzyszy nam niesamowita muzyka. Różnorodność kawałków muzycznych z jakimi mamy tu do czynienia powinna zaspokoić wielu wytrawnych graczy. A więc skoro już wiemy jak wygląda i jak „śpiewa”, to teraz warto przedstawić kwestię wyłączenia z rzeczywistości, czyli czy gra ma na tyle duże pokłady giercowości, ażeby przyciągnęła nas na spory kawałek czasu.
W przypadku Gran Turismo kwestia ta jest wyjątkowo klarowna. Gra zawiera w sobie setki godzin do przejeźdżenia. Innymi słowy, jak już zaczniecie grać, to możecie już sobie wpisać ją do kalendarza, tuż obok mycia zębów i wszystkich posiłków. Po tę gierę będziecie bowiem sięgać codziennie. Inaczej mówiąc stanie się dla was kolejną z codziennych czynności. I wierzcie mi to nie są słowa przesady. Ilość samochodów (ponad 150), ilość tras (38 – tak naprawdę 19, ale jeździ się je w te i z powrotem), ilość pucharowych wyścigów do wygrania (to chyba idzie w setki), ilość testów na prawa jazdy do zdania, wszystko to składa się po prostu na niewiarygodnie duże ilości godzin za „kółkiem” (odnośnie tego kółka, to można sobie do Playaka dokupić kierownicę i bez problemu funkcjonuje z nasza grą – wspomnieć należy, że w fantastyczny sposób). Tryb Tursimo z możliwością kupowania samochodów i ich podrasowywania w odpowiednim czasie, to naprawdę opcja grania przez tygodnie.
Nie oznacza to oczywiście, że grając na Arcade wyłączymy gierę po godzinie, nie nie to również nie wchodzi w rachubę. Nawet takie jeżdżenie i próbowanie wszystkich rodzajów samochodów jest wielką frajdą. Nie wiem co może być lepszego od jazdy Focusem, albo Corollą po wyboistej drodze, w towarzystwie wzbijanego kurzu na drodze.
Do tego wszystkiego, dochodzi jeszcze fakt jazdy w kumplem, kiedy wszystkie inne opcje zawiodą.
Podsumowując. Gran Turismo 3 jest grą, która musi zawitać w domu u każdego kto ceni sobie wyścigi, dobrą grę, wyśmienitą grafikę, super dźwięk itp. Ta gra po prostu stanowi reprezentacyjny produkt na Playstation 2 i jako taki musi być w domu nie tylko jako giera, ale również jako rzecz do pochwalania się umiejętnościami naszej konsoli. Dodatkowo, co warto jeszcze wiedzieć, to fakt, iż z pewnością nie jest ona przeznaczona tylko dla ludzi kochających symulatory jazdy samochodem. Wręcz przeciwnie, Gran Turismo 3 to gra dla każdego. Wydawać by się mogło, iż tak naprawdę zwyczajnie dla wszystkich.
Ocena końcowa: 9 – zakup konieczny! – nawet jeśli rajcują cię tylko Pokemony.

Gran Turismo 3 – A-spec
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles