Duck Dodgers Starring Daffy Duck

Możliwość komentowania Duck Dodgers Starring Daffy Duck została wyłączona 19

Dla każdego, kto kiedykolwiek miał do czynienia z Animkami albo z całą bandą animowanych postaci spod szyldu The Looney Tunes, ten z pewnością bardzo dobrze wie (lub chociaż kojarzy), kim jest Daffy Duck. A skoro tak jest to przejdę od razu do rzeczy.
Duck Dodgers (kosmiczne wcielenie Daffy’ego) jako obrońca i wybawca Ziemi tym razem musi przeciwstawić się Marvinowi Marsjaninowi, który stworzywszy ogromne urządzenie wysyłające zabójcze promienie zamierza zdemontować naszą planetę.
Ażeby odeprzeć groźbę kosmity Daffy musi wyzbierać atomy potrzebne do odpalenia machiny. Musi zdążyć przed Marvinem.
Gra swoim wyglądem przypomina Super Mario 64. Bez problemu można ją zaliczyć w poczet platformówek 3D. Rozgrywka podzielona jest na pięć planet. Każda z planet dzieli się na serię pomniejszych leveli (ponad trzydzieści). Ażeby dostać się na kolejną planetę, trzeba wyzbierać wszystkie atomy i pokonać wielkiego Bossa na końcu etapu.
Duck Dodgers to klasyczna platformówka oparta na telewizyjnych animowanych bohaterach. Nie ma w niej nic specjalnego jak również niczym specjalnym nie razi. Jako taka jest po prostu kolejnym produktem gatunku „Platforma”.
Graficznie i dźwiękowo nie prezentuje się wyjątkowo. Cała oprawa graficzna, środowisko, tło są jak najbardziej dopasowane do gry. Kolory i zabawne kształty atakują z każdej strony. Tak samo przedstawiają się efekty dźwiękowe i muzyka. Odgłosy jakie wydaje z siebie biegający między kosmitami kaczor urozmaicają czas poświęcony zbieraniu atomów. Jednakże problemem jest tu fakt, iż zarówno graficzna monotonia jak i dźwiękowa jednostajność po wcale nie za długim użytkowaniu stają się najzwyczajniej na świecie nudnawe.
Poziom trudności samej gry pozostawia również wiele do życzenia. Nastoletni gracz nie powinien mieć trudności, zarówno w samym bieganiu jak i w rozwiązywaniu zagadek spotykanych na drodze. Jednakże gra wyprodukowana została raczej z myślą o młodszych graczach i w tym miejscu występuje kolejny konflikt, bowiem ci młodsi gracze z pewnością będą mieli tu spore kłopoty.
Dodatkowo sam sposób poruszania się kaczora pozostawia wiele do życzenia. Wielokrotnie zdarza się, że widok z kamery staje się jeszcze jednym wrogiem napotkanym na naszej ścieżce. Mówiąc o wrogach i przeciwnikach trzeba dodać, że sami prezentują się jakby byli tu powołani bardziej w osobie tła niż realnego zagrożenia.
Ogólnie rzecz biorąc Duck Rodgers sprawił nam miłą niespodziankę tym, że się pojawił na rynku, bo przecież na pewno dużo osób oczekiwało z zniecierpliwieniem na grę firmowaną akurat przez Looney Tunes. Jednakże wraz ze sprawieniem nam miłej niespodzianki, kosmiczny Daffy zgotował nam niejako mały zawód udowadniając, iż rewelacją miesiąca to on nie będzie i jedyne miejsce, na którym można by go sklasyfikować to półka z przeciętnymi platformówkami.
Ponieważ jednak jest to pierwsza przygoda Czarnego Kaczora na Nintendo 64 to wydaje mi się, że należy być choć trochę wyrozumiałym.

Duck Dodgers Starring Daffy Duck
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles