Drakan: Order of the Flame

Możliwość komentowania Drakan: Order of the Flame została wyłączona 21

Początek gry – Zrujnowana Wioska

Zdobycie mithrilowego miecza

UWAGA: Używajcie szybkiego nagrywania stanu gry – po prostu po każdej walce naciśnijcie ‚Q’. Oczywiście co jakiś czas, nagrywajcie klasycznie stan gry, to pozwoli wam zachować save’y na dłużej, a ponadto pozwoli cofnąć się, jeśli zrobicie coś nie tak.

Zaraz po rozpoczęciu gry – próbuje się do was podkraść Wartok. Weźcie miecz do ręki. Udajcie się na północ i na wschód. Spotkacie kolejnego Wartoka. Wejdźcie do domu i zabierzcie ‚health elixer’. Teraz cały czas na zachód. Znajdziecie zrujnowany dom, który spokojnie można ominąć. Po tym, idźcie na północ i na plażę. Kawałek na północny-zachód znajdziecie trochę rzeczy – mithrilowy krótki miecz i 3 napoje leczące. Popłyńcie na zachód (nie zapomnijcie o nabieraniu powietrza), wyjdźcie na brzeg i dalej idźcie na południe, aby zdobyć ‚Duncan’s Battle Axe’. Wróćcie do miejsca, gdzie odnaleźliście mithrilowy miecz, na południe stąd znajdziecie małą jaskinię. W środku uważajcie na pająki.

Pająki: Zabicie ich jest stosunkowo proste, klęknij i atakuj, gdy będą blisko.

Znajdziecie się koło podziemnego jeziora. Przepłyńcie przez nie do małego pomieszczenia z sadzawką. Zanurkujcie w niej i przepłyńcie do nowego obszaru. Wyjdźcie z wody i w ciemnościach odnajdźcie przejście, którym udajcie się dalej, uważając na pająki. Gdy dotrzecie do końca korytarza, przestawcie dźwignię, aby dostać się do piwnicy tawerny. Teraz możecie zacząć w ostatnim punkcie następnej części (‚Klucz w tawernie’) – dzięki temu od razu zdobędziecie klucz.

Klucz w tawernie

Tawerna leży na południe od miejsca, gdzie umarł stary człowiek. W jednym z pomieszczeń na górze znajdziecie napój leczący. Na dole – z tyłu schodów otwórzcie drzwi do piwnicy. Zniszczcie wszystkie beczki, aby znaleźć kilka eliksirów leczniczych. Wskoczcie na skrzynie by dostać się na półkę, skąd zabierzcie maczugę.

UWAGA: miecz z którym zaczynacie grę jest jedynym przedmiotem (dopóki nie zdobędziecie ‚Mourn Bringer’ i ‚Rune Blade’), który jest niezniszczalny. Cała reszta niszczy się w miarę używania, więc jeśli nie musicie używać maczugi, nie róbcie tego. Jeśli macie zniszczyć beczkę, zróbcie to przy użyciu miecza.

Przestawcie dźwignię, aby otworzyć drzwi. Kucając, pozabijajcie pająki. Na stole po lewej (patrząc od drzwi, którymi weszliście ) znajdziecie klucz – wciśnijcie ENTER, aby go zabrać.

Znalezienie zardzewiałej kolczugi

Od martwego człowieka udajcie się na zachód, aż do miejsca, gdzie grasują Scavengery.

Scavenger: Podkradnijcie się do niego, pozwalając mu podejść i kucając zaatakujcie maczugą. Zlikwidowanie go powinno zabrać około 3 do 4ataków.

Dalej na zachód znajduje się mała jaskinia, w której znajdziecie podniszczoną zardzewiałą kolczugę.

UWAGA: Po wzięciu nowego przedmiotu, otwórzcie okienko ekwipunku (‚I’) i użyjcie go klikając na nim dwa razy.

Wyjdźcie z jaskini i wejdźcie na półkę prowadzącą na południe – spotkacie tu kolejnego scavengera. Wskoczcie do rzeki i płyńcie na zachód, aż dopłyniecie do miejsca, gdzie będziecie mogli wstać, stąd idźcie na północ. Spotkasz Wartoka, po którego zabiciu zdobędziecie napój niewidzialności. Wejdźcie do toalety, aby zdobyć dwa kolejne napoje leczące. Wdrapcie się na półkę na południowym zachodzie i zejdźcie na dół po drugiej stronie – w miejsce, gdzie znaleźliście zardzewiałą kolczugę. Stąd wróćcie do tawerny.

Księga Kapłana

Idźcie na południe obok tawerny, by dostać się do domu kapłana. Uważajcie – po drodze spotkacie jednego scavengera. Dalej, spotkacie Wartoka zabijającego człowieka. Idźcie na południe i przejdźcie przez rzekę. Dom Atimara (kapłana) to nie pierwsza chata za rzeką – na wschód od niej znajduje się jeszcze jeden dom i to jest właśnie ten. Między domami spotkacie kolejnego Scavengera. Podejdźcie do drzwi i użyjcie klucza, aby dostać się do domu. Księga leży na stole.

Odnalezienie ‚Soul Crystal’

Po wyjściu z domu natkniecie się na dwa Wartoki.

UWAGA: Jeśli Wartok zaczyna krzyczeć i machać rękoma, znaczy to, że wzywa kompanów, aby mu pomogli w walce z wami.

Wróćcie na północ – przez most. Udajcie na wschód, po drodze powinniście spotkać 3 Wartoki. Gdy ścieżka zakręci, idźcie na północ. Spotkacie większego Wartoka z napojem leczącym. Teraz na północ przez most i wejdźcie do świątyni. Użyjcie książki na piedestale znajdującym się w świątyni (musicie to zrobić, stojąc przy północnej ścianie świątyni). Wejdźcie na schody i obejrzyjcie krótką animację. Zeskoczcie na dół – na ścieżkę, którą widać na dole. Po przejściu przez mały tunel, znajdziecie się w pomieszczeniu z kilkoma latającymi ostrzami. Podchodźcie po kolei do każdego z nich, poczekajcie, aż przeleci obok i przebiegnijcie. Bądźcie ostrożni – każde ostrze porusza się z inną prędkością. Najlepiej nagrać stan gry po przejściu koło każdego ostrza. Uważajcie też, aby nie spaść ze ścieżki, która dwukrotnie skręca. Przejdźcie przez tunel do kolejnej komnaty. Po drugiej jej stronie zobaczycie statuę i przycisk na ziemi. Popchnijcie statuę na niego. Teraz, po dwóch stronach komnaty znajdziecie dwa kolejne przyciski, podejdźcie do każdego z nich i wejdźcie na niego. Światła powinny zniknąć, a na środku pomieszczenia powinno zostać tylko purpurowe światło. Dziura na środku pomieszczenia powinna zniknąć. Wejdźcie na środek pomieszczenia i zabierzcie kryształ z tej dziwnej purpurowej rzeczy. Teraz dziura się otworzy i powstaną w niej schody – zejdźcie nimi na dół. Wejdźcie na platformę na końcu tunelu i wjedźcie nią do jaskini.

Obudzenie Arokha

Wyjdźcie z jaskini i przez most. Na mapie pojawią się nowe miejsca. Po drugiej stronie spotkacie jednego lub dwa Wartoki. Idźcie na wschód i na południe. Powinniście znaleźć się w miejscu z kilkoma skrzyniami i pochodnią. Stąd idźcie kolejną ścieżką na północ. Powinniście spotkać 3 Wartoki. Nie niszczcie ich beczek, gdyż są one wypełnione jakimś wybuchającym draństwem. Dalej na północ, aż dotrzecie do wielkiej rzeczy przypominającej drzewo bez gałęzi. Popchnijcie ją, a nie dość, że utworzycie most przez rozpadlinę to jeszcze prawdopodobnie zabijecie Wartoka po drugiej stronie. Wskoczcie na nowy most i OSTROŻNIE przejdźcie na drugą stronę. Idźcie na północ, zabijając po drodze kolejnego Wartoka. Wejdźcie do jaskini – są tu co najmniej 2 Wartoki. Przejdźcie na drugą stronę. Spotkacie jeszcze jednego Wartoka. Udajcie się na wschód północną ścieżką, aż dojdziecie do uszkodzonego mostu. Ostrożnie podczas przekraczania go – jest bardzo uszkodzony. Zaraz po drugiej stronie spotkacie kolejnego Wartoka, a trochę dalej znajdziecie ich obozowisko.

UWAGA: Pchnięcie jest bardzo dobrym, pierwszym atakiem przeciwko Wartokom. W razie gdyby nie wytrąciło im broni, czy nie ucięło kończyn, zostawi przeciwnika ogłuszonego.

UWAGA: Jeśli Wartok usłyszy coś, podejdzie, aby sprawdzić niezależnie od tego, czy wie, że jesteście w pobliżu, czy nie. Także jeśli nie będziecie się ruszać, Wartoki mogą kręcić się w koło i wrócić do swojego obozu i pójść spać. Wtedy możecie je bez problemu pozabijać.

Podejdźcie do mostu na wschodzie i przejdźcie przez niego (będziecie wiedzieli, że to ten, bo przed nim stoi nabity na włócznię szkielet). Teraz idźcie na północ, zeskoczcie z małego klifu i idźcie na górę po wschodniej stronie wzgórza – spotkacie tu Wartoka.

UWAGA: Jeśli macie problemy z wejściem na krawędź wzgórza, spróbujcie trochę poskakać.

Idźcie na wschód do kolejnego mostu. Spotkacie 2 Wartoki. Nie atakujcie trzech beczek, które tu znajdziecie – jedna z nich wybucha. Przejdźcie ostrożnie przez most – jeszcze nie jest skończony. Teraz idźcie na północny-wschód. Wartok będzie próbował zepchnąć na was kamień, ale skończy się to tak, że zabije swojego kompana. Ścieżka, którą powinniście iść leży blisko rzeki i prowadzi na południe. Jest ciemno i słabo ją widać, ale musicie wiedzieć tylko, że prowadzi ona do kolejnego mostu. Gdy zejdziecie z mostu, po prawej stronie spotkacie scavengera. Dalej na zachód (na prawo od mostu) znajdziecie jaskinię, w której scavenger zabił człowieka przy którego zwłokach, znajdziecie eliksir leczący i znoszoną kolczugę. Wyjdźcie z jaskini i pójdźcie na górę, na wschód. Szybko zobaczycie czerwoną jaskinię wkoło której kręci się kilka Scavengerów. Przejdźcie przez mały strumień i skierujcie się do jaskini. Wejdźcie do środka. W korytarzu zaraz za wejściem, blisko podłogi znajduje się pułapka. Gdy tylko ostrze wyłoni się ze ściany i oddali się od was, przebiegnijcie koło niego. Gdy będziecie w połowie korytarza musicie podskoczyć, gdyż ostrze będzie wracać. Teraz korytarz zakręci i w następnym traficie na dwa podobne ostrza. Jedno na poziomie podłogi, a drugie trochę wyżej. Podejdźcie do nich tak blisko, jak możecie i uruchomcie dolne ostrze, podejdźcie teraz do środka korytarza, schylcie się, aby wyższe ostrze przeleciało nad wami, podbiegnijcie i przeskoczcie nad wracającym ostrzem. W następnym korytarzu najbezpieczniej jest stanąć w narożniku, który łączy go z kolejnym korytarzem (nie w rogu koło ostrza). Pozwoli to wam popatrzeć i zastanowić się, co zrobić. Tutaj też znajdują się dwie pułapki – jedna niżej, a druga wyżej. Tym razem jednak obie uruchamiają się w tym samym czasie. Znowu przebiegnijcie obok pierwszej, a potem szybko wciśnij crouch+run przy drugiej. Powinna bez problemu przelecieć wam nad głową. Zostańcie w takiej pozycji i przetoczcie się kilka razy w kierunku końca korytarza, gdzie odbijcie w lewo, aby znaleźć się w bezpiecznym miejscu. Znajdujecie się teraz w dziwnym, czerwonawym pomieszczeniu, w którym brakuje kilu elementów podłogi. Jeśli spadniecie na dół – zginiecie!!! Musicie przeskoczyć przez dziurę na drugą stronę. Podłoga jeszcze w części istnieje i to musicie wykorzystać. Pamiętajcie jednak, że nie możecie stać na kamiennych blokach zbyt długo, bo się zawalą i zginiecie. Będąc na drugiej stronie, od razu obróćcie się w prawo i wbiegnijcie do jaskini. Jeśli poczekacie zbyt długo, kamienne bloki zarwą się i zginiecie. Wbiegnijcie do kolejnej komnaty, ale nie zeskakujcie na dół. Znajdziecie się w pomieszczeniu ze statuą wielkiego smoka. Idźcie ścieżką w prawo, aż dotrzecie do dna jaskini. Podejdźcie do urządzenia w środku pokoju i oglądnijcie przygotowaną scenkę. Gratulacje – macie smoka!!!

Kaniony Wartoków

Odnalezienie kopalni Grimstone – część 1.

Znajdujecie się teraz w małej jaskini. Wyjdźcie z niej, a zobaczycie, że jest dzień i pada deszcz.

UWAGA: Gdy siedzicie na grzbiecie smoka musicie sobie zdać sprawę z kilku rzeczy. Po pierwsze, Arokh nie rusza głową tak, jak wy ruszacie myszą. Aby dokładnie celować jego ogniem użyjcie prawego klawisza myszy, który pozwala wam na patrzenie w dowolnym kierunku. Po drugie pamiętajcie, że wasze punkty życia są wspólne. Jeśli siedzicie na jego grzbiecie i macie bardzo mało punktów życia oznacza to, że smok ma ich równie mało. Wskaźnik po prawej stronie oznacza, ile jeszcze ognia pozostało smokowi – z upływem czasu ubytki znikają.

Na południu, za rzeką znajdziecie małe ruiny, a w nich napój leczący. W pobliżu znajduje się dwóch Wartoków. Idźcie kawałek na wschód, aż znajdziecie dom. Zejdźcie ze smoka i wejdźcie do środka. Spotkacie tam człowieka, któremu udało się uniknąć śmierci z rąk Wartoków. Może on pomóc wam zdobyć lepszy miecz, jeśli oczyścicie dla niego jaskinie, znajdujące się kawałek dalej na południe. Dalej na wschód spotkacie trzy duże Wartoki i kolejne ruiny.

UWAGA: Kawałek od was na północ znajduje się duże działo, które zacznie strzelać, jeśli za bardzo się do niego zbliżycie. Na wschód od niego znajduje się kolejne.

Sprawdźcie ruiny, aby znaleźć kolejny eliksir. W pobliżu znajduje się mała jaskinia, która jest wyjściem z jaskiń pająków i daleko nią nie zajdziecie.

Oczyszczenie jaskiń z pająków

Sprawdźcie na mapie, gdzie znajdują się jaskinie pająków. Miejsce to znajdziecie niewysoko na krawędzi wzgórza. Podlećcie tam, zejdźcie ze smoka i wejdźcie do środka. Będąc w środku, idźcie przed siebie, zabijając pająki. Nawet jeśli będzie ciemno, będziecie je widzieli dzięki święcącym na czerwono oczom. Wejdźcie na półkę skalną i popchnijcie słup, żeby zrobić dla siebie most. Przejdźcie na drugą stronę. Zabijcie pająki, które tu spotkacie i pójdźcie na południe. Spotkacie tu kolejne pająki i znajdziecie łuk. Pamiętajcie, aby zabezpieczyć teren zanim go podniesiecie i nie zapomnijcie zabrać strzał. Skierujcie się na wschód do gniazda pająków i dalej je zabijajcie.

UWAGA: Bądź tutaj bardzo ostrożni. Gdy będzie wam się wydawało, że nie ma tu już więcej pająków, te mogą skoczyć na was ze stropu. Możecie zniszczyć dziwnie ruszające się rzeczy na ścianach.

Idźcie na południe przez jaskinię, aż dotrzecie do beczek. Zabezpieczcie teren i rozwalcie beczki, aby zabrać dwa napoje leczące. Idźcie dalej, zabijając wszystkie pająki. Znajdziecie się w oświetlonym pomieszczeniu zlokalizowanym nad gniazdem pająków. Podejdźcie na drugi koniec pomieszczenia, aby zabrać nowiutką kolczugę. Wskoczcie na najniższą skrzynię, z niej na wyższą, a z niej na deskę, na której drugim końcu leży eksplodująca beczka. Ta podleci do góry, rozwali strop i przy okazji zabije pająki. Teraz pójdźcie na południowy-wschód. Znajdziecie tu kilka skrzyń i półkę skalną. Dostańcie się na nią za pomocą skrzyń. Zaprowadzi was ona do jaskini, z której wyjdziecie na świeże powietrze. Stąd idźcie do człowieka, który zlecił ci to zadanie. Dostaniecie od niego Rune of Stone i poprawioną mapę. Przedmiotu będziecie musieli użyć na jednej z półek skalnych (na północy), dzięki czemu dowiecie się, gdzie jest miecz.

Zdobycie ‚Short Sword of Flame’

Po wyjściu z domku zostaniecie zaatakowani przez Crow Dragon’a.

Crow Dragon: Te wstrętne kreatury latają wkoło i strzelają do was zielonym ogniem. Wejdźcie na smoka i rozwalajcie je (po prostu przytrzymaj klawisz ataku). Zasięg Crow Dragona jest dużo mniejszy od waszego, także, jeśli nie pozwolicie mu podlecieć zbyt blisko, nie powinniście mieć większego problemu ze zwycięstwem.

Polećcie na półkę, która powinna być zaznaczona na waszej mapie. Tam na środku monolitu użyjcie Rune of Stone – otworzy wam to wejście do jaskini. Ruszajcie przed siebie.

UWAGA: Nigdy nie toczcie się w stronę scavengera, a ogólniej w stronę każdego przeciwnika. Mają oni nieprzyjemny zwyczaj atakowania gdy jeszcze się toczycie.

Gdy dotrzecie do małego korytarza z pochodnią, wszystko zacznie się trząść i zaatakują was scavenger. Stąd możecie iść w lewo albo w prawo, ale w prawym korytarzu jest pułapka. W sumie nie ma żadnej różnicy którędy pójdziecie, bo i tak skończycie w tym samym miejscu. Gdy wybierzecie lewy korytarz, będziecie musieli przejść przez dodatkowe pomieszczenie zanim dojdziecie do pokoju z zielonymi kryształami. W następnym pomieszczeniu traficie na 2 Scavengery. Koło dużych zielonych kryształów znajdziecie szkielet, a przy nim napój leczący. Wybierzcie przejście na zachód i wejdźcie do małego pomieszczenia po prawej stronie. Stańcie na małej płycie tutaj, a otworzycie sekretne przejście. Idźcie korytarzem w dół i zabijcie scavengera po drodze. Teraz macie do wyboru dwie możliwości – jedne drzwi znajdują się przed wami, a drugie za wami (na północ). Wybierzcie te na północy. Zobaczycie wąski mostek przewieszony nad bezdenną przepaścią, a nad nim dwa wahadłowe ostrza. Pobiegnijcie na drugą stronę i zabierzcie ‚Short Sword of Flame’. Most zawali się za wami, a ostrza zaczną się poruszać. Wyjście stąd nie jest prostą sprawą. Podejdźcie do krawędzi, poczekajcie na odpowiedni moment i skoczcie na drugą stronę.

UWAGA: Aby użyć specjalnego ataku nowego miecza, wciśnijcie przycisk drugiego ataku – środkowy przycisk myszy lub klawisz 1 na klawiaturze numerycznej. Pamiętajcie jednak, że macie tylko pięć takich ataków. ‚Short Sword of Flame’ działa całkiem dobrze jako pochodnia.

UWAGA: Później będziecie walczyć z rycerzami uzbrojonymi w podobne miecze, także, jeśli stracicie ten, nie musicie się zbytnio martwić.

Wróćcie do miejsca, gdzie mieliście dwie drogi do wyboru. Teraz wybierzcie drugie drzwi i wejdźcie przez nie do pomieszczenia z kilkoma Scavengerami. Po zabiciu ich, możecie zabrać napój leczący. Używając dwóch dużych bloków wskoczcie na półkę skalną. Idźcie dalej korytarzem – spotkacie tu dwa śpiące Scavengery. Podejdźcie do nich i zabijcie je. Idźcie dalej do wyjścia z jaskini. Po wyjściu spotkacie dwa duże Wartoki. Z góry zleci Arokh, aby wam pomóc.

Odnalezienie kopali Grimstone – część 2

Musicie teraz polecieć na wschód wzdłuż rzeki. Uważajcie po drodze na działa, Wartoków i Crow Dragony. Sprawdzajcie ciała wszystkich zabitych Wartoków w poszukiwaniu eliksirów leczących. Gdy będziecie już blisko od bramy do kopalni, zacznie padać śnieg. Zejdźcie ze smoka, podejdźcie do drzwi, a stwierdzicie, że są zamknięte – potrzebujecie klucza.

Znalezienie klucza do jaskiń Trolli

Lećcie cały czas na wschód. Po drodze spotkacie bardzo dużo smoków i dział, tak więc bądźcie ostrożni. Zejdźcie ze smoka i wejdźcie do jaskini, przed którą stoją proporce. Zaraz za wejściem traficie na dużego Wartoka z tarczą. Idźcie korytarzem, zejdźcie do miejsca ze skrzyniami i zabijcie Wartoka, po czym spróbujcie podkraść się do innych Wartoków w pobliżu. Uważajcie – jeden z nich jest naprawdę wielki i paskudny – spróbujcie nafaszerować go strzałami. Wejdźcie do kuźni, aby zabrać długi miecz i więcej strzał. Zabierzcie też klucz ‚East Cave Key’. Pomimo nazwy, jest to klucz, którego szukacie. W palenisku znajdziecie długi mithrilowy miecz. Wejdźcie do następnego pomieszczenia (z beczkami), przełączcie dźwignię, a następnie wjedźcie windą na półkę skalną, skąd możecie podążyć do wyjścia z jaskiń.

Jaskinie Trolli

Wróćcie na wschód do wejścia do kopalni, które wcześniej było zamknięte. Tym razem za pomocą klucza otwórzcie drzwi i wejdźcie do środka. Tam spotkacie dwa Wartoki – jednego dużego, drugiego małego. Przełączcie dźwignię, aby otworzyć bramę i wpuścić smoka do środka. Wróćcie do smoka, wejdźcie na niego i wjedźcie do środka jaskini zabijając wszystkich Wartoków, których spotkacie na dalszej drodze. Na nieszczęście, nie dojedziecie na smoku zbyt daleko – ktoś zamknie przejście przed wami. Będziecie musieli zejść z Arokha i pójść na piechotę. Po przejściu przez bramę, znajdziecie się w WIELKIEJ jaskini z jeziorem w środku oraz z dwoma Wartokami. Używając długiego mithrilowego miecza, powinniście rozprawić się z nimi bez większych problemów. Pójdźcie w prawo do korytarza, przed którym widać słup pary i wagonik. Tutaj też spotkacie dużego Wartoka z tarczą. Idźcie korytarzem, zabijcie małego Wartoka i zabierzcie jego szablę. Przebiegnijcie przez przejście i szybko skoczcie, gdy będziecie jeszcze w ciemnościach – dzięki temu nie wpadniecie w pułapkę. Idźcie przed siebie, skręćcie w lewo i zejdźcie na dół po drabinie. Znajdujecie się teraz nad komnatą tortur, po której kręci się trzech Wartoków, których możecie wykończyć strzałami.

UWAGA: Po jakimkolwiek strzelaniu z łuku, spróbujcie znaleźć wszystkie strzały, które wystrzeliliście – kilka na pewno będzie się nadawało do ponownego użytku.

Na stole znajdziesz napój leczący. W zwłokach znajdziesz topór bojowy. Kolejny napój leczący znajdziesz koło skrzyń na północ od miejsca, gdzie znalazłeś topór. Teraz podejdź do skrzyń po tej stronie pomieszczenia, z której przyszedłeś i używając ich oraz belki u góry, wydostań się z powrotem na górę i wejdźcie po drabinie. Stąd pobiegnijcie ścieżką po drugiej stronie pomieszczenia, aby dostać się na górę. Spotkacie tu dwa różnej wielkości Wartoki. Duży ma przy sobie napój leczący. Idźcie tą drogą, aż dojdziecie do miejsca, gdzie po prawej stronie widać drzwi, a korytarz idzie dalej prosto. Skręćcie do pomieszczenia za drzwiami i dojdźcie do skarbca. Znajdziecie tu Fire Crystal, ciężki łuk i magiczne strzały.

UWAGA: Ognisty Kryształ (‚Fire Crystal’) i każdy inny rodzaj magicznych krzyształów działa jak broń. Po użyciu kryształ znika.

UWAGA: Macie dostęp tylko do 9 broni, chociaż w ekwipunku możecie mieć ich więcej.

UWAGA: Nie używajcie magicznych strzał na zwykłych przeciwników jak Wartoki, zachowajcie je na szybsze cele, jak na przykład Crow Dragon”.

Po zabraniu tego sprzętu brama zamknie się i zostaniecie zaatakowani przez Wartoka. Zabijcie go, otwórzcie drzwi i idźcie dalej. Idźcie korytarzem, aż dojdziecie do dużej jaskini z jeziorem – tym razem będziecie wysoko na górze. Na moście stoi wielki i zły Wartok. Gdy przedostaniecie się na drugą stronę, przełączcie duży przełącznik, aby otworzyć bramę, przez którą będziecie mógli wprowadzić Arokha. Teraz zanurkujcie do jeziora (wybierzcie dokładnie miejsce), wyjdźcie po drugiej stronie i wsiądźcie na Arokha, po czym wróćcie na górę. Z pomocą Rynn otwórzcie bramę, wskoczcie na Arokha i przejdźcie przez nią. Rozwalcie Wartoków, których tam spotkacie – to będzie ciężka walka. Idźcie dalej korytarzem. Będziecie musieli przelecieć przez kanion i zabić Wartoka. Potem poszybujcie w kanion i lećcie przed siebie. Po pewnym czasie znajdziecie się na świeżym powietrzu – po północnej stronie mapy.

Znalezienie kopalni Grimstone – Część 3

W pobliżu latają dwa Crow Dragony. Tak długo, jak nie znajdziecie się za blisko nich, powinniście móc do nich razić nie zaatakowani. W ruinach, koło wyjścia z jaskini, znajdziecie trochę strzał. Podejdźcie do ruin na północ od tych pierwszych, a znajdziecie tam umierającego człowieka z wioski. Opowie wam o tajnym wejściu do jaskiń, do którego można dotrzeć tylko za pomocą smoka. Na mapie pojawi się odpowiednie miejsce, które znajduje się na północny wschód od waszej aktualnej pozycji. Po drodze spotkacie kilku wrogów.

Odnalezienie tajnego wejścia

Przy tamtych ruinach nie ma już niczego ciekawego, ale kawałek dalej na wschód krąży kilka Wartoków. Możecie sprawdzić wejście do kopalni, które znajduje się na południowym-zachodzie. Okaże się jednak, że nie możecie się przez nie przedostać, więc odnajdźcie sekretne wejście o którym była mowa wcześniej. Lećcie na północny-wschód. Wejście znajdziecie na półce skalnej na prawo od wodospadu. Zejdźcie z Arokha i idźcie do środka.

Kopalnie Wartoków

Zaraz po wejściu do środka zaatakuje pająk.

UWAGA: Do walki z pająkami używajcie krótkiego miecza. Jest szybki i potrzebuje tylko trzech trafień, aby zlikwidować pająka.

Teraz na północ korytarzem i przeczekajcie mały wstrząs. Po nim napotkacie kilka pająków. Ruszajcie dalej korytarzem. Po pokonaniu jednego lub dwóch pająków dojdziecie do dużego pomieszczenia z wielkim świdrem. Za chwilę tu wrócicie… Przejdźcie przez kładkę na drugą stronę rozpadliny, a stąd wejdźcie w korytarz. Gdy dojdziecie do miejsca, gdzie będziecie mieli możliwość pójścia w dwie strony, maszerujcie w lewo i jeszcze raz w lewo. Po drodze natkniecie się na sporą ilość pająków. Dojdziecie do pomieszczenia z wielkim kokonem na środku. Znajdziecie tu wielki miecz i napój leczący. Ruszajcie dalej korytarzem. W następnym pomieszczeniu zabierzcie trochę strzał, a w kolejnym napój leczący, eliksir niewidzialności i kryształ mocy. Wracajcie małym korytarzem, przeczekajcie kolejny wstrząs i dojdźcie do miejsca, z którego przyszliście. Przejdźcie z powrotem przez rozpadlinę. Podejdźcie znowu do maszyny, i – ze strony która nie jest zwrócona w stronę rozpadliny – użyjcie kryształu mocy. Maszyna zacznie pracować i zrobi dla was nowe przejście, przez które oczywiście powinniście iść dalej.

UWAGA: Atakowanie Wartoków jest ciężką sprawą – szczególnie tych wielkich z tarczami. Po pierwsze, powinniście używać długiej broni (wielki miecz jest w porządku). Najlepiej jest Wartoki atakować od tyłu albo w momencie, kiedy atakują i nie zasłaniają się tarczą. Po ataku najlepiej jest odskoczyć (np. przyciskiem strafe).

W okolicy kręci się całkiem sporo Wartoków. Idźcie stąd na prawo, obok skrzyń do przejścia, gdzie spotkacie kolejnego Wartoka. Zaraz za nim znajduje się główne wejście i kolejne dwa wielkie Wartoki (tylko jeden z tarczą). Przełączcie wajchę, aby otworzyć bramę. Szybko wyjdźcie na zewnątrz i zawołajcie Arokha. Bardzo szybko pojawi się zielony smok – zabijcie go i zabierzcie ‚Green Rune of Poison’, który zostawi. Drzwi otworzą się do końca i będziecie mógli wprowadzić Arokha do środka.

UWAGA: Możecie przełączać rodzaj smoczego ataku tak samo, jak rodzaj broni używanej przez Rynn. Zwróćcie uwagę, że atak trucizną działa trochę inaczej niż zwykły atak za pomocą ognia. Nie zostaniecie ranni od własnej trucizny.

Wróćcie do środka, podejdźcie do rozpadliny i przefruńcie nad nią. Idźcie w dół małym korytarzem, aż znajdziecie się w miejscu, gdzie będziecie mieli dwie drogi do wyboru. Spotkacie tu kolejnego Wartoka. Zejdźcie z Arokha i wejdźcie w lewy korytarz po czym przejdźcie przez drzwi. Wejdziecie do pomieszczenia akurat w momencie, gdy dwóch Wartoków zabije więźnia. Szukają kogoś lub czegoś o nazwie ‚hider’.

Szukanie ‚hidera’

Zejdźcie po drabinie po lewej stronie. Zabijcie dwa Wartoki. Użyjcie przełacznika (jeśli przełączycie go, a drzwi dalej będą zamknięte, wróćcie i przełączcie jeszcze raz), aby otworzyć drzwi. Za nimi znajdziecie kolczugę, zużytą maczugę, 2 napoje leczące i napój życia. Wróćcie do miejsca, gdzie zostawiliście Arokha i pójdźcie drugim korytarzem, który teraz powinien być otwarty. Czeka tam na was Wartok z tarczą. Powinniście dać sobie radę sam, ale w razie czego możecie użyć Arokha. Wejdźcie na grzbiet smoka i wejdźcie w korytarz. Spotkacie sporo Wartoków, ale dla Arokha nie powinny być większym problemem. Dalej korytarzem, aż spotkacie górnika, który dłubie coś w Grimstone (zielonym kamieniu) – z powodu pracy nad tymi kamieniami jest szalony, więc od razu was zaatakuje.

Górnik Grimstone: Ci biedni ludzie zostali owładnięci przez Grimstone – będą was atakować, bo śmierć jest dla nich najlepszym wyjściem. Są słabi i powolni, więc powinniście im pomóc bez większych problemów spełnić marzenia ośmierci.

Skręćcie w lewo za górnikiem i idźcie korytarzem. Zabijcie Wartoka, którego spotkacie. Traficie na kolejną zamkniętą bramę i znów będziecie musieli zostawić Arokha. Przejdźcie przez bramę samą Rynn. Znajdujecie się teraz w dużym obszarze górniczym. Idźcie w lewo, wejdźcie na ścieżkę prowadzącą na górę i idźcie nią dalej, zabijając po drodze dwa Wartoki i jeśli potrzebujecie – zabierzcie długi miecz. Możecie też rozbić beczki, aby zabrać napój leczący. Użyjcie przełącznika, aby otworzyć bramę dla Arokha. Po północnej stronie tej komnaty (na prawo od bramy) znajdziecie kolejne małe drzwi, w które zmieści się tylko Rynn. Po ich drugiej stronie znajduje się bardzo dużo Wartoków, także będziecie musieli trochę postrzelać Arokhiem przez drzwi, zanim przez nie przejdziecie. Idźcie korytarzem za drzwiami, dojdziecie nim do krawędzi klifu. Idźcie wąską ścieżką wzdłuż jego krawędzi i zabijcie Wartoka. Przejdźcie przez wiszący most. Idźcie dalej, aż dotrzecie do bardzo dużej komnaty. Tutaj oczywiście też będziecie musieli pokonać kilku wstrętnych Wartoków. Podejdźcie do drugiego końca komnaty i wdrapcie się ma małą ścieżkę. Powinniście znaleźć trzy śpiące Wartoki – zabijcie je i zabierzcie się do szukania jedynej beczki, która nie wybucha. W niej znajdziecie Fire Crystal. Jeśli chcecie to idźcie dalej wzdłuż ścieżki, zabijcie Wartoka i zabierzcie napój leczący. Wróćcie do frontowej części kopalni i zacznijcie się wspinać na drabiny. Na trzeciej z nich upewnijcie się, że znajdujecie się po jej właściwej stronie, czyli twarzą do półki skalnej. Teraz z tej półki przeskoczcie na kolejną, uważając na pułapki. Z tej półki przeskoczcie na ostatnią – drabiną nie zawracajcie sobie głowy. Idźcie małym korytarzem. Omińcie pomieszczenie po prawej stronie (chyba, że strasznie potrzebujecie szabli) i skręćcie do tego po lewej. Gdy do niego wejdziecie, spadnie na was kamień – szybko wskoczcie do małej alkowy po lewej stronie, aby nic wam nie zrobił. Zlikwidujcie Wartoka, który się tu kręci. Pójdźcie w lewo do oświetlonego obszaru, aby znaleźć dużą półkę z ciekawym widokiem i przycisk. Przełączcie go, aby poruszyć dużą platformę. Wróćcie do miejsca, gdzie skakaliście po półkach, uważając na pułapki. Przeskoczcie na drugą półkę i tym razem wejdźcie po drabinie.

UWAGA: Jeśli chcecie strącić Wartoka z półki, po prostu poczekajcie na moment, kiedy ten będzie niedaleko krawędzi i zaatakujcie go.

Spotkacie Wartoka i górnika. Zignorujcie ich, przebiegnijcie obok, skoczcie na platformę, którą podnieśliście, a z niej na kolejną półkę. Kolejna walka z Wartokiem. Biegnijcie wzdłuż ścieżki, aż do kolejnego korytarza – uważajcie, żeby nie spaść w przepaść. Gdy dojdziecie do znaku, skręćcie w prawo i idźcie dalej korytarzem. Przy następnym znaku nie idźcie w górę. Musicie wyjść na zewnątrz – nadal pada tam śnieg, a po okolicy biegają dwa Wartoki (zapamiętajcie to miejsce – na znaku jest napisane ‚crushing room’). Idźcie ścieżką – uważając żeby nie spaść – wejdźcie do pomieszczenia, a z niego w kolejny korytarz. Po zabiciu Wartoka idźcie dalej. Przejście to prowadzi znowu na zewnątrz w miejsce, gdzie znajdziecie sporo Wartoków. Znajdźcie ścieżkę prowadzącą w górę i tam poszukajcie przejścia prowadzącego do następnej komnaty. Na jej najdalszym końcu znajdziecie dwie beczki – w jednej z nich leży trochę strzał. Wejdźcie na górę po drabinie. Po zabiciu Wartoka idźcie na zachód, aż dotrzecie do miejsca, gdzie będziecie mogli iść w lewo albo w prawo. Wybierzcie lewe przejście i idźcie nim przed siebie zabijając po drodze kilku Wartoków. Na końcu znajdziecie kilka beczek – rozwalcie je, uważając na eksplodujące niespodzianki ukryte pomiędzy normalnymi beczkami. Znajdziecie tu eliksir leczący, a na ławie magiczne strzały oraz w razie potrzeby długi łuk. Wróćcie do miejsca, gdzie korytarze się spotykają i teraz wybierzcie prawe przejście. Idąc cały czas w dół będziecie musieli zlikwidować dwóch Wartoków, bo bronią oni dostępu do całkiem ładnej komnatki ze skarbami. Znajdziecie tu miecz (‚Giant Slayer Sword’), zbroję łuskową (‚Scale Mail’), 2 napoje leczące (w beczkach) i lodowy kryształ (‚Ice Crystal’). Wróćcie do pomieszczenia z drabiną i tym razem wybierzcie przejście prowadzące na wschód. Idźcie wzdłuż korytarza, aż wyjdziecie na zewnątrz, tam idźcie ścieżką wzdłuż klifu. Po dojściu do kolejnego przejścia, skierujcie się w dół – dotrzecie do ciemnego pomieszczenia. Wejdźcie do niego – w środku na piedestale znajdziecie klucz do ‚crusher room’. Zabierzcie klucz i wróćcie do miejsca, gdzie znajduje się znak z tym napisem. Zanim wyjdziecie, podejdźcie do skrzyń i zabierzcie z nich dwa eliksiry leczące. Po wyjściu z pomieszczenia zostaniecie zaatakowani przez rycerza z dwoma płonącymi mieczami.

Rycerz: Może atakować zarówno konwencjonalnie – za pomocą dwóch mieczy – lub magią, czyli ognistym atakiem. Gdy podniesie miecz nad głowę oznacza to, że chce używać magii – wtedy uciekajcie ile sił. Możecie spróbować użyć na nim lodowego kryształu i nowego miecza ‚giant slayer’.

Po zabiciu go, zabierzcie jego miecz (ma większą siłę ataku niż wasz ‚short sword of flame’, ale jest mniej wytrzymały). Teraz musicie wrócić do miejsca, gdzie mieliście wybór, czy wyjść na zewnątrz, czy udać się do ‚crushing room’. Będąc już przy znaku przygotujcie się do walki z dwoma Wartokami. Po pokonaniu ich, podejdźcie do drzwi – tu prawdopodobnie będziecie musieli walczyć z Crow Dragonem.

Walka ze smokiem bez Arokha: Używajcie łuku i magicznych strzał – one same naprowadzają się na cel.

Przejdźcie przez ścieżkę, uważając na Wartoki. Musicie iść cały czas na południe do nowego przejścia. Zobaczycie dużą zieloną rzecz wyglądającą jak portal – unikajcie jej. Będziecie musieli wybrać przejście na wschód, aby wrócić po Arokha. Idźcie przed siebie i na końcu pociągnijcie za dźwignię, aby otworzyć duże drzwi. Przejdźcie przez nie, wejdźcie na grzbiet Arokha i wróćcie skąd przyszliście. Udajcie się do wielkiej bramy w środku obszaru. Zeskoczcie ze smoka i otwórzcie ją nowym kluczem. Wejdźcie do środka. Jest tu trochę Wartoków do zabicia. Znajdziecie też 3 beczki, z których środkowa eksploduje. Zabierzcie z beczek napoje leczące. Wejdźcie w korytarz i nim udajcie się, aż dotrzecie do ‚crushera’. Kręci się tu kilka Wartoków do których możecie się podkraść i zabić je – największy z nich zostawi napój leczący. Znajdźcie duży przełącznik i użyjcie go, aby uruchomić ‚crushera’. Podejdźcie na drugi koniec pomieszczenia i wąską ścieżką wejdźcie na półkę na prawo od maszyny. Teraz przeskakujcie z jednego elementu na drugi, aby dotrzeć do oddalonej półki. Nie martwcie się – nie powinniście zostać zgniecieni. Stojąc na ostatnim elemencie po prostu poczekajcie i zeskoczcie z niego na kolejną półkę, gdy będzie trochę wyżej od niej. Idźcie korytarzem, aż dotrzecie do miejsca, z którego można iść w lewo i w prawo. Pilnuje go Scavenger. Wejdźcie do małego pomieszczenia po prawej, aby zabrać dwa napoje leczące. Następnie pójdźcie w lewo. Z zachodniej ściany wyskoczy kolejny Scavenger. Z miejsca, z którego wyskoczył możecie zabrać maczugę (‚mace of the hand’). Idźcie dalej, w pewnym miejscu ześlizgnijcie się w dół. Zobaczycie naprawdę wielki kamień Grimstrone, który wygląda jakby spadały z niego małe płatki. Idźcie, aż znajdziecie Hidera. Wyjaśni on wam, że aby zniszczyć kopalnię, musicie zniszczyć generator (‚Grimstone Generator’). Możecie to zrobić, bo wasz brat został zabrany gdzie indziej, a ci którzy zostali, już dawno oszaleli.

Zniszczenie Kopalni

Pójdźcie na drugą stronę pomieszczenia obchodząc krawędź klifu koło Zielonej Bariery. Wskoczcie na jedną z pobliskich platform. Teraz obróćcie kołowrót trzy razy tak, żeby platforma znalazła się na takim samym poziomie jak ta obok, podejdźcie do dźwigni, pociągnijcie za nią i szybko przeskoczcie na następną platformę (ta na której staliście spadnie). Tutaj musicie tylko pociągnąć za dźwignię i przeskoczyć na następną platformę. Na niej przekręćcie kołowrót 4 razy, pociągnijcie za dźwignię i przeskoczcie na jeszcze jedną platformę. Teraz jest trochę trudniej. Musicie pociągnąć za dźwignię i skoczyć w dół na półkę koło bariery. Przejdźcie przez otwór w barierze i wbiegnijcie do przejścia. Uważajcie na spadające kamienie, gdy ziemia zacznie się trząść (najlepiej zostańcie po lewej stronie). Przejdźcie przez drewnianą rampę. Na tej półce obróćcie się w prawo, wskoczcie na platformę, a z niej na kolejną półkę. Wejdźcie na najwyższe miejsce tej półki (bardzo blisko ściany) i stąd skoczcie na następną półkę. Stąd skoczcie na półkę-ścieżkę na południowym-wschodzie. Biegnijcie tą ścieżką. Będzie kolejny wstrząs i spadnie kolejny kamień. Biegnijcie przed siebie, aż wyjdziecie z kopalni i spotkacie Arokha. Teraz zlećcie na dół do dużego południowego przejścia – do bardzo dużego portalu, który wcześniej był za barierą.

UWAGA: Przelatując Arokhiem przez portale upewnijcie się, że celujecie idealnie w środek, gdyż inaczej możecie się nie zmieścić.

Odlećcie kawałek i cieszcie się, że tą część gry macie za sobą.

Grotto

Zdobycie lodowego miecza (‚Sword of Ice’)

W tym obszarze spotkacie 3 Crow Dragony (a nawet więcej, jeśli polecicie małym tunelem na zachód) Lećcie prosto na zachód i likwidujcie po drodze przeciwników. Lećcie tak wysoko jak możecie, żeby zauważyć jaskinię na południu. Podlećcie tam, wylądujcie i zajmijcie się Wartokiem gigantem, który sobie tu krąży.

Gigantyczny Wartok: To wstrętny koleś, który lubi rzucać różnymi rzeczami. Może nawet podnieść was, jeśli podejdziecie za blisko (ew. was rozdepcze). Jeśli będziecie mieli szczęście być na Arokhu, gdy go spotkacie, sprawa nie będzie trudniejsza od zniszczenia działa. Waszą jedyną szansą jest szybkie działanie – podbiec, zaatakować najlepszą bronią i odbiec. Nie używajcie na niego strzał, bo po prostu nie działają.

Każcie Arokhowi wylądować na górnej półce przy małej jaskini i wyślijcie Rynn do środka. Traficie tu na kolejnego gigantycznego Wartoka, a po jego pokonaniu, znajdziecie zdobione wejście do kolejnej jaskini – pojawi się ono również na waszej mapie. Wejdźcie do jaskini. Zobaczycie lodowy miecz. Bądźcie ostrożni, gdy będziecie go zabierać, gdyż możecie zostać trafieni lodowymi atakami, które z niego emanują. Nie możecie wrócić drogą, którą przyszliście, idźcie w dół ścieżką, która prowadzi na południe. Będziecie musieli rozprawić się z dwoma gigantycznymi Wartokami. Wejdźcie do małej jaskini na zachodzie, aby zdobyć eliksir zdrowia i napój życia. Zabierzcie też lodowe strzały i długi łuk, jeśli jest wam potrzebny. Wbiegnijcie na półkę skalną i idźcie nią, aż znajdziecie się nad jaskinią. Ześlizgnijcie się na dół do jaskini. Teraz musicie zabrać Arkokha do większej jaskini. Ruszajcie przed siebie dostępnymi drogami, potem każcie Arokhowi strzelić w ścianę i zrobić dziurę (poznacie tę okolicę po czarnym kawałku terenu) i każcie Rynn przejść przez nią. Po drugiej stronie będziecie musieli rozprawić się z pięcioma scavengerami. Przejdźcie przez korytarz, który skręca w lewo. Przy szkielecie zamarzniętym w ścianie znajdziecie napój niewidzialności. Przy drugim znajdziecie starożytny, długi miecz i zbroję łuskową. Ześlizgnijcie się z półki, wróćcie do Arkoha i idźcie dalej.

Znalezienie drogi do Wschodniego Archipelagu

Wróćcie do miejsca, w którym zaczęliście ten poziom. Lećcie na południe i na zachód koło wielkiego portalu. Jest zamknięty – musicie wylądować na jakiejś półce skalnej w pobliżu i zejść z Arokha. Wejdźcie w drzwi, zaraz za nimi traficie na Wartoka. Za skrzyniami znajdziecie strzały. Idźcie korytarzem, rozwalając po drodze beczki, aby zdobyć eliksir leczący. Przejdźcie przez most i wejdźcie w kolejny korytarz. Są tu dwa Wartoki do zabicia, a pomiędzy skrzyniami znajdziecie więcej strzał i ciężki łuk. Wyjdźcie z korytarza i idźcie wzdłuż ścieżki. Uważajcie na gigantycznego Wartoka, bo ten będzie rzucał w was czym popadnie – nawet innymi Wartokami. Ześlizgnijcie się na niższy poziom i ruszajcie w dół ścieżką prowadzącą na zachód. Kiedy będziecie mieli możliwość wyboru, skręćcie na północ. Znajdziecie się po drugiej stronie dużego portalu, który widzieliście wcześniej, ale nie mogliście przez niego przejść. Kawałeczek na zachód znajdziecie małą półkę skalną z przyciskiem na ziemi. Nadepnijcie na niego, aby wpuścić do środka Arokha. Uważajcie – na południu znajduje się gigantyczny Wartok, który może rzucać w was eksplodującymi beczkami. Wróćcie na południe, a następnie wzdłuż ścieżki na zachód. Spotkacie tu Crow Dragona i kilka Wartoków. Idźcie znów na południe. Traficie na działo i dwa Wartoki. Na zachód stąd jest kolejne działo i być może smok latający w okolicy. Kawałek dalej na zachód znajdziecie kolejny zamknięty portal. Na lewo od niego zobaczycie półkę skalną z przyciskiem. Nie możecie tam jeszcze wylądować, ale możecie pozabijać wszystkie Wartoki w pobliżu. Kawałek na zachód znajdziecie małe przejście, w które Rynn może się zmieścić. Po przejściu przez nie zobaczycie gigantycznego Wartoka. Skręćcie w prawo i idźcie małą ścieżką wzdłuż krawędzi klifu. Idźcie, aż dojdziecie do pomieszczenia z drabiną i Wartokiem. Rozwalcie beczki, które tu znajdziecie i zabierzcie napój leczący oraz eliksir niewidzialności. Zejdźcie po drabinie na półkę, na której wcześniej biegały Wartoki, do których strzelaliście. Podejdźcie do krawędzi i użyjcie przełącznika, aby otworzyć portal.

Znalezienie kolejnej zbroi

Wejdźcie z powrotem po drabinie, wyjdźcie z małego pomieszczenia, ale nigdzie dalej nie idźcie. Musicie zeskoczyć z półki na mniejszą półkę na dole (to działa tylko, jeśli jesteście na samym dole ścieżki). Stąd ześlizgnijcie się na kolejną małą półkę (traficie w nią na pewno, gdyż w innym wypadku możecie zginąć) i stąd na następną, aż dotrzecie do ziemi. Tu prawdopodobnie będziecie musieli pokonać dwa Wartoki. Wybierzcie ścieżkę prowadzącą na południe i idźcie nią, aż traficie na kilka dużych Wartoków w obozie. Tu znajdziecie nową – całkiem dobrą – zbroję, młot bojowy i przy jednym z Wartoków – napój życia. Wróćcie do głównego obszaru i skierujcie się na wschód. Kiedy ścieżka odgałęzi się w kierunku północnym skręćcie w tę odnogę (droga na wschód prowadzi do klifu nad obozem Wartoków – jeśli chcecie ich łatwiej zabić możecie pozrzucać na nich kamienie, które tu leżą). W tym małym pomieszczeniu będziecie musieli pokonać kilka Wartoków, jednego gigantycznego Wartoka, a w pobliżu skrzyń możecie znaleźć strzały. Możecie też otworzyć bramę, aby wrócić do smoka, ale Arokh przez nią nie przejdzie. Pójdźcie kawałek na południe, potem na wschód ścieżką ukrytą między drzewami. Na jednej ze skrzynej znajdziecie napój nietykalności. Wróćcie do smoka, wejdźcie na niego i przejdźcie przez bramę. Po wejściu na ten obszar, gra pokaże wam małą scenkę, gdzie pojawi stary przyjaciel waszego smoka – Myrock. Dowiecie się od niego, że ma nowego mistrza, i że już nigdy nie zwiąże się z człowiekiem. Po tym zaatakuje was. W tej walce obowiązują takie same zasady, latajcie wkoło, atakujcie i nie dajcie się zabić. Gdy wasz przeciwnik padnie, dostaniecie kolejny run – Dragon Rune of Ice.

UWAGA: Atak lodem nieco różni się od pozostałych typów ataku. Zamraża waszych przeciwników, ale nigdy ich nie zabija! Aby zlikwidować taki zmrożony cel, należy przełączyć się na atak ogniem i w ten sposób dokończyć sprawę.

Gdy będziecie gotowi, przejdźcie przez tunel i wejdźcie do kolejnego obszaru.

Wyspy

Zanim zrobicie cokolwiek, obejrzyjcie sobie scenkę wyjaśniającą, co macie zrobić w tym obszarze. Musicie znaleźć czarownika i zabrać od niego Rift Crystal.

Odnalezienie Rimrila

To zadanie nie należy do zbyt trudnych. Lećcie na północny-zachód do świątyni, gdzie ukrywa się czarodziej. Po drodze zabijcie kilka lodowych smoków. W połowie drogi na północny-zachód możecie wylądować na wysepce, zabić kilka Goblinów i zdobyć trochę skarbów. Rozwalcie wszystkie beczki, które znajdziecie – w jednej będą ogniste strzały.

GOBLINY: Małe potworki będą strzelać do was z łuków zarówno normalnymi strzałami, jak i płonącymi. Walczcie z nimi z pomocą Arokha i za wszelką cenę unikajcie strzał. Jeśli podejdziecie do nich blisko, zaczną używać broni białej.

Rimril wyjaśni wam, że Succubi to paskudni kłamcy, i że prawdopodobnie porwali waszego brata. Będziecie musieli przejść przez test i zdobyć Rift Crystal. Jednak, żeby przejść test musicie posiadać Elemental Amulet, a by go zdobyć, musicie najpierw znaleźć Bell Hammer. Na zachodzie znajdziecie małą ukrytą jaskinię prowadzącą na plażę – jednak nie ma tam niczego ciekawego.

Wieże Grimstone: Te wielkie, robiące fenomenalne wrażenie wieże, mają na szczycie umieszczony kawałek Grimstone. Musicie zestrzelić kamień z pomocą Arokha, gdyż inaczej zostaniecie zaatakowani błyskawicą.

Zdobyć Bell Hammer

Udajcie się teraz do południowo zachodniego narożnika mapy, gdzie widać mała ikonkę. Po drodze natkniecie się na kilka smoków i wież, a także na prawdziwe Giganty.

GIGANTY: Te potwory są bardzo podobne do swoich kuzynów – gigantycznych Wartoków, ale mają nielimitowany zapas toporów do rzucania. Najlepszym sposobem na walkę z nimi jest używanie Arokha i unikanie toporów. Jeśli podejdziecie za blisko, Gigant zaatakuje kijem.

Na północ od ikonki na mapie, do której się kierujecie, znajdziecie ruiny. Możecie tam znaleźć Fire Crystal, a także kilka wielkich komarów.

Wielkie Komary: Te atakują z lotu nurkowego, a pomiędzy atakami trzymają się jak najdalej od was. Atakują tak szybko, że możecie mieć problemy z trafieniem ich. Być może uda wam się trafić któregoś mieczem, ale najlepiej jest strzelać z łuku, używając normalnych strzał.

Sfruńcie teraz na niższy poziom i poszukajcie drzwi. Wprowadźcie tam Arokha i poczekajcie, aż załaduje się nowy poziom. Wejdźcie w małe przejście i oglądajcie scenkę waszej rozmowy z Soul Shadow. Jest on strażnikiem tego miejsca od czasu, kiedy stało tu miasto, które zostało zniszczone. Soul Shadow poprosi was, żebyście przynieśli jej Soul Crystal, należący do jej zabitego smoka.

Ruiny Alwarren

Odnaleźć Soul Crystar Tuiri

Wlećcie w głąb jaskini. Tu czekają Wartokami i działa. Kiedy miniecie drugie działo, powinniście zobaczyć jaskinię ciągnącą się na północ. Polećcie tam, aby znaleźć obóz Wartoków. Gdy odnajdziecie obóz, przeszukajcie go dokładnie, aby znaleźć Speed Scimitar. Pomimo tego, że technicznie patrząc wcale nie jest szybszy od normalnego Scimitara, nadal jest całkiem niezły. Znajdziecie też kilka eliksirów leczących. Pokręćcie się trochę, aby znaleźć ścieżkę prowadzącą na południe i ruszajcie nią. Kiedy dojdziecie do jeziora, przelećcie przez nie i wylądujcie koło bramy po drugiej stronie. Do środka musicie wysłać samą Rynn. Szybko znajdziecie obóz Wartoków, zabijcie je i użyjcie przełącznika. Kręci się tu jeden Gigant – nie atakujcie go, dopóki nie będziecie tu na grzbiecie Arokha. Wróćcie po smoka, po czym rozprawcie się z gigantem z poprzedniego punktu. Idźcie dalej ścieżką przez otwartą bramę. Szybko dojdziecie do kolejnego podziemnego jeziora. Każcie Rynn zanurkować w nim, popłynąć na południe i na zachód, gdzie znajdziecie małą jaskinię, a w niej klucz (Vykruta’s Axe Key). Wróćcie do Arokha i skierujcie się na południe. Po drodze spotkacie kilka Wartoków, które właściwie wpadną na was. Przy następnych drzwiach znajdziecie Flame Crystal. Teraz musicie znowu zsiąść ze smoka. Zabijcie dwa Wartoki i uważajcie, żeby nie wpaść do dość wyraźnie widocznej pułapki. Wejdźcie w następny korytarz i idźcie nim do kolejnego pomieszczenia. Tu zabijcie dwa małe i jednego dużego Wartoka. Użyjcie klucza, który znaleźliście przy jeziorze na małym pudełku na prawo od portalu, po przeciwnej stronie komnaty. W środku znajdziecie wspaniały topór ‚Vykruta’s Axe’. Wróćcie do jeziora i tym razem pójdźcie północną ścieżką. Idźcie nią na wschód, w górę koło wodospadów, aż do ścieżki prowadzącej na północ. Idąc nią dotrzecie do bramy pilnowanej przez kilka Goblinów. Rozbijcie jedną z beczek, aby zdobyć napój życia. Użyjcie przełącznika, aby otworzyć bramę. Przejdźcie przez nią i zabijcie Giganta, który stoi po drugiej stronie i czeka na ciebie. Wybierzcie drogę prowadzącą na wschód. Będziecie musieli zejść z Arokha i iść o własnych siłach. Na końcu tej drogi spotkacie kilka Goblinów strzelających płonącymi strzałami (i raniących przy tym samych siebie). Zabierzcie Soul Crystal i stańcie do walki z dwoma rycerzami na raz. Wróćcie do Arokha. Brama, przez którą tu weszliście jest teraz zamknięta, ale za to otworzyła się inna, przez którą musicie stąd wyjść. Za nią spotkacie kilka Goblinów strzelających do was ognistymi i zwykłymi strzałami. Porozwalajcie beczki w poszukiwaniu eliksirów leczących. Idźcie korytarzem, aż z niego wyjdziecie. Będziecie musieli pokonać Giganta, kilka Wartoków, dwa działa i wielkiego Komara. Wskoczcie w dziurę i wybierzcie drogę na południe. Polećcie do miejsca, gdzie pierwszy raz spotkaliście Soul Shadow (szkielet koło bramy przy wejściu do tej jaskini) i podejdźcie do szkieletu. Po krótkiej scence, w której Soul Shadow wyjaśnia wam co robić, wracacie do gry, a Soul Shadow odzyskuje wolność.

Zebrać 6 magicznych ‚Barrier Runes’ i umieścić w miejskiej pieczęci (‚City Seal’)

Przejdźcie przez otwartą teraz bramę. Zobaczycie piedestał, a na jego środku pierwszy z poszukiwanych runów. Po zabraniu go, zostaniecie zaatakowani przez rycerza, który może atakować z dystansu. Podbiegnijcie do niego, zaatakujcie i szybko wróćcie w pobliże Arokha. Rycerz pójdzie za wami, a przy Arokhu walka z nim będzie dużo prostsza. Wejdźcie w mały korytarz na zachodzie, ale nie ześlizgujcie się na dół. Popatrzcie tam – powinniście zobaczyć napój leczący. Jeśli bardzo go potrzebujecie, możecie go zdobyć, ale jeśli macie ich trochę, nie zawracaj sobie głowy. Ześlizgnijcie się na dół i biegnijcie. Ścieżka zacznie się zarywać i jeśli będziecie zbyt wolni – zginiecie! Po drugiej stronie znajdziecie Scavengera i beczkę. Idąc dalej korytarzem, uważajcie na brakujące elementy podłogi – po prostu trzymajcie się tych, które wyglądają solidnie. Po wyjściu z korytarza natkniecie się na coś, co wygląda na opancerzonego pająka. Zabijcie go, używając takiej samej taktyki jak przeciwko Scavengerom. Idźcie dalej ścieżką. Na mapie pojawi się informacja o tym, że kolejny run znajduje się w pobliżu was – niestety stąd nie możecie się do niego dostać. Idźcie dalej ścieżką, zabijcie kilka opancerzonych pająków. Gdy zobaczycie zakręt w prawo, przygotujcie się do walki z rycerzem. W tej okolicy znajdziecie kolczugę. Idźcie dalej korytarzem, w pewnym miejscu po lewej stronie powinniście znaleźć kilka eliksirów leczących. Po drodze będziecie musieli trochę poskakać, gdyż z podłogi pozostało niewiele elementów. Po wyjściu z tego obszaru, musicie zabić Scavengera. Zaraz za nim znajdziecie kilka ognistych strzał. Wyjdźcie z korytarza. Teraz jesteście przy drugim z poszukiwanych runów. Niestety jest cały otoczony ogniem, więc będziecie musieli trochę pomyśleć. Zaraz za kręgiem płomienia stoją jakieś ruiny. Wskoczcie na najniższą z nich i popchnijcie mały blok na płomienie. Przejdźcie przez krąg i zabierzcie run. Ześlizgnijcie się na główną ścieżkę, która znajduje się poniżej. Teraz zamiast skręcić w prawo, wybierzecie drogę na południe – kręci się po niej sporo Goblinów. Powinniście pójść w prawo po kolejny Run. W pobliżu ognistego kręgu leży sporej wielkości kamienny blok. Wskoczcie na mały kamień, z niego na duży i wskoczcie do środka kręgu, uważając na płomienie. Zabierzcie trzeci run. Aby wyjść musicie wskoczyć na piedestał i z niego skoczyć na duży kamień. Po lewej stronie południowych schodów (patrząc od strony korytarza), w dziwnej kamiennej rzeczy, znajdziecie eliksir leczący. Dokładnie na północ od kręgu znajdziecie małe przejście. Wejdźcie do niego i po dojściu do drabiny wdrapcie się na górę. Skręćcie na wschód i idźcie, aż dotrzeciesz do bariery (która tym razem jest na ziemi). Jeśli pójdziecie ścieżką w lewo, znajdziecie mithrilowy długi miecz. Przejdźcie przez barierę (nic wam nie będzie) i wejdźcie do następnego korytarza. Tu zajmijcie się Goblinami. Idźcie dalej, aż dojdziecie do małej dziury na końcu korytarza. Wskoczcie do niej, aby zdobyć czwarty run. Przyglądnijcie się dokładnie płonącemu kręgowi. Jak widzicie, jeden z płomieni, co jakiś czas, znika na chwilę. Poczekajcie na odpowiedni moment i przebiegnijcie przez krąg, aby zabrać czwarty run. Skierujcie się na północ przez kolejne przejście. Kiedy z niego wyjdziecie, będziecie musieli rozprawić się z kilkoma Goblinami. Na północy możecie zobaczyć piąty run. Nie biegnijcie jednak do niego od razu. Powoli udajcie się w jego kierunku i uważajcie, żeby nie wpaść do lawy! Przejdźcie przez wiszący most i podejdźcie do ognistego kręgu. Musicie zaatakować zbiornik z wodą, co pomoże przygasić płomienie. Zabierzcie piąty run. Wróćcie do miejsca, gdzie zdobyliście czwarty run. Na południe stąd znajdziecie małe drzwi, które można otworzyć tylko z drugiej strony. Za nimi znajduje się jeden Wartok. Poczekajcie chwilę, a sam je otworzy – wtedy szybko wejdźcie do środka. Idźcie korytarzem, aż znajdziecie kolejny płonący krąg. Po drugiej stronie komnaty znajdują się schody, a na nich złamana kolumna. Popchnijcie ją w stronę kręgu – dzięki temu strącicie run z piedestału. Podbiegnijcie i zabierzcie go. Zaraz, gdy to zrobicie, zostaniecie zaatakowani przez rycerza. Wejdźcie w kolejny korytarz i idźcie nim, aż znajdziecie centrum miasta, gdzie powinniście zanieść wszystkie runy. Podejdźcie do każdego z piedestałów i naciśnijcie ENTER, aby położyć na nim run. Gdy wszystkie runy znajdą się na swoich miejscach, kryształ w środku zacznie świecić, a bariery opadną. Teraz macie do wyboru dwie drogi. Możecie po prostu przejść przez drzwi – znajdziecie się wówczas w mieście. Drugą możliwością (jeśli chcecie zdobyć kilka rzeczy – na przykład nową zbroję) jest powrócić do miejsca, gdzie znaleźliście piąty run i skorzystać z poniższego fragmentu tekstu.

Dodatkowa zdobycz

Wróćcie do miejsca, gdzie znaleźliście piąty run. Skierujcie się małą ścieżką w górę – doprowadzi was ona do korytarza. Idźcie nim, ale uważajcie – kończy się on przepaścią. Powinniście zobaczyć półkę w centrum dziury. Możecie tam skoczyć – wygląda to na trudne zadanie, ale wcale takim nie jest. Będąc po drugiej stronie, zabierzcie środkowemu szkieletowi wielki miecz. Przeskoczcie na kolejną półkę i wejdźcie w kolejny korytarz. Wyjdziecie w miejscu, gdzie ze stropu zwisa szkielet z całkiem dobrą zbroją. Jeśli chcecie, zabierzcie ją i poszukajcie w pobliżu beczek – kilka płonących strzał. Wejdźcie w kolejny mały i ciemny korytarz. Znajdziecie tu wybuchającą beczkę – odsuńcie się i za pomocą strzały (zwykłej) wysadźcie ją w powietrze. Przejdźcie tędy… Wróciliście do miejsca, gdzie rozstaliście się z Arokhiem. Udajcie się jeszcze raz na środek miasta.

Znalezienie Bellhammer of Alwarren

Gigant, którego zobaczycie wcale nie jest martwy. Obudzi się szybko i zaatakuje. Będzie rzucał wielkimi toporami, więc lepiej unikajcie jego ataków i strzelajcie do niego ogniem Arokha. Zejdźcie z Arokha i podejdźcie do piedestału, aby zabrać Belhammer. Ziemia zacznie się trząść i pojawi się nowy Dragon Crystal. Wejdźcie z powrotem na grzbiet Arokha i zabierzcie Crystal of Lighting. Stąd tylko jedna droga prowadzi dalej – wyjście na północ (którędy wszedł Arokh i gdzie znaleźliście pierwszy run). Stąd możecie już opuścić całą jaskinię.

Kolejna wizyta na wyspach

Zdobycie Elemental Amulet w bazie Goblinów.

Na wyspie na północ od Alwarren znajdziecie małą jaskinię, a w niej jednego albo dwa Gobliny. Znajdziecie tu też kilka eksplodujących strzał. Na południowym końcu półwyspu – na wschód od wyspy – znajduje się kolejna jaskinia. W niej znajdziecie skrzynkę która zawiera Ice Crystal i napój leczący. Teraz podlećcie w pobliże bazy Goblinów, która znajduje się w północno-zachodniej części mapy. Kawałek drogi na południe od bazy znajdziecie Speed Scimitar. Znajdźcie wejście do bazy i wejdźcie do środka. Zejdźcie na dół po drabinie, którą znajdziecie zaraz po wejściu. Następnie idźcie na zachód i na dół po kolejnej drabinie. Idźcie na wschód i przeskoczcie przez platformę. Nie zostawajcie tu zbyt długo, bo Gobliny naszpikują was strzałami. Wejdźcie w korytarz i uważajcie na niebezpieczeństwo, jakie stanowi pułapka. Wielka obracająca się metalowa rzecz wyskoczy z drzwi za wami. Skoczcie w mały otwór po prawej stronie i od razu się schylcie – metalowe kolce pojawią się w miejscu, gdzie przed chwilą mieliście głowę. Gdy pułapka będzie wracać na miejsce wytoczcie się ze swojej kryjówki i biegnijcie dalej. Będziecie musieli pokonać opancerzonego pająka. Znajdziecie się w sporej wielkości pomieszczeniu. Zabijcie tu Goblina i porozwalajcie beczki, aby znaleźć napój leczący. Wejdźcie w następny korytarz. Gdy dojdziecie do skrzyżowania, portal przed wami zamknie się i będziecie musieli walczyć z Goblinem. Idźcie w lewo. Znajdziecie się w pomieszczeniu pełnym baryłek. Oprócz nich jest tu kilka Goblinów. Na skrzynce znajdziecie napój leczący. Wejdźcie po schodach na górę – tu poszukajcie następnych i też po nich wejdźcie. W tym pomieszczeniu, po pokonaniu dwóch Goblinów, będziecie mogli zabrać napój życia z piedestału. Na małym stojaku z bronią znajdziecie mithrilowy długi miecz, wielki miecz, topór bojowy i bojowy młot. Po prawej i lewej stronie komnaty znajdują się małe alkowy. Wejdźcie w nie i wciśnijcie przyciski (enter). Otworzą się sekretne drzwi. Przejdźcie przez nie, pociągnijcie za dźwignię i zejdźcie z powrotem po schodach. Teraz możecie, albo wrócić, albo pójść schodami na dół. Wybierzcie tą drugą możliwość, na dole znajdziecie duże podziemne jezioro. Zejdźcie na dół ścieżką po lewej stronie (z miejsca którędy wchodziliście). Kiedy będziecie na dole, wejdźcie do wody i popłyńcie na mała wyspę. Tam wejdźcie do jaskini. Znajdziecie tam Żądełko i Eliksir Golluma (niewidzialność). Wróćcie do skrzyżowania, gdzie zamknęły się przed wami drzwi i wybierzcie drugą drogę. Gdy dojdziecie do statuy, skręćcie w prawo. W tym pomieszczeniu unikajcie jego środka, bo inaczej cały sufit spadnie wam na łeb. Zabijcie Goblina, aby zdobyć trochę strzał. Zabierzcie też szybki łuk. Na koniec porwijcie jeszcze ‚Goblin Access Key’, leżący koło strzał. Użyjcie lewego przełącznika, aby otworzyć drzwi. Przejdźcie przez nie. Zabijcie dwa Wartoki. Rozwalcie beczki i zabierzcie Fire Crystal. Wracajcie do pomieszczenia ze statuą. Nie macie już stąd innego wyjścia, więc wróćcie na skrzyżowanie. Tu użyjcie znalezionego klucza, aby otworzyć drzwi i wejść do nowego pomieszczenia. W środku czeka na spora ilość przeciwników – Goblinów i opancerzonych pająków. Najpierw zabijcie Goblina, który strzela wybuchającymi strzałami i zabierzcie jego amunicję. Rozwalcie beczkę, żeby zabrać napój leczący. Pobiegnijcie przez korytarz do kolejnego pomieszczenia. Zobaczycie w nim piedestał, a na nim Elemental Amulet. Powinniście też zauważyć pułapkę, która jest umieszczona u góry. Na lewo od piedestału (patrząc z miejsca, z którego weszliście) stoi duża kolumna. Popchnijcie ją w stronę piedestału, czym uruchomicie pułapkę. Wyczujcie odpowiedni moment i szybko zabierzcie amulet – uważajcie na truciznę. Szkielet kręcący się gdzieś tutaj, ma na sobie zbroję. Pobiegnijcie na południe do następnego pomieszczenia. Po zabiciu wszystkich obecnych tu Goblinów, otwórzcie skrzynkę i wyjmijcie z niej eliksir niewidzialności. W jednej z beczek znajdziecie napój leczący. Kolejnym korytarzem przejdźcie do pomieszczenia z fontanną i statuą. Popatrzcie w kierunku następnego korytarza. Po jego prawej stronie stoi skrzynka. Popchnijcie ją, żeby dobrze pasowała do przejścia (a przynajmniej tak daleko w lewo, jak się da, zostawiając trochę miejsca dla siebie). Następnie zacznijcie ją pchać przed sobą w stronę końca korytarza. Stamtąd zaczną wylatywać strzałki, od których – dzięki skrzyni – jesteś całkowicie bezpieczni. Gdy dojdziecie do końca, przetoczcie się w lewo i idźcie dalej, aż spotkacie kilka Goblinów. Teraz będziecie musieli wskoczyć na kołyszące się platformy. Skaczcie w momencie, gdy są poziomo i zbliżają się do was. Przy skakaniu z platformy, wybierzcie moment, kiedy ta będzie w najwyższym punkcie. Po drugiej stronie zabijcie wszystkie Gobliny, zbiegnijcie na dół i użyjcie przełącznika, aby zlikwidować kolce. Wejdźcie na drabinę. Zaprowadzi was ona na południe od bazy Goblinów. Na półce zaraz nad wami znajdziecie Speed Scimitar – o ile jest jeszcze potrzebny.

Odzyskanie Rift Crystal

Wróćcie do Rimril’s Cathedral. Tam spotkacie się z nim i dowiecie, że możecie iść do Fortecy, aby zabrać stamtąd Rift Crystal. Tyle tylko, że to miejsce jest wyjątkowo śmiertelne…

Przejście testów w Flame Fortress

Wejdźcie do środka i idźcie prosto przed siebie. Użyjcie Elemental Amulet na portalu naprzeciwko (użyjcie go, jak normalnego klucza). Znajdziecie się w małym przejściu. Po waszej lewej stronie widać trzy świeczki – dwie zapalone, jedna nie. Podejdźcie do nich i naciśnijcie enter. Na przeciwległej ścianie otworzą się drzwi. Zamkną się, gdy przez nie przejdziecie – zróbcie to. Idąc tym korytarzem dotrzecie do miejsca, w którym będziecie mieli wybór – w prawo albo prosto. Skręćcie w lewo, zejdźcie po schodach do dziwnego pomieszczenia z trzema statuami za drzwiami. Zaraz na prawo od was, na ziemi znajduje się przycisk (są takie cztery) – nadepnijcie na niego. Teraz podejdźcie do przycisku znajdującego się po przeciwległej stronie pomieszczenia i również na niego nadepnijcie. Stąd podejdźcie do kolejnego przycisku i do jeszcze jednego. Teraz podejdźcie do każdego z portali – pojawiły się przed nimi przyciski. Każdy z nich naciśnijcie – co otworzy portal – i zabierzcie kryształ. Otrzymacie dzięki temu Fire Crystal, Ice Crystal i Lighting Crystal. Wyjdźcie z tego pomieszczenia i idźcie korytarzem. Zaprowadzi was na początek poziomu. Teraz idźcie korytarzem do przodu i do góry po schodach. Powinniście usłyszeć bulgotanie – oznacza to, że w pobliżu jest lawa. Przejdźcie przez drzwi, które zamkną się za wami. Teraz musicie szybko biec przed siebie, gdyż podłoga pod wami zacznie się zawalać, następnie skoczcie na schody. Powoli idźcie w górę, trzymając się prawej strony schodów i kiedy te się skończą – zatrzymajcie się. Odwróćcie się i wskoczcie na półkę, którą widzicie poniżej. Podejdźcie, jak najbliżej możecie do ściany. Mały fragment skały wystaje z półki, wejdźcie na niego ostrożnie i użyjcie go do skoku na następną półkę. Podejdźcie, jak najdalej możecie na południe (stojąc na półce) i przeskoczcie na następną półkę na południu. Z niej wykonajcie skok na południowy-zachód i z tej półki skoczcie jeszcze raz w tym samym kierunku. Wejdźcie po schodach, ale tym razem po lewej stronie. Ostrożnie – kończą się tak samo jak poprzednie. Kiedy dojdziecie na górę, skoczcie na półkę. Z niej skoczcie na ostatnią półkę i wejdźcie w korytarz. Gdy przejdziecie przez drzwi, te zamkną się i nie będziecie mogli wrócić. Statua po lewej stronie ukrywa eliksir leczący. Idźcie korytarzem, wejdźcie po schodach, a znajdziecie się w pomieszczeniu podobnym do ‚Crushera’. Wyczujcie odpowiedni moment i przejdźcie na drugą stronę. Po wyjściu z pomieszczenia, zamkną się za wami kolejne drzwi. Idźcie korytarzem do następnego pomieszczenia z pułapkami. Znów zamkną się za wami drzwi i nie będziecie mieli odwrotu. Przejście tego pomieszczenia nie jest łatwe, pełno jest tu ‚Crusherów’ i dziur z lawą. Prawdopodobnie będziecie musieli kilka razy próbować, zanim uda wam się przejść na drugą stronę. Aby to zrobić poczekajcie, aż pierwszy Crusher zacznie się zbliżać i przeskoczcie go, przeskoczcie dziurę, crushera, jeszcze jedną dziurę i znajdziecie się przy wyjściu. Teraz będziecie musieli skakać z bloku na blok i uważać, żeby nie spaść do lawy. Wskoczcie na platformę z przełącznikiem i użyjcie go – obniżycie w ten sposób poziom lawy. Wskoczcie z powrotem na pierwszą półkę. Stąd powinniście zobaczyć inną półkę, która pojawiła się po obniżeniu lawy – skoczcie na nią. Następnie skoczcie na północ na półkę, która jest jeszcze niżej. Z niej skoczcie na wschód i użyjcie dźwigni, aby jeszcze raz obniżyć poziom lawy. Wróćcie na poprzednią półkę. Skoczcie na niższą półkę na północ, a z niej na zachód. Zdejmijcie z piedestału Mystic Key. Skoczcie z powrotem na wschód. Skaczcie cały czas w kierunku północnym, aż dotrzecie do najwyższej półki. Użyjcie klucza i skoczcie, aby przejść przez drzwi. Biegnijcie przed siebie, wbiegnijcie po schodach i przejdźcie przez drzwi. Znowu zamkną się za wami drzwi. Idźcie do przodu, aż usłyszycie dziwne odgłosy – w tym momencie szybko się cofnijcie, gdyż cały sufit się zawali, a gruz utworzy dla was nowe schody. Wejdźcie po nich na górę. W nowym korytarzu idźcie w prawo. Jedna statua ukrywa wielki mithrilowy miecz. Idźcie w dół korytarzem. Gdy dojdziecie do komnaty, jak najszybciej przebiegnijcie na jej drugi koniec. Znowu zawali się sufit. Gdy już się wszystko uspokoi, wejdźcie dokładnie na środek podłogi. Wszystko zacznie się unosić, ale wy będziecie bezpieczni w środku pomieszczenia. Zostaniecie przeniesieni do nowego pomieszczenia.

Zdobycie Rift Crystal

Podbiegnijcie do spiralnych schodów i wbiegnijcie po nich. Powinniście zobaczyć ogromny dzwon, użyjcie na nim Bell Hammer. Uzbrójcie się w niego, jak w każdą inną broń i ‚zaatakujcie’ dzwon. Spadnie i odkryje coś na dole. Zejdźcie po schodach i wskoczcie w wielki portal, który się otworzył – prowadzi na nowy poziom. Idźcie przed siebie, a następnie przepłyńcie małe jezioro. Podążajcie dalej korytarzem, przejdźcie przez małe drzwi. Te zamkną się za wami i zaatakuje was dwóch rycerzy. Przedostańcie się przez nich i idźcie dalej korytarzem. Zabijcie kolejnego napotkanego rycerza i idźcie przed siebie, aż dojdziecie do drzwi. Dalej idźcie przed siebie i zejdźcie na dół po schodach. Użyjcie przełącznika, gdy go zobaczycie i idźcie dalej. Po wejściu do następnego pomieszczenia zobaczycie, że płomienie zabraniają wam dostępu do niektórych pomieszczeń. Jeśli dotkniecie któregoś z nich – zginiecie. Obróćcie się twarzą do kierunku zachodniego przejścia, podejdźcie w lewo i stańcie na płycie umieszczonej w podłodze, zróbcie ‚strafe’ w prawo, dotknijcie kolejnej płyty, wróćcie, znów nadepnijcie na płytę, ‚strafe’ w lewo i nadepnijcie na kolejną płytę. Wbiegnijcie w zachodni korytarz, nadepnijcie na płytę, szybko wróćcie i wbiegnijcie we wschodni korytarz i nadepnijcie na płytę. Teraz idźcie na północ i na górę po schodach. Użyjcie przełącznika, który tu znajdziecie. Wróćcie do miejsca, gdzie mieliście możliwość wyboru – prosto albo w prawo – i tym razem wybierzcie drugą możliwość. Znajdziecie pomieszczenie, w którym na piedestale stoi Fire Crystal, a oprócz tego możecie zdobyć napój leczący i eliksir niewidzialności. Wróćcie do miejsca, gdzie byliście przed chwilą (z przełącznikiem). Idźcie korytarzem i wyjdźcie stąd (ignorując schody na prawo). Zabijcie napotkanego rycerza. Teraz wejdźcie w północny korytarz. Szybko dojdziecie do miejsca, z którego będziecie mogli iść w lewo albo w prawo – wybierzcie lewą stronę. Idźcie cały czas, aż dojdziecie do ‚Komnaty Wiatrów’ – tu oczywiście zamkną się za wami drzwi i pojawią się małe trąby powietrzne. Nie pozwólcie im się dotknąć. Na podłodze znajduje się osiem płyt – 4 koło środka pomieszczenia i cztery w narożnikach. Wciśnijcie jedną w środku, cztery w narożnikach i na koniec trzy pozostałe w środku. Po ‚wyłączeniu’ zagrożenia w tym pomieszczeniu, możecie wrócić i wcisnąć wszystkie przyciski jeszcze raz, aby otworzyć sekretne przejście. Przejdźcie przez nie i zabierzcie mithrilowy młot i dwa napoje leczące. Skierujcie się na wschód, zejdźcie po schodach, korytarzem, aż znajdziecie się w kolejnym pomieszczeniu podobnym do ‚Crusher Room’. Przy szkielecie, na środku, znajdziecie wielki mithrilowy miecz. Przeskoczcie na drugą stronę pomieszczenia. Idźcie cały czas tym korytarzem, aż dojdziecie do wyjścia. Pokonajcie rycerza i idźcie na zachód, aż znajdziecie szkielet, który ma przy sobie mithrilowy topór. Przejdźcie przez wschodni korytarz do Komnaty Ziemi. Dotknijcie płyty na podłodze (po przeciwległej stronie pokoju) i poczekajcie, aż podłoga opadnie. Przeskoczcie na płytę po drugiej stronie pomieszczenia, aby otworzyć drzwi. Wybierzcie przejście na południe. Skręćcie w lewo i idźcie korytarzem, aż usłyszycie, że ktoś się z was śmieje. W tym miejscu znowu znajdziecie osiem płyt na podłodze – cztery przy zewnętrznej krawędzi i cztery pomiędzy nimi, a wewnętrzną krawędzią. Podbiegnijcie i wciśnijcie płyty na zewnątrz. Teraz musicie wcisnąć wewnętrzne płyty, ale róbcie to tak, żeby jak najmniej zbliżać się do wewnętrznej krawędzi. Po wciśnięciu wszystkich płyt otworzą się drzwi w środku i będziecie mogli zabrać cztery napoje leczące i topór ‚Axe of Order’. Wróćcie i kierujcie się na zachód w kolejny korytarz. Spotkacie tu rycerza – pokonajcie go i idź na południe. Znajdziecie się w ‚Komnacie Błyskawic’. Podbiegnijcie do każdego krańca pomieszczenia, nadepnijcie na płytę i wyłączcie tym samym zagrożenie. Idźcie dalej na południe. Gdy dojdziecie do rozgałęzienia, idźcie na południe. Nastąpcie na pierwszą płytę w podłodze, jaką znajdziecie – zmieni ona trochę otoczenie. Biegajcie na każdy koniec pomieszczenia i naciskajcie płyty, aż pojawią się schody, wejdźcie po nich na górę. Znajdziecie wybuchające strzały i Speed Bow. W skrzyni leży eliksir nietykalności. Pociągnijcie za dźwignię, gdy już wszystko pozbieracie. Jedne z drzwi otworzą się, a za nimi znajdziecie zbroję płytową. Niestety nie jest ona w najlepszym stanie, dlatego zachowajcie sobie jakąś inną zbroję na wszelki wypadek. Wszystkie zmienione korytarze wrócą teraz na swoje stare miejsca. Idźcie na północ, a następnie na zachód do pomieszczenia, gdzie na piedestale znajdziecie eliksir leczący. Oczywiście jest tam pułapka. Jeśli naprawdę potrzebujecie tego eliksiru, wskoczcie na piedestał i szybko z niego zejdźcie, zanim spadną na kolce. Idźcie znowu na północ i wyjdźcie z korytarza. Będzie tam kilku rycerzy, w tym jeden używający eksplodujących strzał. Idźcie na północ wzdłuż krawędzi dziury, aż dojdziecie do ścieżki, która prowadzi na wschód. Udajcie się korytarzem na wschód. Znowu będziecie musieli załatwić kilku rycerzy – po tym idźcie dalej przed siebie. Możecie zabrać napój życia, jeśli chcecie wejdźcie do następnego pomieszczenia, ale nie podchodźcie do Rift Crystal. Najbardziej uważajcie, żeby nie wejść na płytę naciskową koło niego. Wbiegnijcie w lewy korytarz, na górę i dwukrotnie użyjcie przełącznika. Teraz wróćcie i idźcie na górę innym korytarzem i tam użyjcie raz przełącznika. Wróćcie na dół, nadepnijcie na płytę koło kryształu, dzięki czemu będziecie mogli go zabrać. Zróbcie to i wracajcie. Idźcie korytarzem, aż do portalu.

Znalezienie drogi do Succubus Lair

Idźcie przed siebie, aż wyjdziecie ze świątyni. Po wyjściu znajdziecie Rimrila leżącego na ziemi i rannego. Powie wam, że Succubu zabrały Arokha – oczywiście musicie go uwolnić. Idźcie na wschód wzdłuż ścieżką i rozprawcie się z Succubi.

SUCCUBI: Wstrętne, będą atakować śmiertelnie niebezpieczną magią. Jedynym sposobem na ich pokonanie jest używanie łuku.

Będziecie musieli ześlizgnąć się na dół, wejść do wody i przepłynąć do małego obozu Goblinów. Rozwalcie beczki, aby zdobyć dwa eliksiry leczące.

UWAGA: Jeśli zobaczycie latającego wkoło smoka, nie atakujcie go (chyba, że on zaatakuje was).

Z obozu skierujcie się na wschód. Zobaczycie duży okrągły klif z przybudowanym do niego ziemnym mostem. Udajcie się na most i stamtąd ścieżką na górę. Gdy będziecie na ścieżce, Goblin spróbuje zrzucić na was kamień, a Gigant będzie rzucał wybuchającymi beczkami. Przejdźcie przez most – oprócz Giganta będziecie musieli jeszcze walczyć z wielkim komarem. Idźcie dalej wzdłuż ścieżki, spotkacie trzy Gobliny. Przy jednym z nich znajdziecie napój życia. Cały czas do góry i przed siebie. Przejdźcie przez kolejny most – powinniście zobaczyć pływający statek. Na moście czeka na was rycerz. Zabijcie go i zabierzcie napój leczący. Idźcie dalej do przodu. Ścieżka zacznie prowadzić w dół, a następnie przez kolejny most (przy przechodzeniu przez niego będziecie pod ostrzałem Goblinów). Ścieżka kończy się na plaży, gdzie czekają dwa Gobliny. Udajcie się na wschód wzdłuż plaży, a następnie na północny wschód do małej dziury. Wynurzy się z niej trumna i zostaniecie zaatakowani przez Mummy Mage.

MUMMY MAGE: To poważny przeciwnik. Wystrzeliwuje zielone pociski, które potrafią nakierowywać się na cel. Po trafieniu mumia znika i pojawia się w innym miejscu. Starajcie się cały czas zwracać uwagę na to, gdzie jest – nie jest trudny do trafienia.

Wejdźcie do trumny i zabierzcie klucz. To jeden z najtrudniejszych skoków w całej grze. Najlepiej podejść w pobliże trumny, ale nie zaraz przy półce skalnej. Teraz obróćcie się tak, żebyście stali idealnie tyłem do trumny. Użyjcie prawego przycisku, aby stanąć idealnie tak, żebyście po skoku wylądowali w środku trumny. Nagrajcie stan gry i skoczcie tyłem do trumny. Zabierzcie klucz – ENTER – i wyskoczcie z niej. Wróćcie na zachód w miejsce, gdzie walczyliście z Goblinami, omińcie to miejsce i idźcie dalej. Zobaczycie drzwi z dziurką od klucza. Macie klucz, więc użyjcie go i do środka. Tu znajdziecie łuk (‚Energy Bow’). Do tego łuku nie potrzeba strzał (wystarcza na mniej więcej 50 ataków), dlatego lepiej zostawcie sobie Speed Bow – na później. Zejdźcie na dół do obozu Goblinów (są tam dwa chętne do walki), aby zdobyć trochę wybuchających strzał. Nie zawracajcie sobie głowy beczkami, bo są puste. Przepłyńcie przez kanał do ruin na zachodzie. Po drugiej stronie spotkacie kilka goblinów, które możecie zabić. Idźcie ścieżką na południe i wejdźcie do małej jaskini. Pokonajcie dwa Giganty, które w niej spotkacie i idźcie dalej na południe. Teraz natkniecie się na naprawdę dużego Giganta z naprawdę wielką maczugą. To ciężki przeciwnik, ale powinniście dać sobie radę. Kontynuujcie drogę na południe. Spotkacie dwa Gobliny strzelające do eksplodującymi strzałami. Idźcie dalej na południe, aż do ściany. Odwróćcie się i pójdźcie w stronę jaskini. Zauważycie, że statek, który widzieliście wcześniej przybił tutaj do brzegu. Wejdźcie do jaskini.

Jaskinie Succubi

Uratować Arokha

Po wejściu do jaskini idźcie przed siebie, aż zobaczycie skrzynkę ze skarbami po swojej lewej stronie. W środku znajdziecie długi łuk i trochę magicznych strzał. Wejdźcie do następnej komnaty i zabijcie Succubi. Idźcie do następnego pomieszczenia, gdzie Succubi powie wam, że ich królowa Shilla trzyma Arokha koło doków. Ona może wam pokazać, jak tam dojść pod warunkiem, że odzyskacie jej lustro.

Odnalezienie magicznego lustra w łaźni

Droga do przodu jest zablokowana, więc skierujcie się na południe wzdłuż komnaty. Gdy dotrzecie do platformy poruszającej się z góry na dół, wskoczcie na nią i zjedźcie na dół. Zabijcie rycerza, który tu na ciebie czeka i idźcie na północ. Jesteście teraz w bardzo dużej komnacie z kilkoma Succubi i rycerzami. W środku pomieszczenia znajduje się sporej wielkości skała. Wejdźcie na jej szczyt i stamtąd skoczcie na półkę. Zostaniecie lekko ranni. Podbiegnijcie do szkieletu po eliksir leczący i miecz (‚Sword of Resentment’). Ten miecz jest o tyle dziwny, że każdy atak nim kosztuje was odrobinę zdrowia. Z tej półki skoczcie z powrotem na skałę i zejdźcie na dół. Spotkacie kolejnego rycerza, który nie będzie miał szans przeciwko waszemu nowemu mieczowi. Rozwalcie beczkę, aby zdobyć napój życia, ciężki łuk i kilka magicznych strzał. Idźcie na wschód. Zatrzymajcie się koło drzwi i poczekajcie, aż pokażą się kolce. Poczekajcie, aż znikną i przejdźcie dalej. Zaatakuje was kilka opancerzonych pająków. Gdy wejdziecie do następnej komnaty, Rynn zauważy, że jest w niej za cicho. Zaraz po tym, jak powie te słowa, z sufitu zaatakują was bardzo dużo opancerzonych pająków. Po ich pokonaniu możecie iść dalej. W małym korytarzu znajdziecie dwie skrzynki. Zabierzcie eliksir leczący z jednej i zatrute strzały z drugiej. Dalej traficie na otwarty teren, gdzie będziecie musieli stawić czoła dwóm Succubi. Rozwalcie je za pomocą ‚Energy Bow’ i ruszajcie dalej. Ta droga zaprowadzi was do łaźni. Idźcie wzdłuż południowej ścieżki (to po waszej lewej ręce) tak długo, aż dojdziecie do drzwi. Przejdźcie przez nie. Za nimi natkniecie się na kilka Scavengerów. Zabijcie je. W pobliżu znajdziecie skrzynkę i klucz. Idźcie dalej na zachód. W drugim pomieszczeniu na południu znajdziecie zbroję płytową i maczugę (‚Death Mace’) Wejdźcie do trzeciego pokoju, otwierając drzwi znalezionym kluczem. Pozwólcie Wartokowi wybiec ze środka i idźcie za nim. Otworzy skrzynkę, którą widzieliście przed chwilą. Po tym możecie go zabić i zabrać zawartość skrzynki – napój leczący, eliksir niewidzialności i magiczne strzały. Wróćcie do łaźni. Kręcą się tam trzy Mummy Mage. Podejdźcie do jednego i odciągnijcie go od reszty. Zabijcie go i zajmijcie się następnym. Jeśli nadal posiadacie ‚Vykruta Axe’, użyjcie ataku błyskawicą. Przy jednym z przeciwników znajdziecie napój leczący. Idźcie cały czas na zachód koło łaźni i wejdźcie do małego pokoju. W środku spotkacie różowego Wartoka, uzbrojonego w młot. W pokoju znajduje się również skrzynia, a w niej poszukiwane lustro.

Odnalezienie pomieszczenia tronowego.

Skierujcie się w pobliże jeziora – na północną stronę kolczastych drzwi (zamkniętych). Gdy podejdziecie bliżej, wyskoczy zza nich rycerz. Wejdźcie do środka, idźcie korytarzem do kolejnych podobnych drzwi, które również same się otworzą tyle, że tym razem nie będzie za nimi rycerza do pokonania. Skręćcie w prawo i ruchomą platformą wjedźcie na górę. Znajdziecie się w pomieszczeniu, w którym rozmawialiście z Succubi. Podejdźcie na środek pomieszczenia, a wasza rozmówczyni pojawi się jeszcze raz. Każe wam iść za jasną, błyszczącą istotką, która ma was zaprowadzić do sali tronowej. Wasz przewodnik ruszy do przodu – na wschód i otworzy kolejne kolczaste drzwi. Przejdźcie przez drzwi i idźcie dalej korytarzem. Tu czeka was walka z Succubi, a następnie z rycerzem. Przejdźcie przez następne drzwi. Idźcie dalej, aż dotrzecie do dużej komnaty. Przewodnik będzie wisiał koło drzwi. Jesteście teraz, jakby na skrzyżowaniu. Idźcie w prawo. Jest tu bardzo dużo Succubi. Po drodze spotkacie też rycerza. Idźcie dalej, aż dotrzecie do drzwi, przez które musicie przejść. Górną półkę, na której stoicie, łączy z dolną – na którą chcecie się dostać – ruchoma platforma. Skierujcie się ścieżką w dół zabierając po drodze dwa napoje leczące, eliksir niewidzialności i ‚Energy Bow’. Wróćcie do platformy i powalczcie z rycerzem, który zaatakuje. Wróćcie do miejsca, gdzie mogliście iść w lewo i w prawo i wybierzcie drugie przejście. Zanim dojdziecie do drzwi będziecie musieli pokonać jeszcze jednego rycerza. Z jego zwłok zabierzcie eliksir leczący. Przejdźcie przez drzwi i pójdźcie ścieżką w dół. Przejdźcie przez kolczaste drzwi i zabijcie kolejnego rycerza, mającego przy sobie eliksir leczący. Idźcie na dół do miejsca, gdzie czeka na was przewodnik. Jeśli przejdziecie przez drzwi, które wskazuje i pójdziecie kawałek dalej, szybko zobaczycie, że następne drzwi są zamknięte i nie możecie iść dalej. Idźcie dalej ścieżką. Dotrzecie do drugich drzwi, które są otwarte i możecie przez nie przejść. Zostaniecie zamknięci w środku przez Wartoka. Znajdziecie tu trochę magicznych strzał i ciężki łuk. Na końcu pomieszczenia zobaczycie dziwnie wyglądającą podłogę. Schylcie się i zaatakujcie ją. Zeskoczcie na dół, przejdźcie przez południowe drzwi (północne zaprowadzą was tam, gdzie już byliście), a następnie ruszajcie korytarzem przed siebie. Pokonajcie rycerza. Od miejsca potyczki z rycerzem, pójdźcie wzdłuż ścieżki na północny wschód. Znajdziecie szkielet, przy którym leżą dwa napoje leczące, napój życia i ‚Cleaver’. Ruszajcie dalej. Podejdźcie do ruchomej platformy i wskoczcie na nią. Z niej skok na półkę skalną. Zejdźcie na dół ścieżką, żeby dojść do drzwi prowadzących do komnaty tronowej. Zabijcie rycerza, który ich pilnuje i przejdźcie do sali tronowej. Idźcie w dół korytarzem. Zaprowadzi was on do małego pomieszczenia z zamkniętymi i otwartymi drzwiami. Przejdźcie przez otwarte drzwi. Gdy wejdziecie do kolejnego pomieszczenia, zobaczycie na jego przeciwległym końcu nowego przeciwnika – czarnego rycerza.

CZARNY RYCERZ: Nie atakujcie go twarzą w twarz. Zamiast tego użyjcie łuku energetycznego, aby pokonać tego przeciwnika potrzeba około sześciu celnych strzałów. Podejdźcie do miejsca, gdzie padł przeciwnik i podnieście miecz ‚Mourn Bringer’. Możecie już spokojnie schować miecz, z którym zaczęliście grę. Nowe ostrze nie dość, że jest niezniszczalne to jeszcze za każdym trafieniem przeciwnika, dodaje wam życia.

Znalezienie doków

Idźcie na północ i obejrzyjcie krótką scenkę. Dowiecie się, że Arokh ma zostać załadowany na statek ‚master’. Musicie znaleźć go jak najszybciej. Wyjdźcie z komnaty tronowej i wróćcie do miejsca, gdzie były zamknięte drzwi – teraz będą otwarte. Przejdźcie przez nie. Gdy wyjdziecie z korytarza, natkniecie się na wielkiego Giganta, którego musicie pokonać, aby otworzyć drzwi na południu. Po wygranej walce drzwi otworzą się i będziecie mogli przez nie przejść. W tym korytarzu kręci się kilka dużych Scavengerów. Gdy dojdziecie do skrzyń, zauważycie drzwi na południu, przez które powinniście przejść. Znajdujecie się teraz w odpowiednim miejscu.

Uratowanie Arokha

Na tym obszarze biega duża ilość małych Wartoków oraz jeden Gigant. Gdy wejdziecie tu pierwszy raz, od razu skręćcie gwałtownie w prawo i idźcie małą ścieżką, aby znaleźć trochę strzał. Wróćcie tą samą drogą. Aby wejść na statek, musicie okrążyć go trochę, idąc na południe. Znajdziecie się w dokach, gdzie będziecie musieli pokonać Wartoka. Z doków wskoczcie na małą rzecz wystającą z burty statku. Krótka scenka pokaże wam uwolnienie smoka i zakończenie poziomu.

Wulkan

Po obejrzeniu wspaniałej scenki, w której Wartoki szaleńczo próbują uniknąć jakiejś dziwnej formy kary, podbiegnijcie do Arokha. Dowiecie się od niego, że musicie zdobyć ‚Rune Cage Key’ od królowej Shilli.

Zdobycie ‚Rune Cage Key’ od Królowej Shilli.

Skierujcie się na zachód i wejdźcie na górę po małej półce. Zobaczycie tu kolejnego czarnego rycerza. Podbiegnijcie do niego jak najszybciej pokażcie mu ostre ostrze swojego nowego miecza. Po zabiciu go, możecie zabrać ‚Dark Scimitars’. Idźcie w górę wzdłuż ścieżki. Po drodze pokonajcie dwa Wartoki z wielkimi mieczami i wejdźcie w korytarz. Pokonajcie kolejnego czarnego rycerza. Gdy wyjdziecie z korytarza, znajdziecie się na dużym otwartym obszarze, a patrząc w dół zobaczycie bardzo dużego Scavengera.

KRÓL SCAVENGER: To największa z wszystkich tych bestii. Potrzeba bardzo dużo trafień – nawet Mourn Bringerem – aby go zabić. Jak tylko go zobaczycie, zacznijcie do niego strzelać. Potrzeba około 20 normalnych strzał.

Przejdźcie przez ścieżkę i wejdźcie w drzwi. Po wyjściu z korytarza zobaczycie kolejną scenkę – widać w niej, że wasz brat nie jest zbyt zadowolony z pobytu tutaj. Wygląda na to, że jakiś czarodziej chce przejąć kontrolę nad nim. Gdy scenka się skończy, Shilla wyfrunie z korytarza. Zanim ruszycie w pogoń za nią, możecie zdobyć kilka skarbów. Skrzynki z nimi znajdują się w zachodniej części pomieszczenia. Możecie z nich zabrać trzy napoje leczące, trochę magicznych strzał, topór (‚Lighting Axe’) i eliksir życia. Stąd na południe prowadzi jedno przejście – ale nie ono was interesuje. Muscie wrócić na rampę na zachodzie. Idźcie dalej ścieżką na górę, przejdźcie przez korytarz, którym tu przyszliście i wyjdźcie po jego drugiej stronie. Tam przy moście będzie czekała na was Shilla. Po krótkiej wymianie zdań zaczniecie ze sobą walczyć.

KRÓLOWA SHILLA: Shilla na szczęście nie może do was strzelać, ale będzie za to latać wkoło i będziecie musieli użyć łuku strzelającego energią. Wasza przeciwniczka będzie próbowała wznieść się nad wami i zaatakować dokładnie z góry. Trafcie w nią kilka razy, aby ją zabić.

Zabierzcie run i wróć do Arokha. Po przebiegnięciu przez most, pojawi się kolejny smoczy run. Pójdźcie po Arokha i wróćcie z nim po run lawy. Po krótkiej scence dowiecie się, że potrzebujecie runicznego ostrza, aby pokonać niejakiego Navarosa.

Znalezienie ‚Dragon Armor Rune’

Najpierw musicie jednak znaleźć run smoczego pancerza. Zanim zrobicie cokolwiek, zostaniecie zaatakowani przez szkielet smoka. To dość trudny przeciwnik, ale taktyka walki jest taka sama, jak w wypadku każdego innego smoka. Zejdźcie z Arokha i wróćcie do miejsca spotkań. Idźcie w dół południowym korytarzem. Bądźcie czujni, gdyż kilka drzwi po drodze jest zabezpieczonych pułapkami – na szczęście uruchamiają się zanim na nich staniecie, więc wystarczy iść powoli i wszystko będzie w porządku. Po wyjściu z korytarza, zobaczycie kilka obracających się wielkich ostrzy. Żeby przez nie przejść, musicie przeskakiwać nad nimi, gdy się zatrzymają. Kiedy pierwsze się zatrzyma – wskoczcie na nie. Poczekajcie, aż znowu się zatrzyma i skoczcie na drugie ostrze. Gdy to będzie się ruszać, podejdźcie na jego koniec i gdy się zatrzyma, skoczcie na półkę. Idźcie korytarzem, aż spotkacie rycerza. Uwaga na kawałki lawy wylatujące z rozpadliny. Musicie teraz skoczyć na kolejną półkę. Skaczcie, gdy odłamki lawy będą w najwyższym punkcie. Aby wykonać kolejny skok, stańcie koło dużego niebieskiego kryształu, podbiegnijcie i skocz. Będziecie musieli pokonać rycerza, a z jego zwłok możecie zabrać napój leczący. Biegnijcie korytarzem i skoczcie na następną półkę. Tu znów pokonajcie rycerza i zabierzcie kolejny napój leczący (znajdziecie też płonący miecz, ale nie powinien być wam potrzebny). Skoczcie na ostatnią półkę i przejdźcie przez drzwi. Tu znajdziecie dziwnie wyglądającą zieloną platformę. Wskoczcie na nią i zabierzcie ‚Dragon Armor Rune’. Zeskoczcie na półkę i wejdźcie w kolejne drzwi. Uważajcie na kolce gdy będziecie szli tym korytarzem. Następne pomieszczenie jest jednym z najzabawniejszych w całej grze. Zostaniecie zaatakowani przez cztery mumie. Najlepszą radą, jaką mogę wam dać przed tą walką, jest ‚nie przestawajcie się ruszać’. Biegajcie, unikajcie ataków i atakujcie, jak często będziecie mogli! Po pokonaniu wszystkich mumii podejdźcie do zielonego gejzera na środku pomieszczenia. Powinniście znaleźć się poziom wyżej. Pójdźcie w dół korytarzem. Po wyjściu z niego wskoczcie na ruchomą platformę, aby dostać się z powrotem na obracające się ostrze. Z niego wskoczcie na półkę i wróćcie do miejsca spotkań. Gdy się tam znajdziecie, będziecie musieli pokonać trzy mumie. Przy jednej z nich znajdziecie napój życia. Wróćcie i wsiądźcie na Arokha.

Zdobycie smoczej zbroi (‚Dragon Armor’)

Wejdźcie na Arokha i lećcie na zachód do miejsca, które na mapie jest zaznaczone jak coś przypominającego wielkie usta (w rzeczywistości jest to po prostu wielka jaskinia, znajduje się na północ od trzech wież Grimstone, zaznaczonych na mapie). Po drodze napotkacie wiele smoków, wież i czarnych rycerzy. Do jaskini nie możecie wejść przednim wejściem, gdyż jest ono zabezpieczone polem siłowym. Z boku jaskini znajdziecie kilka małych wejść, którymi Rynn może się przecisnąć. Po wejściu do środka, pokonajcie dwóch rycerzy. Potem znajdźcie przejście prowadzące w głąb jaskini (jako że prowadzą do niej dwa wejścia, zignorujcie to prowadzące na zewnątrz). Idźcie wzdłuż dziwnego, zielonego strumienia, aby dostać się na półkę pilnowaną przez kilka mumii. Znajdziecie tu dźwignię, która po przestawieniu likwiduje pole siłowe i pozwala wprowadzić Arokha do jaskini. Sam do was przyleci, także nie będziecie musieli się wracać. Wejdźcie na Arokha, lećcie na wschód, a następnie w dół – koło rzeki lawy. Spotkacie tu kilka smoków. Gdy zobaczycie małą półkę, wylądujcie na niej i zejdźcie ze smoka. Podejdźcie do małego piedestału po lewej stronie drzwi i umieśćcie tu run. Operacja ta otworzy drzwi – przejdźcie przez nie. Na końcu komnaty znajdziecie skrzynię. Nie otwierajcie jej jeszcze – gdy to zrobicie z trumien wyjdą dwie mumie. Aby przyspieszyć sprawę, zróbcie miejsce w ekwipunku, schowajcie broń, otwórzcie skrzynię, wskoczcie do niej, zabierzcie przedmiot (enter), szybko wciśnijcie ‚i’, kliknijcie dwukrotnie na nowym przedmiocie, jeszcze raz kliknijcie ‚i’ i pokonajcie Mumie. Ewentualnie możecie najpierw je pokonać, a potem otworzyć skrzynię. Wyjdźcie na zewnątrz.

Znalezienie runicznego ostrza

Lećcie na zachód i trzymajcie się nisko. Po drodze spotkacie wiele szkieletów smoków i innych przeciwników ,jak czarni rycerze czy zwykłe smoki. Na ziemi znajdziecie naprawdę dziwnie wyglądającą, świecącą rzecz, która strzela błyskawicami. To przejście do ‚Rift World’. Na wschód od tego miejsca (w najniższym punkcie) znajdziecie dużą bramę. Przejdźcie przez nią i od razu przygotujcie się do walki ze smokiem. Na półce zobaczycie czarnego rycerza. Zabijcie go, aby zdobyć napój niewidzialności.

UWAGA: Jeśli podejdziecie blisko do czarnego rycerza, nie będzie mógł w was rzucać włóczniami z błyskawic. Jeśli się oddalicie, będzie mógł robić to znowu. Cała sprawa polega na tym, żeby podejść blisko, ale nie za blisko-)))

Idźcie jaskinią, aż zobaczycie następną – zamkniętą – bramę. Podlećcie na półkę i zejdźcie ze smoka. Wejdźcie na ruchomą platformę, która się tu znajduje. Po zejściu z platformy będziecie musieli pokonać dwóch czarnych rycerzy. Gdy skoncentrujecie się na walce z jednym, drugi będzie w was rzucał błyskawicami. Zeskoczcie na kolejną półkę i pokonajcie następnego czarnego rycerza. Wejdźcie w drzwi. Znajdziecie się na półce, poniżej zobaczycie kolejną komnatę tortur, a w niej czarnego rycerza i mumię. Musicie zeskoczyć na dół i pokonać ich. Ewentualnie możecie użyć łuku – tak czy inaczej skończycie na dole. Rycerz powinien upuścić runiczny klucz, zabierzcie go i idźcie w dół ścieżką. Pokonajcie kolejnego rycerza. Na prawo zobaczycie drzwi – nie przechodźcie przez nie, tylko idźcie dalej ścieżką. Na skrzyniach znajdziecie kilka eliksirów leczących. Na końcu ścieżki znajdziecie zamknięte drzwi. Otwórzcie je i wejdźcie do środka. Tam zobaczycie sporo skrzynek. Po otworzeniu każdej z nich, pojawi się czarny rycerz i zaatakuje was. Skarby, które znajdziecie to: napój nietykalności, łuk energetyczny, ‚Lighting Crystal’ i napój życia. Wróćcie do drzwi, które widzieliście wcześniej i przejdźcie przez nie. Kolejny czarny rycerz stoi na moście i czeka na śmierć z waszych rąk. Idźcie cały czas w dół ścieżką, aż dojdziecie do dźwigni. Pociągnijcie za nią, aby odblokować drogę dla Arokha. Wejdźcie na smoka i lećcie na południe. Szybko dotrzecie do miejsca, które wygląda jak koniec drogi. Sfruńcie niżej i wejdźcie do dziury. W niej traficie na smoka. Zlećcie na sam dół. Spotkacie kolejnego smoka. Zlećcie na dół do jaskini. Lećcie w dół, aż zobaczycie duże, podejrzanie wyglądające drzwi. Na razie nie zawracajcie sobie nimi głowy, ale zapamiętajcie ich lokalizację. Skręćcie w prawo i polećcie na górę przed wodospadem z lawy.

Znalezienie runu lawy

Ta droga zaprowadzi was do przyjemnego dużego pomieszczenia. Jest tak duże, że może się wydawać, że znaleźliście się na otwartej przestrzeni. Jest tu kilka smoków, które musicie pokonać. Podfruńcie na półkę, przy której widać drzwi i wylądujcie. Każcie Rynn zejść z Arokha i przejdźcie przez drzwi. Za nimi będziecie musieli pokonać trzech czarnych rycerzy. Wejdźcie w następny korytarz. Przeskoczcie na kolejną półkę. Tu traficie na mumię – będziecie musieli z nią walczyć wcześniej czy później. Tak czy inaczej wskoczcie na kolejną półkę i przejdźcie przez drzwi. Po drugiej stronie traficie na jeszcze jednego czarnego rycerza oraz wielkie poruszające się ostrza, na których możecie trochę pojeździć. Wskoczcie na pierwsze, poczekajcie, aż spotka się z drugim i wskoczcie na nie. Z niego dostaniecie się na półkę. Przebiegnijcie przez drzwi i dojdźcie do dźwigni – przełączcie ją. Wróćcie do ostatnio napotkanej mumii (nie musicie znowu jeździć na ostrzach – możecie skorzystać z ruchomej platformy). Po pokonaniu mumii, wejdźcie do jej trumny i poczekajcie, aż zawiezie was do korytarza znajdującego się kawałek wyżej. Podbiegnijcie do świecącego, niewidzialnego mostu. Nie możecie zobaczyć samego mostu, ale widać za to świecące rzeczy, które od niego odpadają. Przejdźcie przez most. Wbiegnijcie do pokoju, w którym zobaczycie sporą ilość trumien z mumiami. W skrzyni znajdziecie run lawy. Teraz wróćcie do drzwi o których była mowa wcześniej.

Zdobycie runicznego ostrza

Przejdźcie przez drzwi i idźcie w dół korytarzem. Dotrzecie do dużego pomieszczenia wypełnionego lawą – w nim zobaczycie piedestał. Wylądujcie w pobliżu i połóżcie run na piedestale. Prawie cała lawa zniknie. Wejdźcie na grzbiet Arokha. Polećcie w dół na małą półkę naprzeciwko was. Zobaczycie małe, słabo widoczne drzwi – przejdźcie przez nie. Znajdziecie się teraz w komnacie z runicznym ostrzem. Ostrze jest zatopione w dużym bloku lodu. Przełączcie trzy razy dźwignię, którą tu znajdziecie. Środek pomieszczenia przemieści się i ustawi wielką pochodnię pod słupem światła. Wróćcie do smoka i wejdźcie na niego. Podlećcie do dziury znajdującej się nad pochodnią i strzelcie do środka kulą ognistą. Celujcie za pomocą prawego przycisku myszy. Gdy już to zrobicie, wyślijcie Rynn do środka. Wróćcie do dźwigni i znów przestawcie ją trzy razy. Pobiegnijcie dookoła pomieszczenia, aż dotrzecie do gigantycznej statuy. Na jej tyle znajdziecie duży zielony przycisk, który musicie przycisnąć – statua wystrzeli wtedy wielką strzałę, która przeleci przez ogień i roztopi lód. Podejdźcie tam i zabierzcie runiczne ostrza. Właśnie zdobyliście najlepszą broń w grze – gratulacje!!!

Wejście do ‚Rift World’

Wróćcie na smoku do dziwnie wyglądającej rzeczy (pisałem, że to przejście do ‚Rift World’). Wlećcie w nią, aby znaleźć się w ostatnim etapie gry.

‚Rift World’

UWAGA: Na tym poziomie nie działa mapa, ale nie będziecie jej potrzebować.

Zabicie Navarosa

Znajdujecie się w dużej komnacie, gdzie od razu zaatakują was cztery smoki – możecie im uciec, ale spróbujcie zlikwidować chociaż jednego. Możecie lecieć tylko w jednym kierunku. Podlećcie na półkę i wylądujcie na niej. Następnie każcie Rynn zejść ze smoka. Znajdują się tu ogromne drzwi, przejdźcie przez nie. Przed wami zobaczycie kolejne – tym razem zamknięte drzwi, skręćcie w prawo i idźcie korytarzem. (nagrajcie stan gry zanim zobaczycie przerywnik tak, żebyście mogli tu wrócić w razie śmierci). Dość szybko zobaczycie krótką scenkę, a w niej Navarosa przejmującego ciało waszego brata. Będziecie musieli z nim walczyć

ZŁY DELON: Może atakuje powoli, ale większość jego ataków jest dla śmiertelna. Atakujcie go, jak szybko możecie za pomocą runicznego ostrza i unikajcie jego ataków. Cały czas atakujcie i poruszajcie się.

Zło zostanie usunięte z Delona, ale niestety wpadnie on w otchłań, a przeciwko wam stanie do walki ogromna i wstrętna kreatura. To Navaros – ostatni zły facet w tej grze.

NAVAROS: To gigantyczny smok z czterema głowami. Możecie unikać jego zionięć, ale gdy podejdziecie za blisko, będzie próbował was ugryźć. Ma tylko jedno miejsce czułe na wasze ataki – w środku paszczy. Najlepiej używajcie klasycznego zionięcia swojego smoka i atakujcie, jak najszybciej możecie. Rozwalcie każdą z głów, aby pokonać NAVAROSA.

Gratulacje – właśnie ukończyliście grę ‚Drakan – Order of the Flame’. Nie byłolatwo, ale nie zawsze jest jak w bajce. Myślę, że trud się opłacił przed wami końcowy film – całe pięć sekund!!!!!

Drakan: Order of the Flame
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles