Dragon Valor

Możliwość komentowania Dragon Valor została wyłączona 14

Clovis Barclay nie był awanturnikiem. Nigdy nie szukał problemów. Sam również ich nie stwarzał. I prawdopodobnie ten obraz trwałby nie zmącony dłużej gdyby nie jeden mały element – Smok. Clovis do momentu gdy spotkał potwora po raz pierwszy nie wiele kojarzył na temat tego gatunku. Jednakże po tym jak bydle rozwaliło na strzępy jego małą siostrę Clovis wiedział już wszystko. Z maszkaronami nie było po co gadać, tylko należało je od razu eliminować.
W ten sposób zaczyna się historia pogromcy smoków, jakim stał się Clovis.
Wcielając się w głównego bohatera wyruszasz na poszukiwanie smoka, którego pazury potraktowały małą dziewczynkę. Droga wiedzie przez wiele zakątków królestwa, w którym tak naprawdę rządzą poplecznicy potwora. Naprzeciw ciebie stają przeróżni przeciwnicy. Do dyspozycji posiadasz miecz i szereg zaklęć magicznych. Miecz, o czym warto wspomnieć, po zapoznaniu się z instrukcją obsługi, staje się cholernie zabójczą bronią.
Scenariusz rozwija się w miarę twoich poczynań. Jako gracz nie jesteś zobligowany do odwiedzania wszystkich czarnych, podejrzanych dziur w królestwie. O swojej drodze decydujesz Ty.
Poruszając się w grze masz możliwość rozwijania swoich zarówno magicznych jak i życiowych zdolności. Napotkaną na drodze kasę możesz u kupców wymieniać na przydatne ci rzeczy. Od czasu do czasu trzeba rozwiązać jakąś zagadkę, co urozmaica bieganie po ciemnych lochach, katakumbach czy ruinach.
Historia gry nie toczy się, jak w większości w sposób czasowo prostolinijny. Scenariusz rozłożony jest na szereg lat. Czasy poszukiwania smoka. Okres po jego wykończeniu. I kilka innych. Początek przygody zaczynasz jako Clovis. Po latach jednak (oczywiście po latach w grze) Clovis żeni się z napotkaną księżniczką Celią, co uwieńczone zostanie przyjściem na świat kolejnego bohatera, w którego przyjdzie Ci się wcielić – Arrena Raxisa.
Z czasem i Aaren będzie miał dosyć bieganiny za smokami i wtedy na arenie pojawi się Codel.
Ten krótki opis daje możliwość zrozumienia, iż w Dragon Valor naprawdę dużo się dzieje. W pudełku znaleźć można dwa kompakty, co oznacza, że zabawa szybko się nie skończy. Gra oprawiona jest dobrą i kolorową grafiką.. Giercowanie odbywa się całkowicie w środowisku 3D, co dodatkowo nadaje walorów grze. Jednym słowem jest to prawidłowo opracowana platformówka z elementami RPG. Całościowo podliczając spokojnie zasługuje na 8 – (trochę za prosta).

admin

View all contributions by admin

Similar articles