Cechy dobrego barmana

Możliwość komentowania Cechy dobrego barmana została wyłączona 1

Bycie dobrym barmanem to wbrew pozorom nieco więcej niż mieszanie drinków – to usłyszymy od każdego, kto pracuje w tym zawodzie. Jednakże większość młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć swoją karierę w tym kierunku zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy. Zobacz co charakteryzuje dobrego barmana.

Po pierwsze – umiejętności techniczne

To coś, czego trzeba się nauczyć. Do pracy za barem nie wystarczy trochę wyobraźni i receptura w zeszycie. Konieczne jest tu również wykształcenie. Większość dobrych barmanów ma za sobą nie tylko kilkudniowy kurs barmański, ale również szkołę gastronomiczną, praktykę w kuchni czy „na sali”. Niejednokrotnie słyszy się, że zanim zostaniesz barmanem musisz poznać pracę kucharza i kelnera, gdyż to z pewnością się przyda. Natomiast szkolenia i kursy to niezastąpiona pomoc w zdobywaniu koniecznej wiedzy i umiejętności w zakresie mieszania trunków.

Po drugie – umiejętności interpersonalne

Praca barmana, to przede wszystkim praca z ludźmi, stąd też konieczne są tu umiejętności interpersonalne. Najlepszym barmanem nie jest ten, który zrobi najlepszego drinka, ale ten, w którego towarzystwie najprzyjemniej się go pije. To bardzo ważna zasada, o której muszą pamiętać wszyscy, którzy zatrudniają barmanów w swoich restauracjach, pubach czy hotelach.

Po trzecie – barman przyciąga klientów

Przytulne wyposażenie, dobre jedzenie, przyjemna atmosfera – to wszystko jest ważne i na to zwracają uwagę klienci, jednakże najczęściej to barman sprawia, że ludzie powracają. Dla wielu osób wypicie smacznego napoju alkoholowego ma być przede wszystkim przyjemnością i sposobem na odprężenie. Barman musi stworzyć taką atmosferę, aby osoba, która raz go odwiedzi, chciała przyjść tu również następnym razem, a potem jeszcze raz i jeszcze. Dzięki miłemu barmanowi, który wysłucha żali, powie dobre słowo lub opowie zabawną historyjkę pojawiają się stali klienci, a to coś, na czym powinno zależeć każdemu właścicielowi lokalu gastronomicznego czy hotelu.

Cechy dobrego barmana
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
admin

View all contributions by admin

Similar articles