Jakie gry zrobił twórca robiegry.pl

Podoba wam się kurs "Jak zrobić grę od zera"? Jeśli tak, to pewnie zastanawiacie się, kim jestem i czy warto się ode mnie uczyć. W związku z tym nagrałem film, w którym opowiadam o swoich doświadczeniach z grami i zarabianiu na nich.

Film powstał rok temu, więc jako uzupełnienie do niego napiszę tylko, że moja gra (i to nie jedna), dostała się na Steam, miała fenomenalny początek (grę zaczęło ściągać ponad 10 000 ludzi dziennie), potem jej popularność zaczęła powoli maleć. Któregoś pięknego dnia, nieopatrznie złamałem regulamin (błąd ten naprawiłem w ciągu godziny, ale było za późno) i zostałem z hukiem wywalony ze Steama. Moje wyjaśnienia pozostały bez jakiegokolwiek odzewu. Sprawa dotyczyła konkursu na recenzję gry, którą napisało 15 osób, bo szybko go zakończyłem, gdy sobie uświadomiłem, że to wbrew regulaminowi, wcześniej gra miała ponad 1500 legalnie zdobytych recenzji w tym około 80% pozytywnych.

To dobra nauka, że wydając swoje gry u kogoś, jesteście tam na jego zasadach i takie błędy bardzo drogo kosztują, dlatego uważajcie, aby ich nie popełniać. Valve nie idzie na ustępstwa, ale to dobrze, muszą być bezwzględni gdy ktoś robi coś wbrew zasadom. Generalnie polecam dodawanie swoich gier na Steama, to świetna platforma. Również współpraca z firmą Valve to bardzo pozytywne doświadczenie. Jeżeli macie grę to nie wahajcie się, tylko wrzucajcie ją na Steam.

Obecnie pracuję nad nową grą Battle Royale w przeglądarce, która pojawi się za kilka dni. Na początku przyszłego roku zamierzam otworzyć portal z grami online, także będzie się sporo działo. Ponieważ specjalizuję się w grach sieciowych, to prawdopodobnie pojawi się tutaj również kurs dla zaawansowanych, w którym nauczę was jak takie gry robić (a jest to nieporównywalnie bardziej skomplikowane niż robienie gier dla jednego gracza). To czy taki kurs się tu pojawi, zależy tylko od was i od waszego zainteresowania. Polecajcie stronę znajomym i na forach, a jeśli wam się podoba to co czytacie, zostawiajcie komentarze. Strona istnieje od 3 dni, odwiedziło ją już ponad 400 osób, a nie ma jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy i go napisz ;)

A teraz zapraszam do oglądania filmu:


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lekcja 1: Nasza pierwsza gra

Jak zrobić grę?

Lekcja 2: Nasza druga gra, tym razem w 3D